Naujausia balandžio 11-osios žinia iš Ukrainos: Poltavos srities Mirhorodo rajone veiklą pradėjo nauja moderni įmonė – YEDNIST' FOOD grūdų perdirbimo gamykla. Tai dar vienas sėkmingai įgyvendintas šios įmonių grupės projektas.
YEDNIST' GROUP yra daugialypis verslas, orientuotas į įvairiapusius sprendimus tiek naminių paukščių, tiek naminių gyvūnų šėrimo, veterinarinės apsaugos ir biologinio saugumo srityse, rašo ukrainiečių tinklapis agroportal.ua. Ši grupė įmonių parodoje ir konferencijoje „Food&NonFoodMaster-2025“ neseniai pristatė naują grūdų ir ankštinių augalų perdirbimo kryptį.
Kovo pabaigoje YEDNIST' FOOD gamykla pradėjo veikti dar nepilnu režimu, palaipsniui didinant gamybą iki planuotų pajėgumų. Šiuo metu gamykla gamina smulkias ir stambiai maltas kukurūzų kruopas, kukurūzų miltus ir geltonus skaldytus poliruotus žirnius. Ateityje ji planuoja plėsti savo gaminių asortimentą.
Žaliavos perdirbimo apimtys dabar siekia iki 120 tonų per parą. Pagaminama produkcija: skaldyti žirniai - iki 96 t, kukurūzų kruopos - iki 66 t, kukurūzų miltai - iki 18 t.
Be to, YEDNIST' FOOD gamyklos asortimente yra kelių rūšių šalutinių perdirbimo produktų, įskaitant kukurūzų gemalus, sėlenas, taip pat žirnių lukštus ir rupinius. Šie produktai gali būti naudojami tiek maisto pramonėje, tiek pašarų gamyboje.
65 proc. produkcijos bendrovė planuoja eksportuoti į ES ir Vidurinius Rytus, o 35 proc. – parduoti Ukrainos rinkoje. Grūdų segmente konkurencija užsienyje mažesnė. Be to, Kinija sertifikavo ukrainietiškus žirnius, o neapmuitinama prekyba su Indija toliau tebegalioja. Tai dvi pagrindinės gamintojo rinkos, todėl YEDNIST' GROUP dabar tvarkosi logistiką ir ieško galimybių pelningai eksportuoti.
Naujasis grūdų perdirbimo cechas atsirado dėl dalyvavimo USAID žemės ūkio ir kaimo plėtros programoje (AGRO), kurią įgyvendino „Chemonics International“, dar prieš pokyčius agentūroje. Įmonei dotaciją pavyko panaudoti 2024 m.
Gamybos linijos buvo aprūpintos naujoviška, aukštos kokybės įranga, daugiausia iš Ukrainos gamintojų, nes buvo nuspręsta remti vietinę gamybą.
2024 m. YEDNIST' GROUP sukūrė mechanizmą, pagal kurį žaliavos auginamos pagal sutartis: įmonė bendradarbiauja su vietos ūkininkais, aprūpindama juos kukurūzų sėklomis, o jie jas augina savo laukuose.
Čerkasų srityje šiuo metu statoma nauja miltų malimo gamykla. Tai kovo mėnesį pranešė Ukrainos malūnininkų sąjunga.
Pažymima, kad gamykla jau aprūpinta Turkijos įmonės ÇIFT KARTAL įranga. Planuojami perdirbimo pajėgumai – 120 tonų kviečių per dieną.
„Nauja produkcija leis regiono kepinių įmonėms nepertraukiamai aprūpinti gyventojus kokybiškais miltais ir atitinkamai duona. Siekiame vartotojams pateikti aukštos kokybės produktus, pagamintus naudojant šiuolaikines technologijas“, – pažymi bendrovė.
Naujoji gamykla atitiks visus šiuolaikinius saugos ir aplinkosaugos reikalavimus. Gamyba bus visiškai automatizuota, o tai sumažins žmogiškojo faktoriaus įtaką ir užtikrins stabilią gaminių kokybę. Ateityje įmonė planuoja aktyviai plėtoti ir plėsti savo gaminių asortimentą.
Vasario mėnesį paskelbta apie dar vieną sėkmingą projektą: bendrovė „Company Ukrbakaliya“ gavo dotaciją iš USAID avižų perdirbimo linijos bazinei įrangai įsigyti ir katilinės statybai. Projektą taip pat įgyvendins jau minėta kompanija „Chemonics International“.
„Ukrbakaliya Company LLC“ gamybos direktorius Mykhailo Kovaliovas taip pakomentavo bendradarbiavimą su amerikiečiais: „Apskritai mūsų įmonės bendradarbiavimo su USAID patirtis yra teigiama. Pasisekė, kad dotacija buvo fiksuota, o prieš įsigaliojant įsakymui sustabdyti programą, pavyko pritraukti daugiau nei 70 proc. sumos. Šiuo metu projektas yra įgyvendinimo stadijoje, bet nėra supratimo, ką daryti toliau, nes tolesnių veiksmų planų iš USAID negavome“.
Sausio pabaigoje bendrovė „Ukrbakaliya“ pradėjo žemės darbus katilinei įrengti, šiuo metu planuoja montuoti metalines konstrukcijas, o vėliau pristatys įrangą papildomai avižų perdirbimo linijai, kurią įsigys savo lėšomis.
Dotacija leido pradėti didelės apimties įmonės rekonstrukcijos projektą, kapitalo investicijomis pavyko padengti 40 proc. finansavimo, ko dėka įmonė gavo papildomų lėšų iš banko. Nepaisant to, kad projektas užsitęsė ne vienerius metus, ketinama jį užbaigti jau netrukus ir plėstis toliau.
Parengė Ričardas Čekutis