Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Tarptautinės pagalbos teikimo komanda po įtemptų paieškos ir gelbėjimo darbų grįžta į Lietuvą

2023/02/16


Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda, teikusi pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai, grįžta į Lietuvą. Kadangi tikimybė šiuo metu pastatų griuvėsiuose rasti gyvų žmonių yra labai maža, dalis paieškos komandų nutraukia darbą.

Iš Turkijos grįžta Austrijos, Vokietijos, Ispanijos, Estijos, Nyderlandų, Graikijos, Bulgarijos, Vengrijos ir kitų šalių gelbėtojai.

„Šiuo metu prasidėjo griuvėsių valymas, naudojant sunkiąją techniką, tad iš vietinių gelbėjimo tarnybų nebegauname užduočių. Kadangi gyvų žmonių rasti praėjus 10 dienų nuo nelaimės tikimybė labai sumažėja, mūsų buvimas netenka prasmės“, – sakė Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos vadas Gediminas Šukšta.

Lietuvos komandos nariai Adijamano mieste (Turkija) išžvalgė 7 sugriuvusių pastatų vietas ir iš griuvėsių ištraukė 7 žuvusių žmonių kūnus. Paieškos ir gelbėjimo operacijų vietoje ne kartą buvo juntami požeminiai smūgiai.

Komanda dviem reisais į Vilnių planuoja grįžti vasario 16 ir 17 d. – 37 komandos nariai su „Turkish airlines“ parvyksta vasario 16 d., o „Spartanas“ su 3 kinologais su šunimis bei 2 logistais ir gelbėjimo įranga – vasario 17-ąją.

Į Turkiją buvo išvykę 42 gelbėtojai: 3 kinologai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, 5 Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai ir 34 ugniagesiai gelbėtojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių.

Mūsų šalies gelbėtojai paieškos ir gelbėjimo operacijas atliko Adijamano mieste. Du kinologai su šunimis vyko padėti Lenkijos paieškos ir gelbėjimo komandai į Bisną, kuris yra apie 45 km nuo Adijamano. Lietuvos gelbėtojams teko dirbti kartu su Turkijos, Lenkijos, Sudano, Čekijos, JAV, Sakartvelo, Bangladešo ir Kinijos komandomis.

Lietuvos Vyriausybė iš valstybės rezervo skyrė Turkijai 90 pastatomų palapinių, 50 elektrinių šildytuvų, 1000 patalynės komplektų, 1000 pagalvių ir 7700 pledų bei medicinos atsargų. Bendra skirtos paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų.

Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras.

Į nelaimės Turkijoje vietą Tarptautinės pagalbos teikimo komandą Lietuva siuntė pirmą kartą.

 

PAGD informacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...