„Tris Baltijos valstybes sieja bendra istorija, geografinė padėtis, vienodas supratimas apie geopolitinius iššūkius bei požiūris į tai, ko artimiausioje ateityje reikia žemės ūkio ir maisto sektoriui. Džiaugiuosi, kad ši bendrystė buvo atspindėta deklaracijoje, nes kalbėjimas vienu balsu yra kaip niekada reikalingas“, - po susitikimo spaudos konferencijoje kalbėjo ministras I. Hofmanas.
Svarbiausi deklaracijos akcentai:
- Palankiai vertiname EK pateiktą viziją. Vertiname tai, kad Komisija pripažįsta, jog žemės ūkis ir maisto sektorius, įskaitant žuvininkystę, yra strateginiai ES sektoriai.
- Pabrėžiame, kad būtina išlaikyti tvirtą ir atskirą Bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP), kuria būtų užtikrintas jos pagrindinis tikslas – maisto gamyba ir apsirūpinimo maistu savarankiškumas. Taip pat turi būti skatinamos gyvybingos kaimo vietovės ir kartų kaita, prisidedama prie aplinkos ir klimato kaitos mažinimo tikslų, teikiamos viešosios gėrybės ir stiprinama bioekonomika. Reikalaujame, kad būsimai BŽŪP įgyvendinti valstybės narės turėtų specialius ir tinkamus išteklius bei priemones.
- Reikalaujame užbaigti tiesioginių išmokų išorinę konvergenciją, kad nuo 2028 m. visiems ES ūkininkams būtų užtikrintos vienodos sąlygos, panaikinant skirtumus ir nevienodus tiesioginių išmokų lygius tarp ES valstybių narių.
- Pabrėžiame, kad ES rytinių pasienio regionų kaimo vietovės yra ypač pažeidžiamos dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, todėl joms reikia specialios ES paramos.
- Pakartojame, kad reikalinga tvirta ir tikslinė BŽŪP kaimo plėtros politika, o valstybėms narėms, kurios patiria daugiausia sunkumų kaimo regionuose, turi būti skiriamos ženklios BŽŪP lėšos.
- Pabrėžiame, kad norint išnaudoti visą papildomų pajamų potencialą ūkininkams, reikia paprastos ir lanksčios reglamentavimo sistemos, pavyzdžiui, panaikinti BŽŪP apribojimus parduoti ūkyje pagamintas biodujas arba teikti paslaugas, naudojant techniką ir (ar) įrangą įsigytą su BŽŪP parama.
- Pakartojame, kad būsimi BŽŪP strateginiai planai turi suteikti daugiau lankstumo, sumažinant detalumo lygį, o BŽŪP įgyvendinimo modelis turi būti iš esmės supaprastintas ir toliau taikomas užtikrinant mažesnę administracinę naštą ūkininkams.
- Remiame EK ketinimą laikantis tarptautinių taisyklių labiau suderinti importuojamiems produktams taikomus gamybos standartus, visų pirma, susijusius su pesticidais ir gyvūnų gerove.
- Palankiai vertiname EK ketinimus orientuotis ne į privalomas sąlygas ir jų kontrolę, o į labiau paskatomis grindžiamą politiką.
- Raginame laikytis subalansuoto požiūrio į ekonominio, socialinio ir aplinkosauginio tvarumo reikalavimus, supaprastinant ir racionalizuojant esamus reikalavimus.
ŽŪM fotoinformacija
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos