Columbus +17,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024
Columbus +17,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 27 Lie 2024

Vaismedžiai nukentėjo nuo miško svečių – ką daryti?

2024/01/31


Ne tik prasti orai gali sugadinti derlių. Sodams bėdų dažnai pridaro iš miško atliuoksėję kiškiai ar stirnos. Gerai, jeigu sodyboje gyvenama ir žiemą, bet jeigu šeimininkai žiemoja mieste, o sodo tvoroje žioji skylė, didelė tikimybė, kad nelaukti svečiai apgrauš medelius, ypač jaunesnius. Tad ką daryti?

Teisūs tie, kurie artėjant žiemai aprišo vaismedžius eglių šakomis ar uždėjo apsauginį tinklelį. Blogiausia, kai kiškiai ar stirnos apgraužia kamieną. Jis ne tik išlaiko vaismedžio vainiką, jame esančiais medienos indais maisto medžiagos keliauja į lapus, ūglius ir vaisius. tai itin svarbi medžio dalis.

Gyvūnų pažeistą kamieną reikia pradėti gydyti, kol audiniai gyvybingi ir neapdžiūvę. Nuo kamieno atšokusią žievę būtina prispausti ir aprišti arba pritvirtinti mažomis vinimis. Kiškių padaryti pažeidimai gyja sunkiai. Kai pagraužta nedaug, žaizdeles pakanka užtepti sodo tepalu ir aprišti – užgis per vienus ar dvejus metus.

Sunkiau, kai kamienas pažeistas aplink visą medelį. Tokiu atveju verta pagalvoti apie perskiepijimą pavasarį. Norėdami išsaugoti viršutinę vaismedžio dalį, sodininkams mėgėjams verta pabandyti skiepyti tilteliu: ūgliais sujungiant apatinę ir viršutinę apgraužto kamieno dalis. Kol skiepyti sąlygos nepalankios, žaizdas rekomenduojama užtepti sodo tepalu ir aprišti. Tai leis saugiai sulaukti pavasario. Skiepijant tilteliu ūgeliai dedami kas 5 cm aplink visą kamieną.

Svarbu sodininkams, susidūrusiems su šia problema, suskubti prisirinkti skiepūglių, kad ir nuo to paties pažeisto, derančio vaismedžio – tai leis išsaugoti mėgstamą vaismedžio veislę.

 

„Rasų“ informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis