Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024

Valstybinei miškų tarnybai vėl ieškomas vadovas

2024/07/08


Aplinkos ministerija paskelbė konkursą Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovo pareigoms užimti. Prašymus ir dokumentus galima siųsti iki liepos 22 d. Iki mėnesio pabaigos bus vertinama pretendentų atitiktis nepriekaištingos reputacijos, bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams, o paskui bus kviečiami dalyvauti bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų kompleksiniame vertinime. Kitas etapas – pretendentų vertinimas komisijoje, kuris turėtų vykti rugsėjo pabaigoje.

Valstybinė miškų tarnyba – pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų priklauso konkreti veikla šalies miškuose. Augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matyti, kad miškų valdymui reikia pokyčių. Todėl VMT vadovauti ieškoma analitinį mąstymą turinčio, į rezultatą orientuoto nepriekaištingos reputacijos vadovo, patyrusio stratego, nurodo Aplinkos ministerija.

Valstybinės miškų tarnybos teikiamos paslaugos apima leidimų išdavimą, miškų stebėseną, nacionalinių genetinių išteklių valdymą, vidinės miškotvarkos projektų tvirtinimą, informacinių sistemų valdymą, ŠESD kiekio apskaitą, konsultavimą ir informavimą, nepriklausomų medienos matuotojų veiklos priežiūrą.

Naujasis vadovas turės vystyti šalies miškingumo didinimo strategines kryptis, stiprinti visuomenės ir privačių miškų savininkų švietimą, informavimą ir konsultavimą miškininkystės klausimais, kad įstaiga taptų žinių ir kompetencijų centru. Taip pat modernizuoti veiklą bei diegti inovacijas, kurios didintų įstaigos veiklos efektyvumą ir gerintų kokybę, tobulinti miškotvarką, miškų priežiūrą ir reguliavimą.

VMT vadovas skiriamas 5 metų kadencijai su galimybe ją pratęsti dar 5 metams. Siūlomas atlyginimas – nuo 3 801 Eur neatskaičius mokesčių.

Šiuo metu VMT vadovo pareigas laikinai vykdo direktoriaus pavaduotojas Albertas Kasperavičius.

Priminsime, kad pastaruoju metu, mažiau nei metus, VMT vadovavo Saulius Vasiliauskas. Jis pakeitė Saulių Cironką, kuris VMVT vadovo postą 2023 m. pavasarį iškeitė į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus vietą.

 

ŪP portalo informacija

123rf nuotr.

Dalintis
Verslas