Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023

Tarp daugiausiai išdalijusiųjų atleidimo lapelių – ir „Kaišiadorių paukštynas“

2023/01/24


Užimtumo tarnyba (UT) skelbia, kad 2022-ieji pasižymėjo gausesniu grupės darbuotojų atleidimų (GDA) skaičiumi, tačiau šis rodiklis per dešimtmetį nebuvo rekordinis.

Pernai apie numatomus atleidimus UT pranešė 76 įmonės. Įspėjimus dėl atleidimo iš darbo gavo 5,5 tūkst. šių bendrovių darbuotojų. Tai trečdaliu daugiau pranešimų nei 2021 m. Visgi per dešimtmetį tai – ne pats didžiausias pranešimų skaičius. Per dešimtmetį daugiausia įmonių (113) apie numatomus masinius darbuotojų atleidimus pranešė 2020 m., daugiausiai darbą praradusių darbuotojų (5,8 tūkst.) buvo 2018 m.

Daugiausia darbuotojų atleido AB „Lietuvos geležinkeliai“ įmonių grupė (LTG grupė) – 1950, AB „Lietuvos paštas“ – 592, AB „Kaišiadorių paukštynas“ – 395, UAB „Birių krovinių terminalas“ – 136, sanatorija „Belorus“ – 111.

Dažniausiai nurodomos grupės darbuotojų atleidimo priežastys – darbo organizavimo pakeitimai, reorganizacijos, neretai informuojama, jog dėl susitraukusių užsakymų ir mažėjančių veiklos mastų dalies darbuotojų atliekamos funkcijos tampa perteklinės.

„2022 m. pirmąjį pusmetį gautuose grupės darbuotojų pranešimuose darbuotojų atleidimų priežastys buvo susijusios su geopolitiniais neramumais, o antrąjį – su energetikos kainomis, problemomis tiekimo grandinėse“, – sakė UT Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus patarėja Brigita Blavaščiūnienė.

Jos teigimu, praėjusių metų grupės darbuotojų atleidimai esminio poveikio šalies ar regionų ekonominei padėčiai neturėjo. Atleidimai vyko skirtingose ekonominės veiklos srityse, o pagrindiniai dideli atleidimai buvo suvaldyti bendradarbiaujant darbdaviams ir Užimtumo tarnybai. Ypač aktyviai dirbta su LTG grupe, VšĮ „Belorus“ administracija.

UT duomenimis, apie 37 proc. atleistų ir per praėjusių metų pirmąjį pusmetį UT registruotų asmenų sugrįžo į darbo rinką.

Gavusi pranešimą apie grupės darbuotojų atleidimą, UT imasi prevencinių priemonių atleidimų pasekmėms švelninti. Bendradarbiaujant su darbdaviu numatomi atleisti darbuotojai yra informuojami apie Tarnybos paslaugas, jų profesijas ir kvalifikaciją atitinkančias laisvas darbo vietas bei persikvalifikavimo galimybes.

Darbo sutarties nutraukimo atveju numatomos priemonės greitesniam atleistų darbuotojų sugrįžimui į darbo rinką: ieškoma įmonių, kurios galėtų tuos darbuotojus įdarbinti, suderinus su esamu darbdaviu gali būti organizuojami susitikimai su potencialiais darbdaviais.

 

Informacija pagal UT pranešimą

123rf nuotrauka

Dalintis

2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/30

Santaros klinikose darbą pradėjo Pacientų taryba

VUL Santaros klinikos pakvietė aktyvius pacientų organizacijų atstovus bei piliečius ir subūrė Pacientų tarybą, kuri ligoninėje veiks kaip patariamasis organas, atstovaujantis Santaros klinikų pacientus ir jų artimuosius, teikiantis patarimus klin...
2023/01/30

Algimantas Raudonikis: dar širdyje ne sutema

Vienas žinomiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių Algimantas Raudonikis šiais metais mini 89-ąjį savo gimtadienį. Nors amžius jau solidus, paklaustas, kaip jaučiasi, nesudvejoja: „dar širdyje ne sutema“. Šis gimt...
2023/01/30

Gripo sezonas įpusėjo: sergamumas nedidėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per sa...
2023/01/30

Siūlo tobulinti atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą

Aplinkos ministerija siūlo stiprinti apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių gamintojų ir importuotojų ats...
2023/01/30

Pajamų stabilizavimo priemonė startuos atsinaujinusi ir dar palankesnė ūkininkams

Dėl klimato kaitos ir padidėjusių kainų svyravimų ūkininkai susiduria su vis didesnėmis žemės ūkio rizikomis. Jau šiemet žemdirbiai šioms rizikoms valdyti galės naudotis nauju instrumentu – pajamų stabilizavimo priemone. Žemės ...
2023/01/30

Užsieniečiams išduota mažiau leidimų dirbti

Užimtumo tarnyba (UT) įvertino trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo mūsų šalyje statistiką. Skaičiai mažėjantys. Mažiausia užsieniečių dalis pageidauja dirbti žemės ūkyje.
2023/01/30

Atleistas prokuroras, Klaipėdoje vairavęs neblaivus

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė atleido iš prokuroro pareigų Juozą Syką, ėjusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro pareigas.
2023/01/30

Pušynų spyglius pavasarį vėl grauš pjūklelių lervos

2022 metų rudenį paprastojo pušinio pjūklelio lervos kai kuriuose Ignalinos regiono miškuose masiškai graužė spyglius. Nuo 10 iki 100 % spyglių jie nugraužė Vaišniūnų girininkijoje, 1016 ha plote, Minčiagirės – 48...