Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +10,4 °C Mažai debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Vaismedžiai nukentėjo nuo miško svečių – ką daryti?

2024/01/31


Ne tik prasti orai gali sugadinti derlių. Sodams bėdų dažnai pridaro iš miško atliuoksėję kiškiai ar stirnos. Gerai, jeigu sodyboje gyvenama ir žiemą, bet jeigu šeimininkai žiemoja mieste, o sodo tvoroje žioji skylė, didelė tikimybė, kad nelaukti svečiai apgrauš medelius, ypač jaunesnius. Tad ką daryti?

Teisūs tie, kurie artėjant žiemai aprišo vaismedžius eglių šakomis ar uždėjo apsauginį tinklelį. Blogiausia, kai kiškiai ar stirnos apgraužia kamieną. Jis ne tik išlaiko vaismedžio vainiką, jame esančiais medienos indais maisto medžiagos keliauja į lapus, ūglius ir vaisius. tai itin svarbi medžio dalis.

Gyvūnų pažeistą kamieną reikia pradėti gydyti, kol audiniai gyvybingi ir neapdžiūvę. Nuo kamieno atšokusią žievę būtina prispausti ir aprišti arba pritvirtinti mažomis vinimis. Kiškių padaryti pažeidimai gyja sunkiai. Kai pagraužta nedaug, žaizdeles pakanka užtepti sodo tepalu ir aprišti – užgis per vienus ar dvejus metus.

Sunkiau, kai kamienas pažeistas aplink visą medelį. Tokiu atveju verta pagalvoti apie perskiepijimą pavasarį. Norėdami išsaugoti viršutinę vaismedžio dalį, sodininkams mėgėjams verta pabandyti skiepyti tilteliu: ūgliais sujungiant apatinę ir viršutinę apgraužto kamieno dalis. Kol skiepyti sąlygos nepalankios, žaizdas rekomenduojama užtepti sodo tepalu ir aprišti. Tai leis saugiai sulaukti pavasario. Skiepijant tilteliu ūgeliai dedami kas 5 cm aplink visą kamieną.

Svarbu sodininkams, susidūrusiems su šia problema, suskubti prisirinkti skiepūglių, kad ir nuo to paties pažeisto, derančio vaismedžio – tai leis išsaugoti mėgstamą vaismedžio veislę.

 

„Rasų“ informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...
2024/03/03

Savo kandidatus į EP patvirtino dar viena politinė partija: sąrašą ves A. Kubilius

Šiandien Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Taryba patvirtino rinkimų programos nuostatas ir kandidatų sąrašą rinkimams į Europos Parlamentą (EP).
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.