Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Svarbi jūsų nuomonė apie biocidinius produktus

2023/03/13


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) kviečia dalyvauti apklausoje: kas jums svarbu renkantis biocidinius produktus?

Pasak NVSC specialistų, biocidinius produktus buityje ar tam tikrose gyvenimiškose situacijose esame naudoję ir naudojame bene kiekvienas. Eidami į mišką pasipurškiame priemone nuo uodų ar erkių, rankinėje ar kišenėje nešiojamės rankų dezinfekantą, kuris praverčia neturint galimybės nusiplauti rankas. Pavasarį namus užpuolus skruzdėms, skubame ieškoti jas naikinančių ar atbaidančių priemonių. Visi šie produktai, skirti naikinti, atbaidyti ar kitaip kontroliuoti organizmus, kurie kenkia mūsų sveikatai, gyvūnams, turtui ar aplinkai, ir yra vadinami biocidiniais produktais.

Parduotuvėse galima rasti keletą ar net kelias dešimtis tos pačios paskirties biocidinių produktų, kuriuos galime pasirinkti pagal kainą, naudojimo patogumą, pakuotės dydį, spalvą, kvapą. Specialistai atkreipia dėmesį, kad labai svarbus yra biocidinio produkto ženklinimas – informacija etiketėje. Joje nurodoma, ką ir nuo ko tas produktas apsaugo, kiek laiko veikia, kaip jį taisyklingai naudoti, kokius pavojus kelia pats produktas ir kaip nuo tų pavojų apsisaugoti. Dažnai etiketė yra vienintelis informacijos šaltinis vartotojui, iš kurio jis sprendžia, kokį produktą pasirinkti ir kaip jį naudoti.

NVSC parengė anoniminę anketą ir kviečia atsakyti į klausimus, kuriais siekiama išsiaiškinti, kokią įtaką Jums daro tam tikra etiketėje pateikta žodinė ir vaizdinė informacija. Jūsų atsakymai padės dviem institucijoms – NVSC ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kurios įteisina biocidinius produktus Lietuvoje ir nustato privalomuosius jų ženklinimo reikalavimus, geriau atlikti savo darbą.

Atsakymams užtruksite ne ilgiau nei 3 minutes. Po apklausos, kuri truks mėnesį, NVSC interneto svetainėje bus paskelbti rezultatai ir jų įvertinimai, pateikti paaiškinimai.

ATSAKYTI Į ANKETOS KLAUSIMUS

 

NVSC informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...