Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Aldona SIREIKIENĖ
ŪP korespondentė
 

Tęsia šeimos ūkininkavimo tradicijas

2023/11/27


Akmenės rajono Gailaičių kaimo ūkininkai Jolanta ir Saulius Dargevičiai – konkurso „Metų ūkis 2023“ laureatai. Jie rajone pelnė II vietą. Ūkį modernizavo savo lėšomis, augina grūdines ir ankštines kultūras, pusę hektaro bulvių, laiko dvi melžiamas karves, turi paukščių.

Dargevičiai savo valdas vadina nedideliu natūriniu šeimos ūkiu – Saulius deklaruoja 40 ha nuosavos ir 45 ha nuomojamos žemės, o Jolanta turi 10 ha, pusė jų yra nuosavi plotai, laiko dvi melžiamas karves, turi mėsinių ir dedeklių paukščių.

Nedideliame ūkyje Dargevičiai augina žieminius kviečius, žieminius rapsus, miežius, žirnius, 5 ha skyrė pievoms. Didžiausi plotai – žieminių kviečių. Jolanta anksčiau augino 2 ha bulvių, bet šiais metais buvo pasodinę tik 50 arų. Ji daug laiko skiria sodybos aplinkai, gėlynams. Dargevičiai ne tik ūkininkauja – Saulius iki šiol dirba ugniagesiu gelbėtoju, o Jolanta – prekybininkė, Akmenėje dirba nedidelėje maisto prekių parduotuvėje.

Vienas geriausių Akmenės r. ūkininkų S. Dargevičius minėjo, kad 1990 m. baigė Viekšnių profesinę technikos mokyklą ir pradėjo dirbti buvusioje žemės ūkio bendrovėje mechanizatoriumi. Po metų sukūrė šeimą. Pradėję su Jolanta bendrą gyvenimą, ėmėsi ūkinės veiklos, nes atlyginimai buvo nedideli. Tada turėjo tik 3 ha žemės, laikė porą melžiamų karvių, o mėsai penėjo po 10–15 bekonų.

Konkurso „Metų ūkis“ laureatas S. Dargevičius „Ūkininko patarėjui“ pasakojo: „Viskam reikėjo pinigų, augo dukros Neringa ir Greta, norėjome nusipirkti žemės, reikėjo ir technikos įsigyti, todėl, sugrįžę iš darbų, plušėjome savo sklypelyje, laikėme kelias karves, mėsai auginome nemažai kiaulių. Kai Jolantos mama Juzefa Mockienė 2006 m. pasitraukė iš ūkinės veiklos, mums perdavė savo nedideles valdas, dirbamą žemę ir kelias melžiamas karves. Nuo tada ir tapome tikrais ūkininkais.“

Nedidelio ūkio šeimininkai Dargevičiai kalbėjo, kad ūkiui modernizuoti nepasinaudojo jokia parama, viską įsigijo savo lėšomis. Kai pirko dirbamos žemės ir technikos, jiems pinigų teko skolintis iš banko. Dargevičių nuostata tokia: nesiblaškyti, dirbti nuosekliai, tęsti mamos J. Mockienės ūkininkavimo tradicijas.

Jie saugo supančią aplinką, stengiasi nenualinti dirbamos žemės. Apie 20 proc. dirbamų laukų suaria, o kitus plotus įdirba skutikliu. Užaugintą javų derlių stengiasi parduoti tik nukūlę, nereikia nei džiovinti, nei valyti – taip esą ekonomiškiau. Grūdus parduoti nuveža į netoli esantį grūdų supirkimo punktą. Ūkininkas sakė, kad pats geba suremontuoti techniką, tik kartais prireikia kitų specialistų pagalbos. Sutvarkytą techniką per žiemą laiko garaže.

ŪP pašnekovai džiaugėsi, kad kartu su Jolantos mama gyvena didžiuliame jos name, kurį neseniai renovavo. Sutartinai ir darniai po vienu stogu gyvena dvi kartos, visi kartu dalijasi ir džiaugsmais, ir rūpesčiais. Mokslus baigė ir savo šeimas sukūrė abi Dargevičių dukros, viena jų įsikūrė Akmenėje, kita – Naujojoje Akmenėje. Per darbymetį abu žentai ir kiti giminaičiai atskuba į talką padėti nuimti derlių, padeda dirbti ir kitus ūkio darbus.

S. Dargevičius sakė, kad jam itin daug džiaugsmo suteikia anūkai – auga keturi berniukai. Didesnieji su seneliu jau žygiuoja apžiūrėti technikos. Dargevičiai vėlyvą rudenį, o kartais ir žiemą po didžiųjų ūkio darbų stengiasi išvažiuoti į kelionę, jiems smagu kartu pailsėti, pasisemti naujų įspūdžių.

 

Autorės nuotr. – Akmenės r. ūkininkai Jolanta ir Saulius Dargevičiai – konkurso „Metų ūkis 2023“ laureatai.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis