Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023
Ashburn +21,7 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 1 Spa 2023

VDU ŽŪA studentė Kesmina: žemės ūkis yra pelningas ir perspektyvus ateities darbas

2023/04/25


Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją (VDU ŽŪA) kasmet papildo būrys veržlių, smalsių jaunuolių, siekiančių kokybiško aukštojo išsilavinimo, turiningo, produktyvaus, galimybes atveriančio studijų laiko, užtikrintos profesinės ateities. Jie – yra stereotipų laužytojai, drąsius sprendimus priėmę asmenys, kurie yra pavyzdys, jog VDU ŽŪA įgytas išsilavinimas ir perspektyvos agrosektoriuje gali atverti kur kas daugiau savęs realizavimo ir profesinių galimybių, negu teigia vis dar sutinkami stereotipai.

Kesmina Arlauskaitė, VDU Žemės ūkio akademijos bakalauro studijų programos „Agronomija“ 3 kurso studentė, tikina, kad visa širdimi žinojo – jos vieta būtent agrosektoriuje. Siekti savo tikslų ir išsilavinimo ją paskatino ne tik gyvenimas kaime, įgautos patirtys, išklausytos ūkininkų bei jų darbuotojų istorijos, bet ir VDU ŽŪA teikiamos galimybės. Kesmina pasidalino, kas lėmė jos pasirinkimą studijuoti VDU Žemės ūkio akademijoje ir kokios jos mintys dabar – esant studentei.

Kas paskatino domėtis studijuojama sritimi?

Žemės ūkis visada buvo arti manęs, gimiau ir augau kaime, o laikui bėgant agrosektorius tapo vis artimesnė bei įdomesnė sritis. Mokantis vidurinėje mokykloje agronomija ne visada buvo mano pirmas pasirinkimas, nes vyravo stereotipas, kad ūkių mažėja, taigi agronomų taip pat nebereikės. Taigi tam, kad pasirinkčiau teisingą kelią, mėgau save išbandyti tose srityse, kuriose svarsčiau studijuoti. Tuo metu pirmoje ir antroje vietoje buvo medicinos arba biomedicinos diagnostikos studijos, taigi prisijungiau prie neformalaus švietimo programos jaunųjų slaugytojų būrelio, kuris vykdavo Kėdainių ligoninėje. Mūsų mokytoja buvo chirurginio skyriaus vyriausioji slaugytoja, ji mus supažindino tiek su slaugytojų, chirurgų, tiek su kitų medicinos darbuotojų darbu, tad teko praktiškai išbandyti save šioje srityje. Taip pat išbandžiau save ir žemės ūkyje – vasarai įsidarbinusi į grūdų priėmimo aikštelės laboratoriją susidūriau su ūkininkais, ūkių darbuotojais, teko girdėti įvairių jų pasakojamų istorijų apie darbą ūkio veikloje. Tuometinėje veikloje mane sudomino darbo pobūdis – buvo įdomu atlikti įvairius tyrimus nustatant grūdų kokybę. Kuomet išbandžiau save šioje srityje, supratau, kad žemės ūkis yra perspektyvus bei pelningas ateities darbas, kuriam reikia jaunų žmonių, o visi anksčiau girdėti stereotipai buvo sulaužyti į šimtus dalelių. Kuomet atėjo laikas pasirinkti, visa širdimi jau žinojau, kad mano vieta yra žemės ūkyje, taigi Agronomijos studijos buvo mano tvirtas pirmasis pasirinkimas.

Iš kur sužinojai apie VDU Žemės ūkio akademiją, čia siūlomas studijas?

Mokykloje dažnai siūlydavo išvykas į aukštąsias mokyklas, ne išimtis buvo ir VDU žemės ūkio akademija, kurioje lankiausi ne kartą, o ši vieta visada atrodė kaip filmuose rodomi studentų miesteliai ir universitetai.

Kas paskatino pasirinkti studijas VDU Žemės ūkio akademijoje?

Kadangi VDU ŽUA vienintelė Lietuvoje siūlo Agronomijos studijas, nebuvo abejonių kur studijuosiu. Šis žinojimas ir pasirinkimas iš tiesų palengvino gyvenimą, nes nereikėjo svarstyti kur geriau studijuoti, ką geriau rinktis ir panašiai. Dabar visu 100 procentų esu laiminga, kad studijuoju būtent čia, VDU žemės ūkio akademijoje.

Ar studijos VDU Žemės ūkio akademijoje buvo Tavo pirmasis pasirinkimas?

Tikrai taip!

Kokius stereotipus apie žemės ūkį ar VDU Žemės ūkio akademiją teko girdėti savo aplinkoje prieš stojant į VDU Žemės ūkio akademiją?

Pirmasis, kad ūkių mažėja, o stambiems ūkiams daug agronomų nereikės. Antrasis, kad agronomai dažniausia būna ūkininkų vaikai. Trečiasis, kad žemės ūkyje yra tik juodas, sunkus ir neįdomus darbas. Ketvirtasis, kad žemės ūkis negali būti modernus. Ir penktasis, kad ūkininkai savanaudiškai tik teršia, naikina augmenija ir alina žemę.

Kokius stereotipus pradėjus studijuoti jau pavyko paneigti sau pačiai/pačiam ir aplinkiniams?

Man pačiai visi stereotipai buvo paneigti. Tačiau daugelis žmonių vis dar tiki senuoju agrosektoriaus įvaizdžiu ir leidžia vešėti tiems stereotipams, kurie tikrai turėtų būti paneigti. Savo ruožtu tikrai norėčiau prisidėti prie šių stereotipų paneigimo.

