Ashburn +19,0 °C Debesuota
Antradienis, 5 Kov 2024
Ashburn +19,0 °C Debesuota
Antradienis, 5 Kov 2024

Tarp e. aukcionų laimikių – ir motorinė valtis, ir žvejybos reikmenys

2024/02/01


Praėjusių metų pabaiga į Registrų centro administruojamą elektroninių aukcionų ir varžytynių portalą, regis, pritraukė žvejybos entuziastus – tarp aukcionuose įsigyto turto buvo ir nemažo dalyvių susidomėjimo sulaukė tiek motorinė valtis, tiek ir žvejybos reikmenys.

„Praeitais metais daug dėmesio skyrėme pačios e. aukcionų ir varžytynių platformos atnaujinimui, kad ji būtų kuo patogesnė tiek aukcionų organizatoriams ir varžytynių vykdytojams, tiek juose dalyvaujantiems pirkėjams. Siekiame, kad ši platforma padėtų įvairų turtą realizuoti norinčioms institucijoms kaip įmanoma patogiau ir greičiau rasti turto pirkėją, kuris už parduodamą turtą sutinka sumokėti didžiausią kainą. Šis portalas taip pat gali padėti palyginti nebrangiai įsigyti tiek nekilnojamąjį turtą, tiek ir kitokius objektus, pavyzdžiui, pastarąjį ketvirtį parduotą motorinę valtį, žvejybos reikmenis ar net keleivinį lėktuvą“, – kalba už e. varžytynių ir aukcionų portalą atsakinga Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus produkto vadovė Kristina Nevidomskė.

Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkančio Registrų centro duomenimis, 2023 metais e. aukcionų ir varžytynių portale buvo paskelbta beveik 12 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių – beveik dešimtadaliu daugiau nei 2022-aisiais (11 tūkst.). Pernai įvyko beveik 4,3 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių (2022 metais – 3,9 tūkst.), o jų metu parduoto turto vertė viršijo 123 mln. eurų (2022 metais – 127 mln. eurų).

Antstolių skelbtose varžytynėse 2023 metais parduota turto už 26,1 mln. eurų (2022 metais – 28,6 mln. eurų), savivaldybių aukcionuose – už 12,2 mln. eurų (35,7 mln. eurų), nemokumo administratorių varžytynėse – už 5,4 mln. eurų (3,4 mln. eurų), kitų institucijų aukcionuose – už 32,4 mln. eurų. Praėjusiais metais taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 47,6 mln. eurų (33,8 mln. eurų).

E. varžytynėse dažniausiai laimi abi pusės

Aktyviai e. varžytynių paslauga besinaudojantys antstoliai teigia, kad platforma naudinga visoms suinteresuotoms pusėms.

„Didžiausią paklausą 2023 metais turėjo elektroninėse varžytynėse parduodami nekilnojamojo turto objektai, ypač žemės sklypai. Ir didžioji dalis jų parduota brangiau nei rinkos kaina. Nepaisant to, kad pradinė išvaržomo turto pardavimo kaina būna 20 proc. mažesnė už rinkos. Tai geriausias įrodymas, kad e. varžytynių platforma veikia puikiai ir kad ji naudinga abiem pusėms. Varžytynių dalyviai įsigyja paklausaus turto, o skolingi asmenys ne tik atsiskaito su kreditoriais, bet dar ir gauna papildomų lėšų savo reikmėms", – sako antstolė, Antstolių garbės teismo narė Brigita Tamkevičienė.

Jos žodžiais, praskolinto turto savininkams varžytynių nereikia bijoti, kadangi didelis dalyvių skaičius dabar sudaro galimybes parduoti turtą už maksimalią kainą.

Rekordiniai metai

Vienas iš aktyviausių Registrų centro prižiūrimo e. aukcionų ir varžytynių portalo naudotojų, Turto bankas, praėjusiais metais aukcionuose pardavė 668 įvairius valstybei nereikalingus nekilnojamojo turto objektus ir gavo beveik 60 mln. eurų pajamų. Tai yra didžiausia pardavimų suma Turto banko veiklos istorijoje. Rekordinis 2023 metų sandoris buvo fiksuotas Vilniuje, pardavus buvusią oro gynybos bazę Kalnėnuose, Rukainių g., kurio vertė viršijo 12 mln. eurų.

„Tokie sandoriai parodo, kad investuotojai yra pasirengę daryti didelius žingsnius rinkoje, o mes esame pasiruošę ir šiemet jiems pasiūlyti patrauklių objektų. Stebime ir įdomią tendenciją – vystytojai, investuotojai ima kooperuotis, aukcionuose dalyvauja kartu, o neretai pasitelkia ir sutelktinio finansavimo platformas sandorio finansavimui“, – teigia Turto banko Pardavimų departamento direktorė Guoda Gurauskaitė.

Tarp aukcionų laimikių – motorinė valtis, žvejybos reikmenys ir orlaivis

Registrų centro duomenimis, vien tik per pastarąjį ketvirtį (2023 metų spalio-gruodžio mėnesius) buvo paskelbta beveik 3 tūkst. naujų e. aukcionų ir varžytynių, įvyko 1,1 tūkst. e. aukcionų ir varžytynių, o jų metu parduoto turto vertė siekė 25,5 mln. eurų.

Antstolių skelbtose varžytynėse ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį parduota turto už 6,7 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose - už 1,9 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse - taip pat už 1,9 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose - už 0,9 mln. eurų. Ketvirtąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 14,2 mln. eurų.

Brangiausiai per pastarąjį ketvirtį e. aukcionuose ir varžytynėse siūlytu objektu tapo Lietuvos antstolio areštuotas Nigerijos skrydžių bendrovės „Arik Air“ lėktuvas „Boeing 737" – varžytynių laimėtojas už jį sutiko sumokėti beveik 4,9 mln. eurų.

Pasak orlaivio varžytynes organizavusio antstolio Mareko Petrovskio, e. varžytynių laimėtojo pasiūlyta kaina pradinę pardavimo kainą viršijo daugiau kaip 32 tūkst. eurų.

„Susidomėjimas buvo didžiulis, nes Vokietijos išieškotojo atstovai pasirūpino tarptautine informacijos sklaida. Domėjosi potencialūs pirkėjai iš JAV, Argentinos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių. Galiausiai į e. varžytynės užsiregistravo du dalyviai, iš kurių vienas ir pasiūlė tokią kainą“, – pasakoja antstolis M. Petrovskis.

Į brangiausiųjų e. aukcionuose parduotų objektų penketuką taip pat pateko Turto banko realizuotas nekilnojamasis turtas: Administracinės patalpos Kaune, Demokratų g. (2,3 mln. eurų), administracinis pastatas Klaipėdoje, Jūros g. (2,2 mln. eurų), administracinės patalpos Vilniuje, Algirdo g. (1,7 mln. eurų) ir bendrabutis Klaipėdoje, Jaunystės g. (1,2 mln. eurų).

Žvejybos entuziastus sudomino mažiausiai du praeitą ketvirtį įvykę elektroniniai aukcionai. Viename iš jų nemokumo administratorius realizavo bankrutuojančios bendrovės turtą: žvejybos reikmenis, žūklės prekių parduotuvės atsargas. Šiose varžytynėse dalyvavę 10 dalyvių pradinę turto pardavimo kainą padidino daugiau nei dvigubai. Kitame aukcione, kurį organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnyba, dalyvavo net 35 dalyviai – visi jie varžėsi dėl motorinės valties. Pradinė turto kaina buvo vos 1 tūkst., bet varžymasis vyko itin intensyviai ir paskutinis dalyvio pasiūlymas siekė 6,7 tūkst. eurų.

Be to, kaip pastebi, Registrų centro specialistai, e. aukcionų ir varžytynių platforma tampa vis populiaresnė ieškant nuomininkų. Vos prieš porą metų startavusi naujovė įgauna vis didesnį pagreitį – vien per praėjusius metus buvo paskelbta per 200 elektroninių nuomos konkursų, kurie sulaukė ne ką mažesnio dalyvių skaičiaus, o varžymasis dėl patrauklių objektų nuomos vyksta taip pat intensyviai.

Elektroninę turto realizavimo paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninių paslaugų sukūrimo įvyko apie 30 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už daugiau nei 975 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo ar nuomos elektroniniuose aukcionuose. Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose, nuomos konkursuose patirdami mažiausias sąnaudas.

 

Registrų centro informacija

Asociatyvi / Boeing.com nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Kęstutis Girnius. AR LIETUVOS UŽSIENIO POLITIKA – VERTYBINĖ?

Lietuva pabrėžtinai skelbia vykdanti vertybinę politiką, turėdama omenyje Vakarų liberaliosios demokratijos vertybes, teikianti pirmenybę žmogaus laisvei ir teisėms bei teisingumui, rinkos ūkiu pagrįstai demokratinei santvarkai, visų gerovei ir pa...
2024/03/04

Kovas žmonių draugas ar priešas?

Kovo 4 d. minima kaip Kovarnių arba Kovų diena. Tikima, kad būtent šiomis dienomis į Lietuvą iš žiemaviečių sugrįžta kovai, taip primindami apie atėjusį pavasarį. Kovai iš tikrųjų pavasarį parskrenda netgi anksčiau nei pavasar...
2024/03/04

Nauji įtarimai dar keturiems savivaldybių tarybų nariams dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) toliau atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti.
2024/03/04

Pirmą kartą šiais metais Lietuvoje pigo degalai, o biokuro kaina ir toliau išlieka mažiausia Baltijos šalyse

Per savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje padidėjo 2 proc., Brent naftos kaina paaugo 0,7 proc., bet biokuras atpigo dar 2,4 proc., o gamtinių dujų kaina nukrito 3,9 procento. Vidutinės degalų kainos Lietuvoje pirmą kartą šiais metais ...
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/04

VMVT persitvarko: atskirtos paslaugų ir kontrolės funkcijos

Pasibaigė vienas svarbiausių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pokyčių etapų: siekiant efektyvumo ir skaidrumo, buvo pakeista Tarnybos struktūra. Ji įsigaliojo nuo 2024 metų vasario 14 dienos. Šiuo metu toliau vykdomi pert...
2024/03/04

„John Deere“ su trimis visiškai naujais modeliais 9RX traktorius perkelia į naują dimensiją

Šių metų parodoje „Commodity Classic“ Hiustone, Teksaso valstijoje (JAV), kompanija „John Deere“  pristatė galingiausią kada nors sukurtą serijinį traktorių, praplėsdama 9RX asortimentą 9RX 710, 770 ir 830 model...
2024/03/04

Kokios nemokamos pagalbos gali sulaukti klausos sutrikimų turintys pacientai?

Minint Tarptautinę klausos dieną, ligonių kasų specialistai primena, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės klausos sutrikimų turintiems žmonėms yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.&n...
2024/03/04

Finansavimo sunkumai: skolinimosi apimtys – 2016 metų lygyje

Žemės ūkio sektorių pastaruosius metus skausmingai karpo pajamų ir išlaidų žirklės, atsiradusios 2022 m. dėl karo Ukrainoje ir drastiškai augusių dujų kainų. „Finora Bank“ vyr. analitikas Vaidotas Šumskis atkreipia...