Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Valstybinės žemės nuomos mokesčių atidėti neleido

2023/03/14


Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Paskutiniame rajono tarybos posėdyje buvo svarstomi du kraštiečių prašymai atidėti valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėjimus. Vis dėlto nė vienas prašymas nebuvo tenkintas.

Nesilaikė ankstesnio susitarimo

Į savivaldybės Mokesčių lengvatų svarstymo komisiją kreipėsi krašto gyventojas D. V., kuris prašė atidėti valstybinės žemės ūkio paskirties nuomos mokestį.

Prašymą jis motyvavo sunkia finansine padėtimi ir prašė mokesčius perdėlioti pagal paties pasiūlytą grafiką – rugpjūčio gale ūkininkas teigė galėsiantis sumokėti 1 tūkst. eurų, o spalio gale – likusius 2,15 tūkst. eurų.

Vis dėlto paaiškėjo, kad tokį patį prašymą krašto politikams ūkininkas siuntė ir pernai. Tąkart taryba buvo jam palanki, leido mokestį sumokėti išskaidžius dalimis, tačiau ūkininkas to taip ir nepadarė.

Dėl to ūkininkui šiemet nebuvo suteikta galimybė mokesčio mokėjimą vykdyti dalimis. Jis turės sumokėti daugiau kaip 3,15 tūkst. eurų siekiančią nuomą už šiuos metus ir pernykštę skolą.

Pernai ūkininkui valstybinės žemės nuomos mokesčio buvo priskaičiuota apie 3 tūkst. eurų.

Įmonė prašė antrą kartą

Antrus metus iš eilės nesėkmingai išvengti valstybinės žemės nuomos mokesčio bando ir įmonė „AGR Special Opportunities Fund I“, kuri planuoja Kėdainiuose įrengti nutolusį saulės elektrinių parką.

„Žemės sklypo nuomos konkurse dalyvavo ne vienas dalyvis. Pats nuomininkas pasiūlė tokią žemės nuomos kainą – 83 tūkst. eurų – iškeldamas sumą, norėdamas laimėti konkursą.

Dar 2022 metais rajono taryba neatleido įmonės nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio, įmonė kreipiasi antrą kartą, dabar jau prašo atidėti mokestį. Be to, jie nenurodė konkretaus laikotarpio, iki kada jie tą mokestį sumokėtų.

Kadangi pareiškėjas pats nežino, kuriam laikui nori atidėti mokestį, pats mėtosi – prašo tai atleisti visai, tai atidėti – siūloma prašymo netenkinti ir šiais metais“, – sakė Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė.

Negali vykdyti veiklos

UAB „AGR Special Opportunities Fund I“ teigia, kad susidūrė su nenumatytomis sutarties vykdymo problemomis, susijusiomis su šiandien jau visuotinai žinomu elektros tinklų galios ir pralaidumų rezervavimo ribojimu.

Gamintojams pasiekus maksimalią 2 GW ribą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pradėjo tyrimą dėl rezervuotos galios ir pareikalavimo „Litgrid“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) laikinai neišduoti prijungimo sąlygų, nepasirašyti ketinimų protokolų rezervuoti galias.

Nors elektrines statyti ketinusi įmonė yra ESO pateikusi prašymą veikti kaip gaminantis vartotojas – vystantis nutolusį saulės elektrinių parką, kuriam turėtų būti netaikoma 2 GW riba, ESO atsisako priimti bet kokį sprendimą, kol vyksta VERT tyrimas.

Išnaudojus maksimalią normą, laikinai nėra laisvos galios rezervų, kuriais pasinaudojus nuomininkas galėtų prijungti išnuomotame žemės sklype planuotas statyti 11 MW nutolusias saulės elektrines, skirtas gaminantiems vartotojams.

Tikisi, kad galės

Vis dėlto įmonė viliasi, kad ilgai ši netvarka netruks – esą 2023 m. I ketvirtį VERT planuoja atnaujinti elektros energijos gamintojų pasinaudojimo elektros perdavimo tinklais tvarkos aprašą, po kurio, tikėtina, bus galima tinkamai vykdyti įsipareigojimus pagal nuomos sutartį.

Vis dėlto tokie argumentai nebuvo pakankami – įmonei nebuvo leista atidėti nuomos mokesčio.

 

Eglė KUKTIENĖ/ RINKOS AIKŠTĖ

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...