Įmonės „GEA Baltics“ atstovo Tado Jaramičiaus teigimu, agroverslas yra suinteresuotas tuo, kad į darbo rinką įsilietų naujausių žinių ir gebėjimų universitete įgiję inžinerijos specialistai. „Mums rūpi, kad studijų procesas vyktų kuo kokybiškiau, todėl stengiamės prie to prisidėti. Galvijų šėrimo robotas, kurį turi galimybę nuodugniai apžiūrėti bei paanalizuoti Inžinerijos fakulteto studentai, Vokietijos gamykloje GEA pagamintas vos prieš du mėnesius, ir tai yra pati naujausia šios produktų grupės inovacija“, – pasakoja T. Jaramičius, pastebintis, kad sudaryti galimybę akademinei bendruomenei susipažinti su technologinėmis naujovėmis, kurių kaina didelė, yra labai svarbu. Pašnekovo nuomone, tokius pirkinius įsigyti pačiam universitetui netgi nebūtų tikslinga, nes modernizacija žemės ūkyje vyksta labai sparčiai ir inovacijų atsiranda kasmet.
„Ypač džiaugiamės tuo, kad moderniausią šėrimo robotą „pačiupinėjo“ studijų programų Tvarioji inžinerija ir Žemės ūkio mechanikos inžinerija studentai, nes svarbu išugdyti būsimų specialistų gebėjimus gyvulininkystės ūkiuose diegti ir kontroliuoti tokio aukšto lygio sprendimus. Kartu atsiranda ir naujas iššūkis formuoti naują požiūrį į technologijas, nes šiuo atveju tarp gyvūnų įdarbinamas ne žmogus, o robotas. Atrodytų, tai nesudėtinga – specialistas sudaro programą, ir robotas atlieka darbą. Tačiau kiekvienas gyvulys turi savo charakterį, ir robotui reikia su juo rasti „bendrą kalbą“, – gyvulininkystės ūkių robotizacijos specifiką komentuoja VDU ŽŪA Inžinerijos fakulteto Mechanikos, energetikos ir biotechnologijų inžinerijos katedros vedėjas prof. dr. Rolandas Bleizgys, pasakojantis, kad dėl šios priežasties studentams organizuojamos išvykos į pažangius gyvulininkystės ūkius, kur jie robotus gali pamatyti praktiškai: sudarančius gyvulių racioną, skirstančius pašaro normas, kurios geriausiai atitinka konkretaus individo poreikius ir t. t.
„Robotas visus darbus atlieka tiksliau ir patikimiau nei žmogus. Jis niekada nebūna piktas, niekada neperduoda savo nuotaikos, dirba preciziškai. Svarbu tai, kad robotas gyvulį traktuoja kaip individą. Todėl gyvuliai, šeriami roboto, geriau jaučiasi, yra sveikesni. Gyvulininkystės ūkių robotizacija visiškai dera su Žaliojo kurso tikslais: ji gerina darbo kokybę ir našumą bei mažina neigiamą poveikį aplinkai“, – reziumuoja prof. dr. R. Bleizgys.
VDU ŽŪA fotoinformacija
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos