Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

BNS

 

Viceministras: pasėlių deklaravimas vejasi praėjusių metų tempą

2023/05/17


Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis teigia, kad šiųmetis pasėlių deklaravimas su nedideliu atotrūkiu vejasi praėjusių metų tempą.

Viceministro duomenimis, antradienį buvo 35,1 tūkst. patvirtintų paraiškų, jose deklaruotas plotas – 412 tūkst. hektarų, taip pat pradėta pildyti 11,3 tūkst. paraiškų su daugiau nei 1 mln. ha.

„Kadangi viena savaite anksčiau startavome, o kitą savaitę dar nebuvo galima patvirtinti (paraiškų – BNS), atsilikimas yra, bet atotrūkis mažėja, lyginant su 2022 metais“, – Seimo Kaimo reikalų komitete sakė E. Giedraitis.

„Apie pusę ploto jau yra deklaruota arba ruošiamasi. (...) Per parą yra apie 3 tūkst. paraiškų patvirtinama, ilgametis tempas“, – sakė jis.

Pasak viceministro, vidutinis vienos paraiškos plotas palaipsniui auga ir šiuo metu siekia 12 tūkst. hektarų. Vidutinis ūkis pagal deklaracijas iki šiol būdavo apie 17 hektarų.

Tuo metu parlamentaras, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika teigė, kad praėjus pusei deklaravimo termino pasėlius deklaravo tik ketvirtadalis ūkininkų.

„Tai reiškia, kad dar trys ketvirtadaliai kabo ir tai yra tie, kurie yra didieji ūkiai ir kurie turi daugiausiai problemų. Situacija per savaitę nieko nepasikeitė, tik pablogėjo“, – posėdyje sakė K. Mažeika.

Viceministras E. Giedraitis pabrėžė, kad situacija yra stebima ir jeigu reikės, deklaravimui bus pridedama papildomo laiko.

 

Erika Alonderytė-Kazlauskė/BNS

Asocityvi 123rf nuotr.

Dalintis
Politika