Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Vilniaus rajone vyksta kelių ir gatvių asfaltavimo darbai

2024/07/09


Palankios oro sąlygos leidžia intensyviai pagal numatytus planus tvarkyti seniūnijų kelius ir gatves, taip gerinant susisiekimą, eismo sąlygas ir gyvenimo kokybę rajono gyventojams.

Asfaltavimo darbai vyksta Bezdonių, Zujūnų, Rukainių, Rudaminos seniūnijose.

Vilniaus rajono savivaldybė žvyrkeliuose, kuriuose artimiausių metų dėl finansavimo stygiaus nenumatyti asfaltavimo darbai, pradėjo spręsti minėtų kelių dulkėtumo problemą. Praeitą antradienį specialiomis dulkėtumą mažinančiomis priemonėmis pradėti laistyti žvyrkeliai.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės mero Roberto Duchnevičiaus, nors ir toliau intensyviai vyksta rajono kelių asfaltavimo darbai, vis dar yra daug kelio ruožų su žvyro danga, kurie kelia nepatogumų gyventojams ir eismo dalyviams, todėl Vilniaus rajono savivaldybė patvirtino kelių (gatvių) su žvyro danga dulkėjimo mažinimo reikalavimus/standartą.

Patvirtintuose Vilniaus rajono kelių (gatvių) su žvyro danga dulkėjimo mažinimo reikalavimuose/standarte nurodytas dulkėjimo mažinimo priemonių parinkimas pagal nustatytus kriterijus, priemonių naudojimo periodiškumas ir darbų atlikimo specifika.

gatves asfaltavimas
Zujūnų seniūnijoje Č. Milošo gatvės asfaltavimas.

Vilniaus rajono savivaldybė prižiūri virš 2,5 tūkst. km viešųjų vietinės reikšmės kelių. Tai vienas didžiausių vietinių kelių tinklas visoje šalyje. Deja, žvyrkeliai vis dar sudaro didžiausią dalį. Nemaža dalis automobilių kelių ir gatvių Vilniaus rajone priklauso valstybinės reikšmės keliams, kurių priežiūra, remontu, įrengimu rūpinasi AB Via Lietuva.

Savivaldybė deda visas pastangas ir remontuoja kelius, kiek tik tai leidžia finansinės galimybės. Patogios ir saugios susisiekimo sistemos plėtrai šiais metais numatoma apie 15 mln. eurų. Ją sudarytų savivaldybės biudžeto, savivaldybės infrastruktūros plėtros rėmimo programos ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos.

Jos bus skirtos naujų kelių ir gatvių remontui bei įrengimui, apšvietimo infrastruktūros tvarkymui, saugių sąlygų užtikrinimui pėstiesiems ir dviratininkams.

 

Vilniaus rajono savivaldybės fotoinformacija

Viršelyje: Bezdonių seniūnijoje Draugystės gatvės asfaltavimas.

Dalintis