Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

BNS

 

Ukraina sako sulaikiusi laivą, kuriuo iš okupuoto Krymo gabenti grūdai

2024/07/11


Kyjivas (AFP-BNS). Ukraina ketvirtadienį paskelbė, kad sulaikė laivą, kuriuo iš Rusijos okupuoto Krymo nelegaliai gabenti grūdai.

Nuo 2022-ųjų pradžios, kai Rusija Ukrainoje užėmė daug žemės ūkiui naudojamų plotų, Kyjivas kaltina Maskvą nelegaliai paimant ir trečiosioms šalims išsiunčiant grūdus, užaugintus okupuotose teritorijose.

Ukrainos generalinė prokuratūra nurodė Odesos regione sulaikiusi užsienio laivą, kuris anksčiau eksportavo žemės ūkio produktus per Sevastopolio uostą Kryme.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) atskirame pareiškime nurodė, kad sulaikė šio laivo kapitoną, kaltinamą patekimo į okupuotą teritoriją taisyklių pažeidimu.

Taip pat nurodoma, kad minimo laivo, „Usko Mfu“, eksportuojami grūdai buvo užauginti Pietų Ukrainoje.

Dėl šių kaltinimų gresia laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė, nurodė SBU. Prokuratūra sakė, kad laivo kapitonas yra Azerbaidžano pilietis.

Prokuratūros pranešime sakoma, kad sulaikant laivą jame buvo dar 12 įgulos narių užsieniečių, bet jų pilietybės nenurodomos. Taip pat nesakoma, ar jiems irgi gresia kaltinimai.

Su Kamerūno vėliava plaukiojantis laivas neteisėtai atplaukė į Sevastopolio uostą 2023 metų lapkritį. Į jį buvo pakrauta daugiau kaip 3 tūkst. t žemės ūkio produktų, skirtų vienai turkų kompanijai, sakė prokuratūra.

„Siekiant nuslėpti neteisėtą veiklą laivo automatinio identifikavimo sistema (AIS) buvo išjungta prieš įplaukiant į Sevastopolio uostą, o tai šiurkštus laivybos saugumo reikalavimų pažeidimas“, – sakoma pareiškime.

Prokuratūros teigimu, šių metų gegužę „Usko Mfu“ sugrįžo į Sevastopolį, o dabar buvo sulaikytas Ukrainos Renio uoste. Laive aptikta Sevastopolio uosto pareigūnų išduotų dokumentų.

Europos Sąjunga gegužę įvedė draudžiamuosius muitus grūdų importui iš Rusijos, dėl jos karo prieš Ukrainą bandydama pakirsti Maskvos pajamas.

Bloko prekybos komisaras sakė, kad šia priemone siekiama neleisti Rusijai neteisėtai eksportuoti į ES rinkas pavogtų ukrainietiškų grūdų.

 

123rf nuotr.

Dalintis