Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos

 

Svarbu laikytis augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų

2024/06/06


Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) primena, kad ūkininkai privalo laikytis 7 žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų („Augalų apsaugos produktų naudojimas“), ir atkreipia dėmesį į įsipareigojimus.

Pareiškėjai ir paramos gavėjai, žemės ūkio valdoje naudojantys profesionaliajam ir neprofesionaliajam naudojimui skirtus augalų apsaugos produktus (APP), turi pildyti augalų apsaugos produktų naudojimo popierinį arba elektroninį žurnalą pagal Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklėse patvirtintą žurnalo formą ir nustatytą pildymo tvarką.

AAP profesionalieji ir neprofesionalieji naudotojai turi neviršyti AAP etiketėje nurodytos produkto naudojimo normos bei laikytis etiketėje nurodytų reikalavimų:

  • Turi būti išlaikytas laikotarpis nuo paskutinio purškimo iki derliaus nuėmimo (karencijos laikotarpio);
  • Per metus neviršyti didžiausio galimo purškimų skaičiaus ir didžiausio galimo AAP panaudojimo kiekio.

Nepažeisti apsaugos zonų iki paviršinio vandens telkinių ar melioracijos griovių, kurios skirtos vandens organizmams apsaugoti.

AAP profesionalieji ir neprofesionalieji naudotojai žemės ūkio valdose turi naudoti tik Lietuvos Respublikoje registruotus produktus arba tapačius Lietuvos Respublikoje registruotiems produktams. Profesionalieji naudotojai žemės ūkio valdoje gali naudoti ir AAP, kuriems išduotas leidimas tiekti AAP rinkai ir juos naudoti ne ilgesnį kaip 120 dienų laikotarpį.

AAP profesionalieji naudotojai privalo augalų apsaugos produktus ir beicuotą sėklą saugoti rakinamuose ir įspėjamaisiais ženklais paženklintuose pagalbinio ūkio paskirties pastatuose, jų patalpose ar atskiroje rakinamoje įspėjamaisiais ženklais paženklintoje dėžėje ar spintoje. Tokioje patalpoje draudžiama laikyti maistą, vandenį, pašarus bei gyvūnus.

 

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas