Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +6,9 °C Debesuota
Antradienis, 31 Sau 2023

Technikos remontas – nebe ūkininko, o serviso specialisto rūpestis

2016/03/04

Laikai, kai darbymečiui besiruošiantys ūkininkai patys remontuodavosi techniką, negrįžtamai traukiasi į praeitį. Prieš 20–25 metų toks remontas buvo viską išmanančių ūkio auksarankių  kasdienybė. Dabar išaugę ir vis efektyviau dirbantys ūkiai savo techniką patiki žemės ūkio servisų profesionalams. Jie remontų grafikus pradeda sudarinėti nuo rudens,  vos pasibaigus darbymečiui laukuose.

Techniką suremontavo dar rudenį Nuo 1992 metų Pasvalio rajone ūkininkaujantis Vilhelminas Janušonis pripažįsta, kad jo požiūris į žemės ūkio technikos remontą pasikeitė kardinaliai. Per pastarąjį dešimtmetį jo ūkyje įsigalėjo tradicija patikėti techniką žemės ūkio technikos serviso specialistams. Šiuo metu V. Janušonio ūkyje nėra ką remontuoti, nes visi technikos remonto darbai atlikti dar rudenį. Šią paslaugą ūkininkui suteikė bendrovės „Dotnuvos projektai“ Pasvalio filialo žemės ūkio technikos serviso meistrai. Pasitikėdamas netoliese įsikūrusiomis „Dotnuvos projektų“ Pasvalio filialo dirbtuvėmis, V. Janušonis ramiai laukia pavasario. Iš technikos priežiūros rūpesčių ūkyje šiuo metu belikę tik kultivatorių sutepti. Tai bus galima padaryti ir be serviso specialistų pagalbos. „Anksčiau, vos tik pavasariop atšildavo, mes jau „prie geležų“ dirbdavome. Dabar įpročiai 100 proc. pasikeitę. Rudenį, kai tik baigiame darbus, nuplauname techniką, apžiūrime. Nuo 2006 metų, kai įsigijome naują techniką, patys jos neremontuojame. Jeigu reikia, kviečiamės specialistus  arba važiuojame pas juos. Technikos priežiūra, kokybiškos serviso paslaugos yra labai svarbus dalykas. Patikėjęs šį darbą profesionalui, gali skirti savo laiką kitiems darbams. Jeigu reikėtų visą techniką remontuoti, būtų tikrai sudėtinga – neturime nei reikalingos įrangos, nei tam skirtų šildomų patalpų“, – sakė V. Janušonis.

Patiki profesionalams Pastaruoju metu žieminius ir vasarinius kviečius, pupas, žirnius ir dobilus sėkloms auginantis ūkininkas sako, kad panašiai technikos remonto darbus organizuoja ir kiti ūkininkai. Viena iš priežasčių, kodėl ūkininkai patys nesiima remontuoti naujos, modernios technikos – jos sudėtingumas. „Šiuolaikinės technikos elektronine įranga ir kompiuteriais turėtų pasirūpinti profesionalai. Mums tai ypač patogu dabar – jau antri metai, kai atstumas nuo mūsų iki serviso nesiekia kilometro. „Dotnuvos projektų“ žmonės mums suteikia paslaugas ir darbymečiu, gali atvažiuoti savaitgaliais ar vakarais“, – aiškino V. Janušonis. Smarkiai pasikeitusį ūkininkų požiūrį į žemės ūkio technikos remontą jaučia ir bendrovės „Dotnuvos projektai“ Pasvalio filialo darbuotojai. Šie metai filialui – šešioliktieji nuo  jo veiklos pradžios, ir per tą laiką jo darbuotojų skaičius nuo dviejų išaugo iki trylikos. „Daugėja žmonių, kurie nori iš anksto, dar prieš sezono pradžią, susitvarkyti techniką. Dabar mūsų serviso darbuotojai intensyviai dirba visus metus, o darbų apimtys išaugo dvigubai. Anksčiau mes turėjome tik dvi remonto vietas, bet visai žiemai darbų neužtekdavo. Šiuo metu, kovo pradžioje pabaigoje, darbo turime pakankamai – tai ir remontai, ir technikos paruošimo ateinančiam sezonui darbai“, – sakė „Dotnuvos projektų“ Pasvalio filialo vadovas Arūnas Samulionis. Filialo vadovo teigimu, šiuo metu serviso darbuotojai čia dirba kaip konvejeriu. Pasitaiko, kad remonto paslaugų prireikia gyvulininkystės ūkiams, kurie vienodu ritmu dirba visus metus – jiems specialistai pasiruošę jiems padėti be eilės.

Skatina ūkius atsinaujinti Arti klientų esantis filialas padėjo sumažinti ūkininkams technikos transportavimo, bendras remonto išlaidas bei sutaupyti laiko. Rudenį ir žiemą technikos priežiūros ir remonto darbai šešiose serviso darbo vietose atliekami pagal iš ankstinę ūkininkų registraciją. Be remonto darbų, atliekama kompiuterinė diagnostika,  kondicionavimo sistemų patikra ir remontas, traktoriaus galios matavimas mobiliu stendu atvykstant pas ūkininką ir pan.. Siekiant vis geriau tenkinti klientų poreikius, artimiausiu metu ketinama priimti dar porą žemės ūkio serviso specialistų. Juolab, kad prieš metus atnaujintos bei išplėstos filialo patalpos, nauja įranga sudaro sąlygas daug greičiau reaguoti į ūkininkams iškylančius rūpesčius. Prieš metus atnaujinus filialą ir išplėtus detalių sandėliavimo patalpas, čia laikomų detalių kiekis išaugo dvigubai. Dėl to nebereikia dažnai užsakinėti ir laukti detalių, paslaugos suteikiamos per trumpesnį laiką. Poreikį filiale priimti daugiau žmonių iš dalies lemia ir augantys technikos pardavimai. Pasak A. Samulionio, kiekvienais metais šiame regione parduodama vis daugiau technikos, o ji dėvisi – reikia padėti ūkininkams ją prižiūrėti bei remontuoti. „Jau penkerius metus iš eilės šiame regione parduodame didžiulius daugiau kaip 500 AG galingumo traktorius. Technika vis sudėtingesnė, vis daugiau inovacijų – ne taip paprasta tokią suremontuoti. Tačiau nauja technika leidžia dirbti našiau, sulaukti didesnio derliaus ir daugiau uždirbti, todėl ūkininkai vis dažniau į ją investuoja. O mes, būdami arti, leidžiame ūkininkams jaustis saugiai. Galimybė greitai sulaukti serviso specialistų pagalbos turi įtakos sprendimui įsigyti naują techniką. Toks progresas yra bendras ūkių ir mūsų veiklos sinergijos rezultatas“, – teigia filialo vadovas.

Apie „Dotnuvos projektus“: Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH", „Kverneland Group", „Schaffer“ „Einböck", „Quicke", „Agrifac“, „“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas. Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje. Bendrovė taip pat stato „Cimbria", „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą. Nauja vystoma bendrovės veiklos sritis – fermų įrangos pardavimai, fermų technologijos parinkimas, projektavimas, statyba, įrangos montavimas ir aptarnavimas. „Dotnuvos projektai“ atstovauja bei tiekia kompanijų „BouMatic Robotics“, „Strangko”, „Pellon“, „RO-KA Industri“, „Wasserbauer“ ir kt. įrangą. Bendrovėje „Dotnuvos projektai“ dirba per 200 darbuotojų, jos apyvarta 2014-2015 finansiniais metais siekė 54,4 mln. eurų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja 26–28 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

Daugiau informacijos: Vaida Samuolytė, „PR Service/Edelman Affiliate“, tel., (8~682) 43660 el. paštas vaida@prservice.lt

Dalintis

2023/01/31

Pienas: baltasis auksas ar juodas kapo akmuo?

Rytoj, trečiadienį, Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) renkasi trišalės Pieno tarybos nariai. Remiantis oficialiu pranešimu, ji šaukiama dėl padėties pieno rinkoje ir mažėjančių jo supirkimo kainų. Ministras Kęstutis Navickas rėži...
2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/31

Žvejams mėgėjams svarbios datos

Kasmet vasario 1 d. įsigalioja draudimas žvejoti lydekas. Jis tęsis iki balandžio 30 d. Tuo tarpu vėgėlių žvejybos draudimas baigiasi – nuo vasario 1 d. (imtinai) jau leidžiama šias žuvis žvejoti. Aplinkos ministerija žvejams mėgėjams...
2023/01/31

Beveik dešimtmetį Lietuvoje pasireiškiantis afrikinis kiaulių maras neužleidžia pozicijų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, nuo 2014 metų, kai Lietuvoje pirmą kartą diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM), šalies ūkiai neteko beveik 78 tūkstančių kiaulių, o miškuose AKM nustatytas beveik 8...
2023/01/31

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai. Situacija automobilių rinkoje taip pat pakankamai kebli, nes nusprendus įsigyti naują transporto...
2023/01/31

Dzūkei sukako šimtas metų

Šeštadienį, sausio 28 d., garbingą 100 metų jubiliejų sutiko Alytaus rajono Statkiškių kaime (Pivašiūnų sen.) gyvenanti Genovaitė Malinauskienė.
2023/01/31

Antrus metus iš eilės – augantis Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas

2022 m. „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų ir 33 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Lygina...
2023/01/31

Visuomenė kviečiama teikti kandidatus Seimo apdovanojimui gauti

Seimo Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisija kviečia visuomenę iki 2023 m. vasario 20 d. siūlyti kandidatus Seimo apdovanojimui – Aleksandro Stulginskio žvaigždei – gauti.
2023/01/31

Paukščių gripas ant menčių paguldė susijusius paukštynus

Rumunijoje – paukščių gripo drama. Ypač pavojingas paukščių gripo H5N1 potipis įsimetė į paukštynus, priklausančius vienai  didžiausių šalyje kalakutų auginimo įmonių.