Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Transporto sektorius 2024-aisiais: pozityvumo turėtų būti daugiau

2023/11/24


Tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus atstovai itin lengvų metų transporto sektoriui nežada, tačiau prognozuoja, kad pozityvumo kitąmet tikrai turėtų būti daugiau. Pagrindiniai transporto sektoriaus iššūkiai bei prognozės kitiems metams aptarti Vilniuje vykstančio tarptautinio Transporto inovacijų forumo metu.

Viename didžiausių Baltijos šalyse transporto ir logistikos bendruomenei skirtų renginių diskusijoje įžvalgomis keitėsi susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas,  Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas, Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) valdybos pirmininkė Agnė Margevičiūtė, „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Egidijus Lazauskas  bei vienos  didžiausių Lietuvos logistikos kompanijų „Vlantana“ generalinė direktorė Sabina Chochrina.

Diskusijos dalyviai sutarė, kad pastaraisiais metais sektoriui iššūkių netrūksta, jį veikia daugybė išorės veiksnių – įtempta geopolitinė situacija, ekonomikos recesija, darbuotojų trūkumas, nauji europiniai reikalavimai dėl tvarumo ir skaitmenizacijos, situaciją kaitina ir įtampa euro zonoje bei pabrangęs skolinimasis. Todėl būtina ieškoti naujų krypčių ir galimybių, diegti inovatyvius sprendimus.

Susisiekimo viceministro J. Skačkausko vertinimu,  ateinantys metai transporto ir logistikos sektoriui turėtų būti geresni: šio sektoriaus indėlis į BVP vėl pradėjo augti ir šiemet jis turėtų siekti apie  11,8 proc., t. y. beveik du kart daugiau nei ES vidurkis.

„Matome tam tikrų rizikų, tačiau mūsų vežėjų konkurencingumas ir sektoriaus diversifikacija leidžia įžvelgti pozityvumo. Esame diversifikavę sektorių ir rizikas, šiuo metu daugiau kaip 95 proc. transporto paslaugų eksporto nukreipta į Vakarus“, – pabrėžė viceministras.

Pasak J. Skačkausko, aviacijoje kitąmet turėtų būti viršyti priešpandeminiai rekordai tiek krovinių, tiek keleivių vežimo srityje. Tam intensyviai ruošiamasi – atnaujinama infrastruktūra, statomi nauji terminalai, planuojamos naujos skrydžių kryptys. Taip pat prognozuojama, kad kitąmet augs krovinių vežimas tiek jūra, tiek geležinkeliais.

„Turim tikrai stiprų ir konkurencingą transporto sektorių, tačiau privalom toliau jį stiprinti, diegti inovacijas“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad šio sektoriaus atstovų laukia naujos finansinės paramos priemonės, skatinančios elektromobilumo, vandeniliu varomo transporto ir inovacijų plėtrą, kurios duos pirminį postūmį inovacijoms bei sektoriaus konkurencingumui ir augimui.  

TTLA valdybos pirmininkė A. Margevičiūtė taip pat sakė kitais metais besitikinti nuoseklaus sektoriaus augimo. Ekonomistas Žygimantas Mauricas kitąmet greito palengvėjimo sektoriuje nežadėjo, tačiau ragino verslą persiorientuoti ir koncentruotis į inovacijas. Tą pačią mintį išsakė ir „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius E. Lazauskas. Jis lengvų metų kitąmet neprognozuoja, tačiau teigė, kad geležinkeliai juos pasitiks pasirengę: perorientavę veiklą, optimizavę personalą, investavę į sankcijų mechanizmo užtikrinimo tobulinimą ir kt.

Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančiame didžiausiame transporto ir logistikos sektoriaus renginyje Baltijos šalyse daugiausia dėmesio skiriama pasaulinėms tendencijoms ir tarptautinėms politikos kryptims, formuojančioms transporto ir logistikos ateitį.

Susisiekimo ministerijos (SM) ir Transporto inovacijų asociacijos organizuojamas jau penktasis forumas šiemet subūrė sektoriaus sprendimų priėmėjus, politikus, verslo lyderius ir inovatorius iš 22 pasaulio valstybių.

 

SM informacija

ŪP redakcijos nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...