Pieninių karvių bandos sveikatingumo valdymas svarbus užtikrinant gyvūnų gerovę bei siekiant didesnio pieno produktyvumo ir kokybės, geresnių reprodukcijos rodiklių, taip pat mažinant ligų gydymo išlaidas, taip sudarant sąlygas tvariam ūkininkavimui. Konferencijoje pristatyti naujausi moksliniai duomenys apie pieninių galvijų sveikatingumą ir gerovę, reprodukcijos ir bandos valdymą bei jų pritaikymo galimybes veterinarinėje praktikoje.
Renginyje dalyvavo ir savo tyrimų rezultatus pristatė svečiai iš Hanoverio, Glazgo, Salonikų Aristotelio universitetų, Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto, taip pat LSMU mokslininkai, dėstytojai, doktorantai. Mokslo naujovėmis domėjosi ne tik akademinė bendruomenė, bet ir gausus būrys veterinarijos gydytojų-praktikų.
Konferencijos dalyvius sveikino akademikai prof. habil. dr. H. Žilinskas ir Veterinarijos akademijos kancleris prof. dr. M. Malakauskas. Sveikinimo žodį tarė Veterinarijos fakulteto absolventas, Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. K. Mažeika ir Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prezidentas J. Vilionis.
Veterinarijos fakulteto dekanas prof. dr. R. Stankevičius džiaugėsi gausiu dalyvių ir klausytojų skaičiumi bei padėkojo konferencijos rėmėjams: Žemės ūkio kooperatyvui „Pienas LT“, UAB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Agrokoncerno grupė“ ir visiems prisidėjusiems prie šios konferencijos organizavimo.
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Strateginio planavimo departamento Mokslo, inovacijų ir žinių plėtros skyriaus vedėja dr. Ž. Šukytė-Kraskauskienė pristatė klausytojams tyrimų ir inovacijų skatinimo apžvalgą bei rekomendacijas: galimybes, gerąsias patirtis, lūkesčius. Su ūkiuose auginamų gyvūnų gerovės ir sveikatos vertinimu praeityje ir dabar bei vykstančiais pokyčiais supažindino Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos pirmininkė dr. V. Zigmantaitė.
Vokietijos Hanoverio universiteto mokslininkė, veterinarijos gydytoja dr. N. Gundling, vykdanti epidemiologinius gyvūnų sveikatos tyrimus pieno ūkiuose, pristatė reprodukcijos valdymo galimybes pieninio tipo karvių bandoje. Graikijos Salonikų Aristotelio universiteto mokslininkas, veterinarijos gydytojas dr. I. Proios supažindino su galvijų nagos amputacijos atvejais ir gydymu.
Europos galvijų bandos sveikatingumo valdymo koledžo diplomatas dr. L. Viora, kurio tyrimų sritis yra galvijų sveikata, gamybos ir gerovės aspektai, pieninių karvių reprodukcijos valdymas, tešmens sveikata, antimikrobinių preparatų ir tiksliųjų technologijų bei jutiklių naudojimas ūkyje, ir Karališkojo veterinarijos gydytojų koledžo narys, pripažintas galvijų sveikatos bei gamybos specialistas dr. J. Cook pristatė pranešimus apie pieninio tipo karvių bandos sveikatingumo vertinimą ir pereinamojo laikotarpio karvių valdymo vertinimą pieninėse bandose.
Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto mokslininkė doc. dr. L. Liepa, kuri specializuojasi atrajotojų medžiagų apykaitos sutrikimų, klinikinės chemijos, pieninių bandų sveikatos tyrimų srityje, supažindino klausytojus su gyvūnų sveikatos vizitų įvedimo iššūkiais Latvijoje. O doc. dr. I. Šematoviča pristatė pieninių galvijų poūmės prieskrandžio acidozės gydymą.
Pieninių karvių bandos sveikatingumo valdymo situaciją Lietuvoje pristatė Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikos profesorius dr. R. Antanaitis. Šios Klinikos veterinarijos gydytoja dr. D. Malašauskienė konferencijos dalyvius supažindino su naujausiais tyrimų rezultatais identifikuojant ir kontroliuojant galvijų skausmą moderniuose ūkiuose. Taip pat buvo pristatomi stendiniai pranešimai, iš kurių, konferencijos dalyvių sprendimu, išrinkti trys geriausieji.
Konferencijos pranešimai paskatino aktyvias dalyvių diskusijas galvijų gerovės ir sveikatingumo valdymo klausimais. Tikimės, kad ši tarptautinė konferencija taps tradiciniu kasmetiniu Veterinarijos fakulteto organizuojamu renginiu, kuriame veterinarijos mokslo naujovėmis, inovacijomis ir idėjomis dalinsis Lietuvos ir užsienio mokslininkai.
LSMU fotoinformacija