Žemdirbius vienijančios organizacijos vienos pirmųjų šalyje suskato padėti kariaujančiai Ukrainai. Kovo 3 d. į šią šalį išriedėjo 22 t maisto produktų. Ūkininkai ir toliau aukoja lėšas, perka ilgo galiojimo maisto produktus, kurie bus išsiųsti ukrainiečiams. Reikšmingas ir panevėžiečių indėlis, jie nupirko apie 700 kg mėsos gaminių.
Sandėliai ištuštėję
Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Panevėžio skyriaus pirmininkė Danguolė Kuzmienė sakė, kad panevėžiečiai aktyviai prisideda aukodami lėšas Ukrainai. „Vienas mūsų krovinys jau išvažiavo į logistikos sandėlį Kėdainių rajone, kur produktai suvežami iš visos Lietuvos. Dabar ruošiame antrąją siuntą. Kiek pinigų paaukoja į sąskaitą, už tiek ir nuperkame maisto“, – aiškino skyriaus vadovė.
Kaip ir kitų rajonų ūkininkai, panevėžiečiai renka pinigus ir perka ilgai negendančius maisto produktus. „Dabar jau ir mūsų parduotuvėse tokių produktų rasti sudėtinga, lentynos ir sandėliai ištuštėję, todėl sudarome sutartis su mėsos perdirbimo įmonėmis, kurios pagamina užsakytą kiekį. Suaukota ne šimtais, o tūkstančiais eurų. Į mašiną prikrovėme arti 700 kg mėsos gaminių, kurie, suprantama, kainuoja ne vieną tūkstantį eurų“, – pasakojo moteris.
Suvokia padėties rimtumą
Pasak D. Kuzmienės, artėja darbymetis, ūkininkai jau pradeda aktyviau krutėti savo ūkiuose, vežasi trąšas, ruošia techniką. Išaugus grūdų kainoms, ne vienas veža parduoti pernykščio derliaus likučius. Nepaisant to, ūkininkų atstovės teigimu, jie randa laiko pasirūpinti ir parama ukrainiečiams.
„Tikrai sutartinai dalyvaujame, nėra tokių, kurie tam nepritartų ar nenorėtų prisidėti. Visi sąmoningi, geranoriški ir supranta, kad jeigu bus pralaužta siena Ukrainoje, neaišku, kas bus mums. Tai suvokdami la-bai aktyviai remiame ukrainiečius“, – kalbėjo D. Kuzmienė.
Aukoja pagal galimybes
Krovinį vežę ūkininkai Antanas Zopelis ir Gintautas Palionis nedaugžodžiauja: „Surinkome pinigų ir nupirkome ilgai negendančių mėsos produktų. Į autobusiuką iki lubų prikrovėme šalto rūkymo gaminių, konservų nebegavome. Jeigu surinksime dar pinigų, į logistikos sandėlį nugabensime ir antrą krovinį.“
A. Zopelis teigė, kad žmonės supranta, kodėl turi aukoti Ukrainai, ir tai daro pagal savo galimybes, supratimą. „Šiandien mes padedame ukrainiečiams, kitą dieną pagalbos gali prireikti mums“, – tarstelėjo ūkininkas. Pasak G. Palionio, kolegos aukoja įvairiais sumas: vieni mažiau, kiti daugiau. Be to, ne visi žemdirbiai priklauso ūkininkų organizacijai. Tačiau aukoti ukrainiečiams galima ir per kitas organizacijas.
Prisideda ir perdirbėjai
D. Kuzmienė pabrėžė, kad remiant ukrainiečius prisideda ne tik ūkininkai, bet ir produktus gaminančios įmonės. „Mėsos gamintojai sumažina kainas kiek įmanoma. Aišku, jie elgiasi pagal savo galimybes. Prašėme, kad neįskaičiuotų pridėtinės vertės mokesčio, bet to neįmanoma padaryti. Suprantame, kad įmonės negali veltui gaminti, nes reikia išlaikyti darbo vietas, mokėti atlyginimus, mokesčius. Juk turime matyti ir savo žmones. Jeigu mūsų įmonės pradės bankrutuoti, kas rems Ukrainą? Ir mūsų ūkininkai dabar susiduria su didžiuliu iššūkiu – turime išauginti kuo didesnį derlių, nes Ukraina, ko gero, negalės pasėti. Mūsų siekis – išvengti karo. Jeigu mūsų remiami ukrainiečiai atlaikys, tada ir mes ramiai gyvensime. Dabar dėl laisvės galime kukliau ir iš mažesnio šaukšto pavalgyti, nieko mums neatsitiks“, – samprotavo ūkininkų atstovė.
2022.03.21ŪP korespondentė - Vida TAVORIENĖ
Susijusios temos - skaitykite: pagalba Ukrainai; karas Ukrainoje;UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos