Patyrė šoką ir paniką
Moteris neslėpė, jog prieš penketą metų, kai baigėsi jos darbo karjera, patyrė tikrą šoką. Pirmiausia todėl, kad darbo užmokesčio ir pensijos santykis labai skiriasi. „Aš buvau keliones, kvepalus mėgstantis žmogus, turintis nemenkų poreikių. Staiga, gavusi informaciją iš „Sodros“ apie savo pensiją, patyriau tikrą šoką ir net paniką. Supratau, kad ankstesnis mano gyvenimas iš manęs paprasčiausiai atimamas. Kai kurios mano pažįstamos tik patvirtino, kad gyvenimas, išėjus į pensiją, apskritai baigiasi“, – „Ūkininko patarėjui“ dėstė S. Laurušienė. Ji nusprendė, jog kažką reikia keisti. Ir labai greitai. Apsvarsčiusi savo materialines galimybes, moteris teigė supratusi, kad bus priversta sėdėti namuose ir užsiimti būtiniausiais buities darbais.
„Perspektyva nieko gero nežadėjo – veikla labai susiaurės, dings gyvenimo įdomumas, pomėgiai taps beveik neprieinami. Beliks tik laukti mirties. Labai liūdnas vaizdas. Nusprendžiau, kad tokio vaizdo ir tokio gyvenimo aš nenoriu. Ir negyvensiu taip. Labai myliu gamtą. Mano tėvelis buvo brigadininkas, dar visai mažą mane vedžiodavosi po laukus, rodydavo, pasakodavo apie įvairius augalus. Esu gimusi dvare, dar prisimenu šiek tiek likusios dvarų kultūros. Mano mama labai mylėjo rožes. Todėl sumaniau puoselėti savo tėvų palikimą – sodybą, šeimos tradicijas. Esu išsaugojusi savo tėvo archyvą – prosenelio užrašų knygutes su vaikų gimimo datomis, užrašais apie skolas ir pan. Dar likęs ir tėvelio sodintas sodas. Įdomi ir mano krašto istorija, deja, pamiršta“, – pasakojo ŪP pašnekovė.
Svajonėms amžius nesvarbus
Moteris nuo vaikystės domėjosi augalais. Apie vaistažoles, gėles, senovės panelių gamtinę kosmetiką daug buvo girdėjusi iš savo močiutės. Kiek įmanoma, sumanė atgaivinti. „Kai mums ateina tam tikras amžius, atsiduriame savotiškoje kryžkelėje. Gyvenimas pasikeičia. Mano pradžia buvo labai pavykusi – pradėjau daryti tai, ką noriu. Jeigu turi svajonių, amžius nebesvarbu“, – tvirtino S. Laurušienė.
Pirmiausia ji nusprendė atkurti buvusį mamos rožyną. Laukelyje, kuriame sovietiniais laikais jos tėvai augino bulves, moteris pasodino levandų. Šeimininkei be galo patinka raminantis levandų poveikis, jų teikiama harmonija. Stengėsi sukurti harmoningą gamtos vietą. O norint kuo ilgiau išlaikyti augalų aurą, kvapą, reikėjo išmokti daryti iš jų gaminius. Viskas prasidėjo nuo gėlių žiedų. Moteris sugalvojo sau iššūkį – padaryti taip, kad visus metus sodyboje būtų gražu.
„Norėjosi išlaikyti būtent tos vietovės maksimalų augalo kvapą. Esu Lietuvos, savo gyvenamosios vietos patriotė. Gėrimės kitais kraštais, bet nemanau, kad mūsų šalis su savo istorija yra prastesnė. Kitokia, bet be jokios abejonės – unikali“, – tikino ŪP pašnekovė.
Paviliota kvepalų
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,
tel. +370 603 75 963
https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.