Kas labiausiai nustebino studijuojant VDU Žemės ūkio akademijoje?

Labiausiai nustebino universiteto bendruomenė – kursiokai, dėstytojai, fakulteto dekanė ir kiti mokslo darbuotojai. Čia visi paprasti ir nuoširdūs, draugiški ir neveidmainiški. Visada nuoširdžiai paklausia kaip sekasi, geranoriškai padeda, pataria bei supranta. Mane tai iš tiesų nustebimo, kadangi vidurinėje mokykloje yra tekę susidurti su visokiais žmonėmis, o universitete galiu jaustis laisvai bei visiškai pasitikėti savimi ir aplinkiniais žmonėmis.

Ar šiuo metu dirbi? Jeigu taip, ar dirbi pagal studijuojamą sritį?

Aktyviai dalyvauju savo draugo ūkio veikloje, kur susiduriu su realiomis situacijomis ir galiu pritaikyti Agronomijos studijose įgytas žinias praktikoje. Taip pat už savaitės pradėsiu vasaros praktiką vienoje didžiausių „Agrokoncerno grupės“ žemės ūkio bendrovių Radviliškio rajone. Be veiklos agrosektoriuje, laisvu laiku dirbu kaip fotografė – fotografuoju įvairias šventes: vestuves, krikštynas, gimtadienius ir pan.

Kokiais trimis žodžiais apibūdintum VDU Žemės akademiją – su kuo Tau asocijuojasi VDU Žemės ūkio akademija?

Moderni, draugiška, perspektyvi vieta studijuoti.

Kokius tris išskirtinumus/privalumus įvardintum kalbant apie savo studijuojamą studijų programą?

Agronomija – perspektyvus ir pelningas ateities darbas. Studijuodamas Agronomiją gali gauti vertingų žinių ir patarimų ateičiai iš ilgametę patirtį turinčių dėstytojų. Dar vienas privalumas – galimybė pretenduoti į įmonių teikiamas vardines stipendijas.

Ko palinkėtum studentui, kuris dvejoja ką rinktis studijuoti?

Nebijoti išbandyti savęs realioje praktikoje, tai tikrai padės apsispręsti dėl savo ateities.

Kesmina mielai atsakys į klausimus apie studijas, laisvalaikį ir kitas galimybes VDU Žemės ūkio akademijoje. Esant galimybei galėtų ir susitikti parodyti bei šiek tiek supažindinti su Agronomijos studijomis bei ateities darbu! Drąsiai susisiek su Kesmina Facebook.

 

VDU ŽŪA informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/01

Ištikus insultui tėra vienintelė auksinė valanda

„Paskaičiuota, kad per kiekvieną uždelstą minutę iki krešulio pašalinimo ar ištirpdymo žūsta 2 mln. neuronų. Tad svarbi kiekviena minutė. Mūsų Insulto gydymo centre atliekami insulto simuliacijos mokymai padeda tobulėti ...
2023/10/01

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.
2023/10/01

Kokybiškiausios jautienos receptas – ūkininkų patirtis plius mokslo inovacijos

Skanaudamas sultingą jautienos kepsnį retas šios rūšies mėsos mėgėjas susimąsto, kiek daug ne tik žmogaus darbo, bet ir mokslo žinių tuo metu yra jo lėkštėje. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) veik...
2023/10/01

Šv. Juozapo globos namuose išskirtinius patiekalus ruošia žinomas virtuvės šefas

Panevėžys (JP.lt). Itališka lazanija, troškinta jautiena, kepta kalakuto filė, įvairūs padažai, bulvių košė su natūraliu pienu ir sviestu, špinatų sriuba, salotos, cepelinai, naminė gira – štai tokiais ir k...
2023/10/01

Apžiūrėkime rūsius: ar tikrai bulvės saugios?

Laukuose daugiausia liko tik šalnų nebijančios daržovės, likusios jau baigiamos krauti sandėliuose, kur ir liks žiemoti. Vis tik apsaugotos nuo šalčių ne visada daržovės ilgesnį laiką išlieka sveikos. Pavyzdžiui, bulves gali p...
2023/10/01

Vaisių, daržovių bei pieno produktų vartojimas skatinamas jau šešerius metus

Kiekvienais metais vis daugiau ugdymo įstaigų įsitraukia į Programos „Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ veiklas. Vis daugiau vaisių ir daržovių, pieno ir pieno produktų vaikai su...
2023/10/01

Po atnaujinimo visuomenei atidaromas Pašilių stumbrynas

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Panevėžio regioninis padalinys spalio 2 d. 12 val. visuomenę kviečia kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno vartus ir išrinkti vardus dviem šiemet pasaulį išvydusiems stumbriu...
2023/10/01

Tyrimas: gyventojai aiškiau atpažįsta finansinius sukčius

Su įvairiais sukčiavimo atvejais susiduria daugiau nei 9 iš 10 Lietuvos gyventojų, nemaža dalis jų atpažįsta ir dažniausiai pasitaikančias finansinio sukčiavimo apraiškas. Tokius rezultatus atskleidžia šių metų rugsėjį Pinigų ...
2023/10/01

LAMMC prisideda prie sorų metų misijos

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais. Siekiama atkreipti dėmesį į sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis. Skatinama tvari sorų gamyba, kart...