Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,4 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

VMVT persitvarko: atskirtos paslaugų ir kontrolės funkcijos

2024/03/04


Pasibaigė vienas svarbiausių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pokyčių etapų: siekiant efektyvumo ir skaidrumo, buvo pakeista Tarnybos struktūra. Ji įsigaliojo nuo 2024 metų vasario 14 dienos. Šiuo metu toliau vykdomi pertvarkymo darbai, kad VMVT sklandžiai bei efektyviai veiktų pagal naują struktūrą.

Svarbiausias VMVT struktūros keitimo tikslas: paslaugų ir kontrolės funkcijų atskyrimas. Iki šiol, teisę išduoti leidimą ūkio subjekto veiklai, nustatyti jo riziką bei kontrolės dažnumą, vykdyti šio subjekto kontrolę ir skirti nuobaudas turėjo vienas ir tas pats departamentas. Tokia situacija buvo pripažinta kaip rizikinga dėl galimo piktnaudžiavimo ar neskaidrumo. Naujoje struktūroje šios funkcijos patikėtos atskiriems tarpusavyje nesusijusiems padaliniams, pavaldiems skirtingiems vadovams.

Apie būtinus pokyčius buvo kalbama Valstybės kontrolės, Nacionalinio akreditacijos biuro audito ataskaitose, apie poreikį keisti VMVT struktūrą kalbėjo ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai, padėję įgyvendinti Vyriausybės pradėtą VMVT pertvarkymą.

„Įveikėme dar vieną didelį išbandymą. VMVT komanda jau dirba pagal naują struktūrinį suskirstymą. Dabar mūsų laukia rimtas darbas siekiant užtikrinti sklandžią tarnybos veiklą. Labai svarbu, kad VMVT padaliniai užtikrintų tarpusavio bendradarbiavimą, kiekvienas darbuotojas aiškiai žinotų savo funkcijas ir atsakomybes, todėl ir toliau kalbėsimės, organizuosime susitikimus, stengsimės surasti geriausius sprendimus, kad mūsų veikla būtų kuo naudingesnė valstybei ir jos gyventojams“, – sako VMVT vadovė Audronė Mikalauskienė.

Siekiant atskirti minėtas funkcijas, naujoje struktūroje centriniu lygmeniu įsteigti Paslaugų bei Priežiūros departamentai, kuriems tiesiogiai pavaldūs VMVT padaliniuose esantys Paslaugų ir Priežiūros skyriai visoje Lietuvoje.

Visi VMVT padaliniai veikia tose pačiose teritorijose kaip ir iki šiol (žr. Pav. 1), o asmenys aptarnaujami kiek atnaujinta tvarka. Paslaugų skyriai VMVT padaliniuose nagrinėja asmenų prašymus ir skundus, išduoda licencijas, sertifikuoja maisto produktų ar gyvūnų siuntas. Priežiūros skyriai VMVT padaliniuose atlieka ūkio subjektų veiklos priežiūrą.

VMVT paslaugos

Pasak VMVT direktorės Audronės Mikalauskienės, tai, kad Paslaugų ir Priežiūros departamentai, centralizuotai koordinuoja darbą visuose VMVT padaliniuose, padės išvengti galimų korupcijos apraiškų, geriau kontroliuoti atliekamų funkcijų kokybę, vertinti rezultatus. O tai tuo pačiu padidins ir VMVT teikiamų paslaugų efektyvumą. Labai svarbus pokytis, jog vykdantys patikras darbuotojai negalės rinktis tikrinamų ūkio subjektų. Tikrintojams veiklą planuos bei paskirstys naujas centralizuotas Priežiūros rizikos vertinimo ir planavimo skyrius, įsteigtas centriniame VMVT padalinyje. Surinktą nusižengimų medžiagą inspektoriai perduos naujai suformuotam Poveikio priemonių taikymo skyriaus pareigūnams, kurie ir priims sprendimus dėl poveikio priemonių taikymo.

Įgyvendinant struktūrinius pokyčius įsteigta ir atskira Lietuvos Respublikos Vyriausiojo veterinaro pareigybė. Šis specialistas yra atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą Lietuvoje, VMVT atstovavimą kitose įstaigose, organizacijose. Vyriausiasis veterinaras nustato priemones, apsaugančias, kad į šalies teritoriją nepatektų gyvūnų užkrečiamųjų ligų, nustato ir koordinuoja kontrolės ir prevencijos veiksmus gyvūnų užkrečiamųjų ligų atvejais, teikia informaciją Vyriausybei, politikos formuotojams ir kitoms suinteresuotosioms šalims klausimais, susijusiais su gyvūnų sveikata, gerove.

Iki vasario 15 d. VMVT dirbo 952 darbuotojai. Įgyvendinant struktūrinius pokyčius 50 darbuotojų nesutiko su gautais pasiūlymais dėl pareigybių bei funkcijų ir nusprendė nebetęsti darbo VMVT. Dalis šių darbuotojų yra sulaukę pensinio amžiaus. Nepanorusiems tęsti darbo VMVT išmokėtos įstatymuose numatytos išeitinės kompensacijos.

 

VMVT informacija

Nuotraukoje Tarnybos vadovė Audronė Mikalauskienė.

 

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja

Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) neteisėtai panaudojo daugiau nei 635 tūkst. eurų, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Svei...
2024/04/25

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Pavasaris vis krečia išdaigas. Belieka tikėtis, kad, sniegui nutirpus, nebus didesnio šaltuko ir sulaukę šiltesnių dienų augalai vystysis visavertiškai. Ūkininkų laukia nemažas iššūkis – persiplanuot...
2024/04/25

Lietuvos parlamentas metams pratęsė sankcijas rusams ir baltarusiams

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, Lietuvos Seimas metams pratęsė nacionalines sankcijas Rusijos ir Baltarusijos piliečiams. Nors būta siūlymų baltarusiams nustatyti naujų ribojimų, parlamentarai jiems nepritarė.
2024/04/25

Investuoti į žemės ūkio valdas ūkininkai gali ir su projekto partneriais – iš viso paramai skirta beveik 100 mln. eurų

Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, iki gegužės 31 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į žemės ūkio valdas&ldqu...
2024/04/25

Tarptautinės operacijos metu sulaikyti vertingas knygas iš Europos bibliotekų grobę asmenys

Šią savaitę Lietuvos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos, Šveicarijos bei Sakartvelo teisėsaugos pareigūnai įvykdė tarptautinę operaciją, kurios metu sulaikyti, įtariama, organizuotos nusikalstamos grupuotės nariai, iš Europoje e...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Radviliškio rajone statys „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kom...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...