Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Pirmadienis, 26 Vas 2024

Valyti sniego nėra kam

2023/12/01


Plungė („Žemaitis“). Naktį iš praėjusio trečiadienio į ketvirtadienį gausiai prisnigus, ryte atsikėlę kai kurių kaimiškųjų vietovių gyventojai suprato neišvažiuosiantys į darbus. Plungės rajono savivaldybės administracija suskubo teisintis kai kurioms seniūnijoms nespėjusi nupirkti sniego valymo paslaugos.

Šešioms seniūnijoms patikėta pačioms susirasti, kas valys sniegą, nes Savivaldybei to padaryti nepavyko

„Informuojame, kad Plungės rajono savivaldybės administracija yra atlikusi viešąjį pirkimą dėl sniego valymo Plungės mieste. Sutartis sudaryta su UAB „Raguvilė“, kurios technika ir darbuotojai mieste triūsia nuo ankstyvo ryto. Atlikus viešąjį pirkimą, su ta pačia įmone sutartys sudarytos ir dėl sniego valymo Žlibinų, Stalgėnų, Nausodžio ir Babrungo seniūnijose. Dėl sniego valymo kitose šešiose seniūnijose viešasis pirkimas įvyks gruodžio viduryje“, – tokią informaciją ketvirtadienį priešpiet, reaguodama į viešojoje erdvėje pasipylusį nepasitenkinimą, išplatino Savivaldybė.

„Žemaitis“ domėjosi, kaip atsitiko, kad šįkart žiemos sezonas pasitiktas visiškai jam nepasiruošus. Negi naiviai tikėtasi, kad iki gruodžio vidurio nesulauksime sniego? O gal taip siekta sutaupyti lėšų kitoms Savivaldybės išlaidoms?

Šiuos klausimus uždavėme Savivaldybės administracijos direktoriui Daliui Pečiuliui ir išgirdome, kad visi mūsų spėjimai – pro šalį. Esą Savivaldybė rangovo keliams valyti pradėjo ieškoti dar praėjusią gegužę, tačiau net du skelbti viešieji pirkimai nuėjo šuniui ant uodegos.

Gegužės mėnesį skelbtame pirkime kviestos dalyvauti ir įmonės, ir reikiamą techniką turintys ūkininkai, tačiau nė vienas iš susidomėjusiųjų neatitiko reikalavimų.

Šiokį tokį rezultatą davė tik antrasis pirkimas, vykęs rugsėjį. Su konkursą laimėjusia „Raguvile“ sudaryta sutartis dėl sniego valymo ir kelių barstymo jau minėtose Babrungo, Nausodžio, Žlibinų ir Stalgėnų seniūnijose. Buvo siūliusiųjų šią paslaugą teikti ir likusiose seniūnijose, tačiau jų užsiprašyta kaina esą net kelis kartus viršijo lūkesčius.

Nutarta laimę bandyti dar kartą. Šį mėnesį paskelbtas dar vienas – jau trečiasis – viešasis pirkimas. Vokus žadama atplėšti gruodžio viduryje. Kokia tikimybė, kad pagaliau bus nupirkta sniego valymo paslauga ir likusiose seniūnijose?

„Iš anksto sunku prognozuoti, tačiau tikimės, kad šis klausimas pagaliau bus išspręstas, juolab kad šiek tiek kilstelėjome paslaugos įkainius. Kiek teko išgirsti, įmonės turi technikos, tačiau trūksta darbo jėgos, užtat ir nėra didelio susidomėjimo tais pirkimais“, – kalbėjo D. Pečiulis.

Direktorius pridūrė, kad ir tos seniūnijos, kurioms dar nenupirkta sniego valymo ir kelių barstymo paslauga, nepaliktos bėdoje – joms leista apklausos būdu pasirinkti laikinus rangovus keliams valyti. Tam esą skirta šiek tiek lėšų iš biudžeto. Žemaičių Kalvarijos, Šateikių ir Žlibinų seniūnijos turi savo traktorius ir pažadėjo, nusistumdžiusios savo kelius, atskubėti į pagalbą ir kitoms seniūnijoms.

Jei ketvirtadienį posėdžiausianti Taryba pritars, ketinama skirti lėšų ir dar vienam traktoriui įsigyti – juo draugiškai žada naudotis Paukštakių ir Alsėdžių seniūnijos. Tokiu būdu esą seniūnijos bus mažiau priklausomos nuo rangovų, kurie paprastai darbuojasi keliuose rajonuose ir ne visada skuba reaguoti į seniūnų skambučius bei prašymus nuvalyti vieną ar kitą kelią.

Penktadienį kalbinti kai kurių seniūnijų seniūnai sakė greituoju būdu apklausę po kelias reikiamą įrangą turinčias įmones ir jau planuojantys pasirašyti sutartis su tom, kurios pasiūlė valyti sniegą ir barstyti kelius už mažiausią kainą. Seniūnai negalėjo paaiškinti, kodėl jų surastos įmonės nedalyvavo Savivaldybės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose (arba dalyvavo, bet buvo pripažintos kaip neatitinkančios keliamų reikalavimų), tačiau mielai sutiko bendradarbiauti su pačiomis seniūnijomis.

O mieste, kaip minėta, nebe pirmus metus darbuojasi UAB „Raguvilė“. Plungiškiai tikriausiai prisimena, kad pernai ši įmonė ne kartą buvo keiksnota dėl itin aplaidaus darbo. Kodėl nuspręsta ir šiemet miesto gatvėms valyti pasirinkti vėl tą patį rangovą?

„Noriu akcentuoti, kad ne mes šią įmonę pasirinkome – ji laimėjo viešąjį pirkimą. Taip, pernai sykį ji buvo įspėta ir sykį bausta tūkstančio eurų bauda dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo, tačiau tai nesuteikia teisinio pagrindo užkirsti jai kelią dalyvauti viešajame pirkime. Šiemet vėl akylai stebėsim, kaip įmonė darbuojasi. Gyventojai, pamatę nevalomas ar netinkamai valomas gatves, gali apie tai pranešti miesto seniūnijai – į visus pranešimus bus reaguojama“, – patikino Savivaldybės administracijos direktorius.

 

Jurgita NAGLIENĖ / ŽEMAITIS

Freepik nuotr.

Dalintis
2024/02/25

Visas pasaulio nuodėmes nurašysime ant žemės ūkio...

Karvių išskiriamas metanas, javų laukai ir trąšos kai kam asocijuojasi su itin kenksminga veikla, kuri artina pasaulio pabaigą. Tokios apokaliptinės apraiškos paaštrėjo, kai nesibaigiančių prieštaringų ar net abs...
2024/02/25

Ministerija toliau kepa žemdirbių bendruomenę erzinančius keistus pasiūlymus

Europa išgyvena žemės ūkio politikos krizę. Sprogo masiniai žemdirbių protestai. Reaguodama į tai Europos Komisija (EK) siūlo švelninti reikalavimus, tuo tarpu sektoriaus lyderiai sako: per vėlai, per mažai. Įvykiai klostosi sparčiai...
2024/02/25

Miškų savininkai turi iki pavasarinio atšilimo sutvarkyti pažeistus medžius

Valstybinė miškų tarnyba (VMT) kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir iki pavasarinio atšilimo juose sutvarkyti žievėgraužių, vėjo ar kitų veiksnių pažeistus medžius. Pakenktus medžius su po žieve likusiais ž...
2024/02/25

Balys Dainys apie transplantacijų eros pradžią Lietuvoje: grįždavau į namus miegoti, daugiau niekam jėgų nelikdavo...

1970 metų vasario 18-oji – data, žyminti organų transplantacijų eros pradžią Lietuvos medicinos istorijoje. Tądien buvo atlikta pirmoji inksto transplantacija. Vilniaus universiteto Bendrosios chirurgijos klinikoje, tuometinėje Vilniaus mies...
2024/02/25

Skonis be ribų: kinams „Starbucks“ pasiūlė kiaulienos skonio kavą

Kitaip nei likusiame pasaulyje, vasario 10 d. pradėti skaičiuoti nauji metai Kinijoje. Ta proga vienas žinomiausių pasaulyje prekės ženklų ir kavinių tinklų „Starbucks“ kinų tinklui pristatė naują produktą – kiaulienos skonio kavą.
2024/02/25

Vilkės plėšikavimą sustabdė Skaistgirio medžiotojai

Nuo praėjusių metų pabaigos per Joniškio rajono kaimus eina garsas apie tai vienur, tai kitur gyventojų kiemuose dingusius prie grandinės pririštus šunis. Kai Vaineikių, Daunoriškės ir Bertaučių, Lankaičių kaimuose gyve...
2024/02/25

Psichologė pataria, kaip pagelbėti smurtą patiriančiam žmogui

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2022 m. dėl smurto artimoje aplinkoje buvo užregistruoti beveik 6000 nusikaltimų, o didelė dalis jų taip ir nepasiekė teisėsaugos institucijų. Statistika atskleidžia, kad 8 iš 10 smurto aplinkoje aukų...
2024/02/25

Bus tiriamas Mažeikių ligoninės vadovo sprendimų teisėtumas

Regioninės Mažeikių ligoninės dalininkai – Mažeikių rajono savivaldybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai – vasario 22 d. priėmė sprendimus dėl šioje gydymo įstaigoje atlikto tyrimo. Bus kreiptasi į Lietuvos Resp...
2024/02/25

Socialiniuose tinkluose prekes įsigyja daugiau nei pusė lietuvių

Praėjusiais metais e. prekybos rinką drebino viena iš vis ryškėjančių tendencijų – apsipirkinėjimas socialiniuose tinkluose. Tarptautinės siuntų pristatymo grupės „Geopost“, kuriai priklauso ir „DPD Lietuva&ld...