Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

BNS

 

„Vinted“ – 2,4 mln. eurų bauda už vartotojų duomenų apsaugos pažeidimus

2024/07/03


Drabužių tarpusavio prekybos platformos „Vinted“ valdytojai, pirmajam Lietuvos „vienaragiui“ skirta beveik 2,39 mln. eurų administracinė bauda už vartotojų duomenų apsaugos pažeidimus. 

Bauda skirta išnagrinėjus Prancūzijos ir Lenkijos priežiūros institucijų pagal 2021 ir 2022 metais persiųstus pareiškėjų skundus ir nustačius Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) pažeidimus, trečiadienį pranešė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija.

Inspekcija skelbia atlikusi tyrimą dėl to, kad „Vinted“ galimai netinkamai įgyvendino tų šalių klientų prašymus dėl teisės ištrinti jų duomenis („teisės būti pamirštam“) ir susipažinti su jais.

Pasak Lietuvos inspekcijos, nagrinėjant skundus nustatyta, kad „Vinted“ atsisakė ištrinti duomenis, nes pareiškėjai  neįvardijo „konkrečių pagrindų“, įtvirtintų BDAR, taip pat bendrovė nenurodė tikslų, dėl kurių ir toliau būtų tvarkomi konkrečios apimties pareiškėjų duomenys.

Taip pat nustatyta, kad „Vinted“, siekdama užtikrinti platformos ir jos naudotojų saugumą, daliai vartotojų neteisėtai taikė vadinamąjį „šešėlinį blokavimą“ – asmens duomenų tvarkymą, atliekamą siekiant, jog asmuo, galimai pažeidžiantis „Vinted“ platformos principus, paliktų platformą, nežinodamas apie tokį jo duomenų tvarkymą.

Be to, nustatyta, kad bendrovė nesiėmė pakankamų techninių ir organizacinių priemonių, jog ėmėsi arba pagrįstai atsisakė imtis veiksmų dėl vartotojų teisės susipažinti su duomenimis.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija teigia, jog spręsdama dėl baudos dydžio atsižvelgė į tai, kad „Vinted“ duomenų tvarkymo aprėptis yra tarpvalstybinė – pažeidimai paveikė didelį vartotojų skaičių ir truko ilgą laiką.

Sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų administraciniam teismui.

2022 metais patyrusi 20,4 mln. eurų nuostolių, „Vinted“ pernai uždirbo 17,8 mln. eurų grynojo pelno. Grupės pajamos pernai augo 61 proc. iki 596,3 mln. eurų (2022 metais – 370,2 mln. eurų).

 

123rf nuotr.

Dalintis