Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +23,2 °C Nedidelis lietus
Penktadienis, 12 Lie 2024

Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: jaunystės rekordus prisiminė viešėdamas Kauno stadione

2024/05/14


Nuo mažų dienų Žaliakalnyje šalia Ąžuolyno gyvenęs ir jaunystę aktyviam sportui dedikavęs Prezidentas Valdas Adamkus aplankė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną bei renovuotą Sporto halę. Buvęs šalies vadovas su nostalgija dalijosi prisiminimais apie čia prasidėjusį lengvaatlečio kelią, atvedusį iki 100 metrų bėgimo rekordo. Neslėpdamas susižavėjimo Kauno demonstruojama pažanga, svečias išsakė tvirtą nuomonę, esą tai gali būti pagrindinis stadionas, kurio Lietuvai šiuo metu pakaktų.

Jau kurį laiką planavęs aplankyti naujai atgimusį Dariaus ir Girėno stadioną bei legendinę Sporto halę, Prezidentas Valdas Adamkus pagaliau šį planą įgyvendino.

„Jau važiuojant čia nustebau. Žavu! Čia pasaulinio masto... Turbūt gražiausias stadionas Baltijos valstybėse, – vos įžengęs į tribūnas ir nužvelgęs iš pagrindų atnaujiną erdvę, pirmus įspūdžius išsakė V. Adamkus. – Savotiška nostalgija ir daug sentimentų šiai aikštei išliko.“

Prezidentas netruko prisiminimais sugrįžti į jaunystės laikus. Tuomet pajėgus lengvaatletis ne kartą gerino mūsų šalies 100 metrų bėgimo rekordą, buvo įveikęs 11 sekundžių ribą ir atstovavo Lietuvai tarptautinio rango varžybose.

„Aš prisimenu, kaip čia buvo seniai, kadangi bėgau tais takais, – kalbėjo V. Adamkus, pasakodamas ir apie anuomet šalia aikštės stovėjusias medines tribūnas. – Čia būdavo raudoni takai šlako, kiek prisimenu. Buvo ir juodi, kada aš dar su lopetėle sau starto duobutes kasdavau – jokių starto blokų, nieko.“

„Tai kada užpildysit žiūrovais?“ – V. Adamkus pasiteiravo stadiono rekonstrukcijos projekto autorių – studijos „Archas“ architektų.

Architektai teigė savo darbą padarę, o dabar pilnomis tribūnomis esą turėtų rūpintis sportininkai bei atlikėjai. Miesto meras Visvaldas Matijošaitis atkreipė dėmesį, jog šiemet suplanuoti keli didieji šou verslo renginiai: rugpjūčio pradžioje į dvi dienas vyksiančius garsaus britų atlikėjo Ed Sheeran koncertus planuojama parduoti po 40 tūkst. bilietų, o vasaros gale čia daugiatūkstantinę publiką sukvies ir viena populiariausių Lietuvoje dainininkė Jessica Shy.

Buvęs šalies vadovas išsakė kategorišką poziciją dėl naujo nacionalinio stadiono. Pasak jo, vienintelis šiuo metu Lietuvoje esantis Dariaus ir Girėno stadionas Kaune, kuriam UEFA suteikusi aukščiausią 4 kategoriją, galėtų ir toliau išlikti pagrindine tokio dydžio sporto renginių erdve: „Iš viso, aš galvoju, nesusipratimas yra dabar Vilniuje statyti tokį stadioną. Aš tikrai neleisčiau. Per šimtą kilometrų – du stadionai, prie trijų milijonų gyventojų?“

 

Partnerio fotoinformacija

Dalintis
Verslas