„Ūkininko patarėjui“ pašnekovas pasakojo, kad, įgijęs plataus profilio statybininko kvalifikaciją, nutarė išvykti padirbėti į užsienį. Pasirinko Švediją. Šioje šalyje jis dirbo didelio ūkininko ūkyje: sėjo, kūlė, tręšė pasėlius. Žiemą teko dirbti miško ruošos darbus, valė užpustytus kelius. Kartais sniegą nuo kelių tekdavo be pertraukos valyti vos ne visą parą, kad vietiniais keliais galėtų išvažiuoti atokesnių vietovių gyventojai. M. Milašius pasakojo, kad jam viskas sekėsi gerai, stengėsi stropiai vykdyti skirtas užduotis. Ūkininko teigimu, jis Švedijoje daug ko išmoko, užsidirbo pinigų, kuriuos nutarė investuoti į būsimą savo ūkį.
Sugrįžęs į gimtąjį Voveriškių kaimą, M. Milašius nusprendė imtis ūkinės veiklos. Ūkininkauti pradėjo 2018 m. Pradedančiajam ūkininkui tėvai padovanojo 75 arus žemės. M. Milašiaus tėvai plėtoja nedidelį mišriosios gamybos ūkį, augina grūdinių kultūrų, laiko keletą melžiamų karvių, šeimos poreikiams kasmet nupeni kelis bekonus, augina paukščių.
Dabar jaunasis ūkininkas M. Milašius dirba 165 ha. Didžiausi plotai yra žieminių kviečių – šiai kultūrai skyrė 60 ha, pasėjo apie 40 ha žieminių rapsų, kiti laukai yra skirti pupoms, vasariniams miežiams, anksčiau dar augino žirnių.
ŪP pašnekovas sakė, jog stengiasi ūkininkauti pažangiai, savo laukuose taiko sėjomainą, laikosi agrarinių reikalavimų, kad nenualintų dirvožemio. Jam labai praverčia kvalifikuotų specialistų konsultacijos. M. Milašiui pavyksta užauginti neblogą derlių: prikūlė vidutiniškai 6–7 t/ha kviečių, rapsų vidutinis derlius – 3 t/ha. Dirbamos žemės nearia, pasirinko neariamąją žemės dirbimo technologiją. Jaunojo ūkininko teigimu, neariamoji žemdirbystė kasmet tampa vis populiaresne, mat ši technologija turi daug privalumų – mažesnės degalų sąnaudos, daug spartesnis darbas. Per javapjūtę ūkio darbus dirbti padeda tėvas Stanislovas Milašius. Beje, tėvas ir sūnus yra aistringi medžiotojai – jau 15 metų abu priklauso tam pačiam medžiotojų būreliui.
Tėvo ir sūnaus Milašių gamybinis ūkio centras yra bendras, jie sutartinai naudojasi turima technika. M. Milašius sakė, kad stengiasi pirkti naudotą žemės ūkio techniką, kurią pats geba suremontuoti. Didžiausios investicijos yra skirtos žemei, ūkio plėtrai.
ŪP pašnekovas ne tik ūkininkauja: jis prieš metus buvo išrinktas Voveriškių seniūnaitijos seniūnaičiu. Sakė, kad yra jungiamoji grandis tarp gyventojų ir seniūnijos. Seniūnaitis surenka žmonių pasiūlymus, pageidavimus, skundus ir perduoda seniūnijai, kad spręstų aktualius klausimus ir padėtų žmonėms. M. Milašius stebėjosi, jog nemažai gyventojų dažnai be rimtos priežasties skundžiasi, viskuo yra nepatenkinti, nuolat keiksnoja vietinę ir šalies valdžią. Seniūnaitis visiems linkėjo santarvės, daugiau optimizmo ir gerų emocijų – taip gyventi yra sveikiau, be to, tada ir darbai geriau sekasi.
Jaunasis ūkininkas pasakojo, kad jam dirbti žemę yra didelis malonumas, todėl nori savo dirbamus plotus vis didinti. Kai rudenį pabaigti visi ūkio darbai, M. Milašius išsiruošia padirbėti į Daniją, o ankstyvą pavasarį vėl sugrįžta į Voveriškių kaimą tęsti savo ūkio veiklos.
Autorės nuotraukoje: Jaunasis ūkininkas ir seniūnaitis Modestas Milašius.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.