Varškė – maistingų medžiagų šaltinis
Varškės daugelis lietuvių namuose visuomet turi ne be reikalo. Nors dažnas pirmiausiai vertina varškės skonį, ji taip pat pasižymi puikiomis maistinėmis savybėmis. Tai natūraliai baltymingas rauginto pieno produktas, todėl yra geras baltymų ir kitų organizmui reikalingų maistinių medžiagų šaltinis.
„Šiandien madinga kalbėti apie įvairius egzotiškus supermaisto produktus, tačiau nuostabių produktų turime lietuviškoje kulinarinėje tradicijoje. Varškė ant lietuvių stalo dedama šimtmečiais ir per daugelį kartų išliko kaip produktas, kuriuo visuomet galima kliautis išalkus, ieškant maistingų pusryčių energingai dienos pradžiai ar kuo pagardinti kitus patiekalus. Tai puikus pasirinkimas norintiems gauti baltymų. Pavyzdžiui, viena populiariausių 9 proc. riebumo varškė 100 g produkto turi net 18 g baltymų“, – pasakoja maisto technologė Vilma Laukytė-Staniuvienė.
Anot V. Laukytės-Staniuvienės, Lietuvos gyventojai vis didesnį dėmesį skiria vartojamų produktų kokybei, todėl tam prioritetą skiria ir rinkdamiesi varškę. Dažnas taip pat ieško patogumo, todėl pirmenybę teikia patogioje pakuotėje esantiems gaminiams. Pavyzdžiui, varškė daugkartinio uždarymo pakuotėje leidžia produktą ilgiau išlaikyti šviežią, birios ir purios konsistencijos bei apsaugoti nuo išorinių veiksnių – saulės, oro ir drėgmės.
Tinka ir sumuštiniams, ir keksiukams ar neįprastiems nachos
Būtent varškę verta rinktis norint ypatingais užkandžiais nustebinti artimuosius ar svečius. Tai padaryti leis trys nesudėtingi receptai, kurie tiks tiek jaukiam vakarui su draugais, tiek šventinėms progoms.
Sumuštinukai yra tikra užkandžių klasika, tačiau juos dažniausiai yra įprasta ruošti su įvairiomis mėsytėmis, kumpiu ar sūriu. Tačiau tam puikiai tinka ir natūrali varškė.
Pagal norimą porcijų kiekį pasiruoškite:
Jei gebate pasidaryti bet kuriuos kitus sumuštinius, problemų neturėsite ir su šiais: ant duonos riekės tepkite varškę, ant viršaus uždėkite pjaustytą pomidorą, užbarstykite druskos ir pipirų bei užpilkite 1-2 arbatinius šaukštelius alyvuogių aliejaus. Belieka mėgautis.
Varškė puikiai tinka ir gardiems desertams gaminti. Smagaus vakaro su draugais akcentu gali tapti, pavyzdžiui, nuostabūs varškės keksiukai.
Jiems pagaminti prireiks:
Varškę ir maskarponės sūrį sudėkite į indą ir gerai išmaišykite. Tuomet įdėkite cukrų, ištirpdytą sviestą, vanilę ir aguonas. Viską išmaišykite. Pasiruoškite keksiukų kepimo formeles. Ant viryklės atskirame inde ištirpdykite šokoladą ir naudodami maistui skirtą teptuką gražiai plonu sluoksniu padenkite juo formelių vidų. Formeles iš karto įdėkite į šaldytuvą tam, kad šokoladas sustingtų. Po keleto minučių į formeles dėkite paruoštą varškės, maskarponės ir kitų ingredientų masę, viršų užtepkite šokoladu ir vėl dėkite į šaldytuvą – šįkart keletui valandų. Desertui sustingus išimkite keksiukus iš formelių ir mėgaukitės.
Vienas iš varškės privalumų yra galimybė ją panaudoti paįvairinant ar naujai interpretuojant įprastus patiekalus. Meksikietiški nachos jau yra spėję tapti įprastu lietuvių susibūrimų palydovu. Tačiau kodėl gi nepabandžius pasigaminti šiek tiek kitokios šio užkandžio versijos?
Jai prireiks:
Pita duonelę supjaustykite trikampiais gabalėliais. Juos apibarstykite prieskoniais ir druska. Iki aukštos temperatūros įkaitinkite orkaitę ir pasiruoškite kepimo skardą. Sudėkite į ją duonelės gabalėlius. Kepkite apie 5-10 minučių, kol gražiai apskrus ir įgis traškią konsistenciją. Jei reikia, gabalėlius pavartykite.
Paruoštus pitos traškučius išdėkite į indą, ant viršaus barstykite gabalėliais supjaustytą agurką, alyvuoges, ir tolygiai paskirstykite varškę. Viską dar kartą pabarstykite prieskoniais ir apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Neįprasti nachos paruošti!
„INK agency“ informacija