Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

VDU Žemės ūkio akademijoje – 28-oji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2024“

2024/03/19


Į Kauno  r. esantį Akademijos mstl. kovo 21–23 d. suvažiuos moderniausia žemės ūkio technika ir įranga – traktoriai, kombainai, krautuvai ir kita. Ją, kaip ir daugelį žemės ūkiui skirtų produktų ir paslaugų, atstovaus per 400 įmonių ir organizacijų. Tarp dalyvių – ir smulkieji prekiautojai: amatininkai, sodininkai bei daugelis kitų.

Dešimtadalis dalyvių – kompanijos iš užsienio, tokių tolimų kraštų, kaip Turkija ar net Pietų Korėja. Pastarieji parodos dalyviai pristatys ne tik žemės ūkio techniką, bet ir atsargines jos dalis, programinę įrangą, servisų įrangą, statybos medžiagas.

ka pasesi

Ir užsienio, ir Lietuvos įmonės, gamintojai, startuoliai, klasteriai turės galimybę susitikti su potencialiais pirkėjais ir tiekėjais, užmegzti bendradarbiavimą ar įsitraukti į projektus specialiai verslo susitikimams pritaikytoje verslas verslui (angl. business-to-business, B2B) erdvėje.

Vykstant iškilmingai renginio atidarymo ceremonijai, net 10-čiai geriausių eksponatų bus skirti parodos medaliai, kurie daliai pastarųjų metų parodos „Ką pasėsi...“ dalyvių leis „užbaigti“ 4 metus rinktas medalių kolekcijas.

Šių metų laureatai

  • Autonominė dronų paleidimo stotelė „DBOX“ (UAB „Agrokoncernas“).
  • Juostinės sėjos sėjamoji „Bednar Matador MO 6000“ (UAB „Agrokoncerno technika“).
  • Visavertis lesalas suaugusioms vištoms dedeklėms (UAB „Ariogalos grūdai“).
  • Traktorius „John Deere 8R“ (UAB „DOJUS agro“).
  • Ratinis traktorius „Massey Ferguson MF 9S.425“ (AB „East West Agro“).
  • Sėjamoji „LEMKEN Solitair DT“ (UAB „Ivabaltė“).
  • Perkrovimo puspriekabė „GLT603“ (UAB „Laumetris“).
  • Ratinis traktorius „New Holland T7.300 AC“ (AB „Lytagra“).
  • Džiovyklos „Antti“ rekuperacijos sistema (UAB „Rovaltra“).
  • Kombinuota sėjamoji (juostinio žemės dirbimo ir sėjos) „MZURI PRO-TILL 4 T“ (UAB „Žemtiekimas“).

Paskelbus parodą oficialiai atidaryta, skirtingose VDU ŽŪA vietose prasidės šviečiamosios programos renginiai, kurių šiais metais – 42. Žemės ūkio ir kaimo plėtros paramos priemonės, tvarioji augalininkystė ir miškininkystė, sumaniosios technologijos, inovacijos žemės ūkyje – tik kelios tematikos iš daugelio, kurios bus aptartos seminarų metu. Iš visų svarbiausia – pagrindinė parodos diskusija „Inžineriniai sprendimai tvariam ūkiui“, vyksianti antrąją parodos dieną ir subursianti savo srities profesionalus, kurie dalysis įžvalgomis apie naujausias technikos galimybes ir sprendimus, galinčius užtikrinti ūkių konkurencingumą.

ka pasesi

Parodos dienomis vyks ir VDU ŽŪA atvirų durų dienos, skirtos besidomintiems studijų ir profesinio tobulėjimo galimybėmis, tradicija tapęs tarptautinis drožėjų grandininiais pjūklais čempionatas „Steel Beavers 2024“ ir kt. Lankytojų patogumui kiekvieną parodos dieną kas pusvalandį nuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ į parodą ir atgal kursuos nemokamas autobusas. Daugiau informacijos apie parodą „Ką pasėsi... 2024“ rasite: www.expoacademia.lt/ka-pasesi

ka pasesi

 

Organizatorių informacija

Dalintis