Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

BNS

 

Teismas: už nepristatytas trąšas „Belor“ turi mokėti 0,3 mln. eurų baudą „Scandagrai“

2023/12/20


Tarptautinės grupės „Belor Group“ valdoma Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ privalo sumokėti beveik 0,3 mln. eurų baudą žemės ūkio įmonei „Scandagra“ už laiku nepristatytą produkciją, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę atsisakė priimti ir grąžino „Belor“ jos skundą, kuriuo ji siekė nepalankios žemesnės instancijos teismo nutarties peržiūrėjimo.

Tokiu būdu įsigaliojo Apeliacinio teismo lapkritį priimtas sprendimas, kuriuo „Belor“ įpareigota „Scandagrai“ sumokėti 275 tūkst. eurų baudą.

Kaip teigiama šio teismo nutartyje, bendrovė 10 proc. dydžio baudą nuo laiku nepristatytų ar nepateiktų prekių vertės privalėjo sumokėti neįvykdžiusi sutarties dėl 5 tūkst. tonų skystų trąšų.

Anot nutarties, pasibaigus sutarties terminui „Belor“ buvo pristačiusi 300 tonų trąšų, į „Scandagros“ pretenziją neatsakė, nesiaiškino dėl įsipareigojimų vykdymo ir baudos nemokėjo, todėl sutartį „Scandagra“ nutraukė.

Įmonių ginčui pasiekus teismą „Belor“ nurodė, kad „Scandagra“ pati nepanoro pirkti trąšų po to, kai po pertraukos gamybą pradėjo Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, o bendrovių sutartis pirkėjai tapo nebenaudinga. Dėl to „Belor“ reikalavo 275 tūkst. eurų netesybų, bet šis prašymas atmestas nenustačius neteisėtų „Scandagros“ veiksmų.

 

Autorius Valdas Pryšmantas / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/04

Bendruomenės iniciatyva Klaipėdos rajone – pirmieji savarankiško gyvenimo namai

Klaipėdos rajone duris atveria pirmieji savarankiško gyvenimo namai. Savivaldybė jau pasirašė akreditavimo sutartį su kaimo bendruomene „Smilgynai ir kaimynai“, o apgyvendinimo paslaugas pirmieji klientai čia galės gauti ...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...