Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Ūkininkai renkasi į streikus, dalina pieną ir įspėja – jeigu situacija nesikeis, neliks ir ūkių

2023/02/13


Neapsikentę į dugną nusiritusių pieno supirkimo kainų, pirmadienį visoje Lietuvoje ūkininkai paskelbė streiką. Biržų krašto pieno ūkių atstovai dalyvavo protesto akcijoje prie AB „Rokiškio sūris“. Pasak vienos didžiausių pieno gamintojų rajone Vaidutės Stankevičienės, protesto tikslas – atkreipti dėmesį ir pasiekti bendrą susitarimą su perdirbėjais, kad už jiems tiekiamą žaliavą būtų mokama daugiau. Dauguma ūkininkų dar turi vilties iškovoti, tačiau kiti nuleidę rankas – išparduoda ūkius.
„Fermų tuštėjimo metas. Šioje fermoje ūkininkas laikė kelias dešimtis melžiamų karvių, o dabar tik nereikalingi rakandai likę, jų niekas nebeperka“, – kalbėjo Tadas Micikevičius rakindamas tuščios fermos duris.

Gaudami menkus centus už pieną, žemdirbiai siekia susitarimo su perdirbėjais ir prekybininkais dėl palankesnių kainų ir ragina Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) nelikti nuošalyje – padėti rasti bendrą kalbą. Tuo tarpu ministras Kęstutis Navickas „plaunasi rankas“, sakydamas, kad ūkininkams turėtų padėti pieno perdirbėjai ir pardavėjai bei savivaldybių administracijos.

Ageniškio kaime esančios fermos savininkas Vytautas Mačiulskis sako, kad anksčiau fermoje mūkė per 130 galvijų su prieaugliu, bet rudenį pardavė paskutines karves – jas teko išvežti į skerdyklą. J. Grubinskaitės nuotr.

„Protesto akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją. Pieno gamintojai pateikė raštą, kuriame išdėstytas prašymas dėl susitarimo – gamintojai, perdirbėjai ir prekybininkai turi prieiti bendro susitarimo, be abejo į tai turi reaguoti ir Vyriausybė“, – kalbėjo V. Stankevičienė.

Neapsikentę į dugną nusiritusių pieno supirkimo kainų, pirmadienį ūkininkai paskelbė streiką – Biržų krašto pieno ūkių atstovai rinkosi prie AB „Rokiškio sūris“, tačiau derybos kol kas bevaisės. Biržų ūkininkų sąjungos nuotr.

Pasak jos, pieno gamintojas, kuris atlieka didžiausią darbą, lieka silpniausia grandimi – gauna mažiausią pajamų dalį. „Pieno kaina, kurią matome lentynoje, pasidalina taip: apie 20 procentų skirta gamintojui, perdirbėjui tenka maždaug 30 procentų, o prekybininkui – apie 40 procentų. Pieno gamintojų siekis – suvienodinti tas dalis, kad gamintojas gautų nors trečdalį pieno kainos“, – dėstė ūkininkė.

 

Jurgita GRUBINSKAITĖ

Birzietis.lt

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...