Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Verslininkai ligoninės direktoriui už palankumą sumanė mokėti kyšių „abonentinį mokestį“

2024/05/28


Šiaulių apygardos prokuratūra baigė tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje du kauniečiai verslininkai kaltinami valstybės tarnautojo – Naujosios Akmenės ligoninės-sveikatos centro direktoriaus papirkimu veikiant bendrininkų grupėje.

Įtariama, kad už palankius sprendimus ir neteisėtą veikimą, vykdant medicinos įstaigos vadovo pareigas, pastarajam kaltinamieji sumanė reguliariai, kas mėnesį, duoti kyšius. Kaltinimai pareikšti ir juridiniam asmeniui – privačiai sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiai bendrovei.

Vienos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios bendrovės akcininkas G. G. ir kartu su juo veikiantis verslininkas R. V. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnų buvo sulaikyti 2023 metų gruodį, kai vienoje Kauno kavinių Naujosios Akmenės ligoninės-sveikatos centro direktoriui perdavė 600 eurų dydžio kyšį. Tyrimo surinktais duomenimis, dvigubai didesnį kyšį kaltinamieji minėtam ligoninės vadovui davė spalio mėnesį, paaiškinę, kad tai mokestis už spalio ir lapkričio mėnesius.

Į STT pareigūnus prieš tai kreipėsi pats Naujosios Akmenės ligoninės-sveikatos centro direktorius. Teisėsaugininkams medicinos įstaigos vadovas teigė įtariantis, kad jį verslininkai gali bandyti papirkti dėl jiems aktualių įstaigų bendradarbiavimo ir patalpų nuomos klausimų. Buvo priimtas sprendimas atlikti nusikalstamą veiką imituojančius veiksmus, todėl abu kyšio davimo atvejai STT pareigūnų buvo užfiksuoti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Šiaulių valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj.

Pasak prokuroro A. Mirnyj, kaltinamieji savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu pripažino visiškai. Tam, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

 

Prokuratūros ir STT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas