Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Ūkininkai renkasi į streikus, dalina pieną ir įspėja – jeigu situacija nesikeis, neliks ir ūkių

2023/02/13


Neapsikentę į dugną nusiritusių pieno supirkimo kainų, pirmadienį visoje Lietuvoje ūkininkai paskelbė streiką. Biržų krašto pieno ūkių atstovai dalyvavo protesto akcijoje prie AB „Rokiškio sūris“. Pasak vienos didžiausių pieno gamintojų rajone Vaidutės Stankevičienės, protesto tikslas – atkreipti dėmesį ir pasiekti bendrą susitarimą su perdirbėjais, kad už jiems tiekiamą žaliavą būtų mokama daugiau. Dauguma ūkininkų dar turi vilties iškovoti, tačiau kiti nuleidę rankas – išparduoda ūkius.
„Fermų tuštėjimo metas. Šioje fermoje ūkininkas laikė kelias dešimtis melžiamų karvių, o dabar tik nereikalingi rakandai likę, jų niekas nebeperka“, – kalbėjo Tadas Micikevičius rakindamas tuščios fermos duris.

Gaudami menkus centus už pieną, žemdirbiai siekia susitarimo su perdirbėjais ir prekybininkais dėl palankesnių kainų ir ragina Žemės ūkio ministeriją (ŽŪM) nelikti nuošalyje – padėti rasti bendrą kalbą. Tuo tarpu ministras Kęstutis Navickas „plaunasi rankas“, sakydamas, kad ūkininkams turėtų padėti pieno perdirbėjai ir pardavėjai bei savivaldybių administracijos.

Ageniškio kaime esančios fermos savininkas Vytautas Mačiulskis sako, kad anksčiau fermoje mūkė per 130 galvijų su prieaugliu, bet rudenį pardavė paskutines karves – jas teko išvežti į skerdyklą. J. Grubinskaitės nuotr.

„Protesto akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją. Pieno gamintojai pateikė raštą, kuriame išdėstytas prašymas dėl susitarimo – gamintojai, perdirbėjai ir prekybininkai turi prieiti bendro susitarimo, be abejo į tai turi reaguoti ir Vyriausybė“, – kalbėjo V. Stankevičienė.

Neapsikentę į dugną nusiritusių pieno supirkimo kainų, pirmadienį ūkininkai paskelbė streiką – Biržų krašto pieno ūkių atstovai rinkosi prie AB „Rokiškio sūris“, tačiau derybos kol kas bevaisės. Biržų ūkininkų sąjungos nuotr.

Pasak jos, pieno gamintojas, kuris atlieka didžiausią darbą, lieka silpniausia grandimi – gauna mažiausią pajamų dalį. „Pieno kaina, kurią matome lentynoje, pasidalina taip: apie 20 procentų skirta gamintojui, perdirbėjui tenka maždaug 30 procentų, o prekybininkui – apie 40 procentų. Pieno gamintojų siekis – suvienodinti tas dalis, kad gamintojas gautų nors trečdalį pieno kainos“, – dėstė ūkininkė.

 

Jurgita GRUBINSKAITĖ

Birzietis.lt

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...