Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +23,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Šv. Huberto dienos medžioklė Ariogalos klube

2023/11/09


Raseinių medžiotojų ir žvejų draugijos (RMŽD) iniciatyva įvyko rajono klubų ir būrelių vadovams bei jų svečiams organizuota tradicinė medžioklė, kuri kiekvienais metais rengiama vis kituose medžioklės plotuose.

Lapkričio 4-osios, šeštadienio, orus Lietuvoje lėmė nuo Atlante siautėjusios vėtros atsklidę vėjo šuorai, lietaus gūsiai. Rytas nežadėjo gražios medžioklės, nes ir miško gyventojai nuo darganų slėpėsi tankmėse, nenorėjo paklusti varovų nurodomai judėjimo krypčiai. Vis tik trys dešimtys medžiotojų Ariogalos būrelyje, Raseinių r., neketino už pečiaus sėdėti.

Ariogalos būrelio narius ir svečius nuoširdžiai pasveikino RMŽD pirmininkas Antanas Kilčauskas. Medžiotojus ir varovus bei jų keturkojus talkininkus palaimino kuningas Audrius Mikitiukas, kuris, beje, taip pat yra azartiškas medžioklis. Sukalbėjus šv. Hubertui skirtą maldą ir paprašius jo palaiminimo, būrelio vadovas Liudas Kavaliauskas pravedė tradicinį instruktažą, papasakojo šios medžioklės ypatybes, įvardijo galimus trofėjus. Būrelio „siela“ Žilvinas Giedraitis buvo atsitempęs patranką, kuria trenkė garsią salvę.

Varovais „dirbo“ būrelio medžiotojai, tad 10 vyrų labai tvarkingai „šukavo“ miškelius, ragino žvėris bėgti į palaukes. Šūvių būta visokių. Vis dėlto krito gražus gudragalvis lapinas, nors ir buvo apsirengęs neperšaunamą liemenę. Nuo medžiotojų kulkų krito ir elnias su elne. Pagerbiant žvėris, skambėjo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) direktoriaus Laimono Daukšos pučiamo rago melodijos, liepsnojo keturi lauželiai, vyrų veidus puošė nuovargio šypsenos.

Visi šventinėje medžioklėje dalyvavusieji buvo apdovanoti atminimo suvenyrais. LMŽD direktorius įteikė Garbės medžiotojo vardo medalį L. Kavaliauskui ir Medeinės medalius labiausiai nusipelniusiems būrelio nariams: Algirdui Sutkui, Pauliui Kavaliauskui, Arvydui Šarkui, Ž. Giedraičiui ir buvusiam RMŽD pirmininkui Rimvydui Mikelaičiui. Medžioklės karaliumi tituluotas medžiotojų klubo „Šilas“ pirmininkas Vaclovas Simonavičius.

kavaliauskas medziole
Garbės medžiotojo vardas suteiktas Ariogalos būrelio pirmininkui Liudui Kavaliauskui. Apdovanojimą įteikė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.
Gintas Brazas
Po kelių medžiotojų šūvių galiausiai rudauodegę pavyko pakloti Gintui Brazui.

Kaip „Ūkininko patarėjui“ sakė RMŽD medžioklės žinovas Tomas Gružas, tokios medžioklės reprezentuoja kiekvieną būrelį, klubą, kurie turi savo vėliavas, garbės kodeksus, susiformavusias taisyklingos medžioklės tradicijas, padeda ugdyti medžioklės kultūrą, šviečia visuomenę. Vadovai, pasisėmę naujų idėjų, parsineša jas į savo medžiotojų kolektyvus. Kitais metais tradicinė klubų vadovų medžioklė vyks Padubysio medžiotojų būrelio plotuose.

Medžioklei – valio!

 

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ elektroninėje arba popierinėje leidinio versijoje.

 

ŪP fotoinformacija

Titulinėje nuotr. – Rikiuotė prieš medžioklę.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis