Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 1 Bir 2023
Ashburn +25,9 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 1 Bir 2023

V.Blinkevičiūtės nuomone socialiniai siekiai ES turi tapti tokie pat svarbūs kaip ir ekonominiai rodikliai

2014/11/26

Taupymas socialinių tikslų sąskaita nebegalimas. Būtina užtikrinti socialinę apsaugą, socialiai saugias darbo vietas, skurdo ir atskirties mažinimą. Socialiniams tikslams turi būti teikiama tokia pat svarba, kaip ir ekonominiams ar fiskaliniams klausimams. Tokią vieningą poziciją vakar Europos Parlamentui svarstant Strategijos „Europa 2020“ socialinės ir užimtumo politikos tikslus išdėstė Socialdemokratų frakcijos atstovai. Diskusija šiuo klausimu vyko Europos Komisijai (EK) pristačius atliktą rezultatų suvestinę, kaip valstybėse narėse įgyvendinama Strategija „Europa 2020“.

Strategijoje „Europa 2020“ numatyti 5 tikslai, siekiant išmanaus, įtraukiančio ir tvaraus augimo. Tarp numatytųjų tikslų ir skurdo bei nedarbo mažinimo tikslai. Strategijoje numatyta, kad iki 2020 metų 75 procentai 20 - 64 amžiaus žmonių turi turėti darbą. Skurstančiųjų skaičius visoje ES turi sumažėti 20-čia milijonų. 2015 metais EK vertins per pusę numatytojo laikotarpio pasiektus rezultatus.

Pripažinta, kad pasiekti Strategijoje „Europa 2020“ numatytus socialinius tikslus yra sudėtinga dėl ekonominės krizės pasekmių. Itin skaudžiai ekonomikos nuosmukis palietė socialiai jautriausias grupes. Skurdas vis dar nėra pažabotas, o užimtumo didinimas, kokybiškų ir saugių darbo vietų steigimas išlieka pagrindiniu visų ES valstybių iššūkiu.

Europos Parlamente plenarinėje diskusijoje kalbėjusi europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė teigė, kad ES nedarbas vis dar išlieka didelis, ypač jaunimo tarpe. Todėl valstybės narės turėtų kuo skubiau įgyvendinti Jaunimo užimtumo iniciatyvą, kuri realiai gali padėti jauniems žmonėms gauti darbą, ypač pirmąjį savo darbą. „Kita vertus, numatytieji 6 milijardai eurų visoms valstybėms narėms nėra pakankama suma išspręsi jaunimo nedarbo problemą, todėl norėčiau paraginti Komisiją persvarstyti Jaunimo užimtumo garantijos finansavimą po 2014-2015 metų ir siekti skirti ženkliai daugiau lėšų šiai svarbiai, visos ES ateitį lemiančiai programai,“ - sakė europarlamentarė V. Blinkevičiūtė.

V.Blinkevičiūtės biuro informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/01

Europos ūkininkai – prieš Gamtos atkūrimo įstatymą

Šiandien, birželio pirmąją, Briuselyje buvo surengta greita akcija (flešmobas). Ja norėta parodyti, kad pagal siūlomą reglamentavimą Europos paveiksle ūkininkui nelieka vietos.
2023/06/01

Girdiškės pasididžiavimas – unikalūs bažnyčios altoriai

Šilalė („Šilalės artojas“). Vos kelias dešimtis gyventojų turinti Girdiškė nuo se­no garsėja Švenčiausiosios Mergelės Marijos Snieginės baž­nyčia. Legendomis api­pintas ne tik jos pavadini...
2023/06/01

Baltijos valstybių užgrobimo byla JAV Kongrese 1953 metais – ką prisimename?

Prieš 70 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose valstybiniu lygiu buvo plačiai tirta komunistinės SSRS įvykdyta Baltijos valstybių okupacija 1940 m. ir jos aplinkybės. Apie tai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos inst...
2023/06/01

Vaikų apsauga socialiniuose tinkluose: 5 moksliniais tyrimais paremti patarimai

Birželio 1 d. minima Tarptautinė vaikų gynimo diena kasmet primena pareigą ginti mažųjų interesus ne tik realiame, bet ir virtualiame pasaulyje. Ekspertai sako, kad vaikų auklėjimo sėkmės receptas slypi pusiausvyroje tarp švietimo ir protin...
2023/06/01

Nuo birželio 1 d. įmokos „Sodrai“ grynaisiais pinigais – tik „Perlo“ terminaluose

Nuo birželio 1 d. nebelieka galimybės įmokų „Sodrai“ mokėti grynaisiais pinigais Lietuvos pašte. Įmokas „Sodrai“ grynaisiais pinigais galima sumokėti „Perlo“ terminaluose.
2023/06/01

Seimas pradeda apkaltos procesą Seimo nariui P. Gražuliui

Seimas nusprendė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar šio parlamentaro konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštar...
2023/06/01

VDU Žemės ūkio akademija ir AB „Kauno grūdai“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Siekiant abipusiškai naudingos strateginės partnerystės verslo, mokslo, studijų srityse Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) kanclerė prof. Astrida Miceikienė ir AB „Kauno Grūdai“ generalinis direktorius...
2023/06/01

Lenkų ūkininkams apmaudu, kad kaip lietuviai negaus subsidijų už pieną

Lenkijos agrosektoriaus žiniasklaida jau rašo apie šalies ūkininkų apmaudą išgirdus, kad Europos Komisija ruošia pagalbos schemą Lietuvos ir Latvijos pieno gamintojams, tačiau Lenkija yra paliekama už borto.
2023/06/01

„BIOVELA Group“ augino rinkos dalį ir pardavimų pajamas

Mėsos perdirbimo įmonių grupė „BIOVELA Group“ praėjusiais metais ir toliau augino pardavimo pajamas, kurios didėjo 36 proc. ir pasiekė 234 mln. eurų.