Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +17,5 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Vienija pajėgas – organizuos jungtines ugdymo įstaigų maitinimo organizavimo patikras

2024/05/25


Siekiant stiprinti ugdymo įstaigų maitinimo organizavimo kokybės priežiūrą, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Susitarimo pagrindu bus organizuojami jungtiniai patikrinimai, siekiant įvertinti ugdymo įstaigų įsigyjamų maitinimo paslaugų kokybę ir viešųjų pirkimų sutarčių vykdymą bei kontrolę.

„Maitinimo organizavimo klausimas ugdymo įstaigoje jau tapęs problematiniu. Tą matome iš mūsų kontrolės duomenų. Kadangi maitinimo organizavimas darželiuose bei mokyklose vykdomas viešųjų pirkimų pagrindu, esu įsitikinusi, kad bendra šio proceso kontrolė gali padėti užkirsti kelią neskaidriam ir aplaidžiam vaikų maitinimo organizavimui. Nauda įsitikinome jau pernai, pradėję bendradarbiauti su Viešųjų pirkimų tarnyba. Šiuo, sutvirtintu bendradarbiavimu ir toliau sieksime pagerinti maitinimo organizavimo kokybę mūsų šalies ateičiai - jauniesiems Lietuvos piliečiams“, – teigė VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

2023 m. VPT ir VMVT vykdė sutarčių vykdymo ir paslaugų kokybės vertinimus penkiose ugdymo įstaigose skirtingose savivaldybėse, su skirtingais tiekėjais. Keturiose iš minėtų įstaigų nustatyta pažeidimų.

„Praėjusiais metais bendri VPT ir VMVT atlikti patikrinimai ir vertinimai ugdymo įstaigose leido užkirsti kelią pažeidimams, kurie ne tik didina nepasitikėjimą visuomenėje, bet gali būti žalingi vartotojų sveikatai. Tai paskatino Tarnybas bendradarbiauti ateityje, todėl džiaugiuosi, kad savo sprendimą šiandien įtvirtinome Tarnybų susitarimu. Šis dokumentas atvers kelią periodiškiems minėto pobūdžio patikrinimams, dalinsimės informacija ir patirtimi“, – sako VPT vadovas D. Vedrickas.

VMVT primena, kad vaikų ugdymo įstaigų vadovybė ir visuomenės sveikatos specialistas privalo nuolat domėtis kaip yra užtikrinamos vaikų maitinimas pagal sudarytas sutartis ir priimti priemones, jeigu maitinimo paslaugos teikėjas neužtikrina susitarimo. Maitinimo paslaugos teikėjas atsako už tai, kad nustatyti vaikų maitinimo organizavimo trūkumai būtų pašalinti nedelsiant. Nepašalinus neatitikimų, visuomenės sveikatos specialistas apie trūkumus turi pranešti VMVT.

 

VMVT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis