Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

VMVT inspektoriai gyvenamojo namo garaže surado nelegalų mėsos konservų fabrikėlį

2023/11/07


Praėjusią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamento inspektoriai gavę pranešimą apie galimai nelegaliai vykdomą mėsos konservų gamybą kartu su Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Šiaulių skyriaus ir Šiaulių policijos pareigūnais organizavo kontrolinį pirkimą.  

Kontrolinio pirkimo metu nustatyta, kad asmuo nelegaliai gamino mėsos konservus savo gyvenamojo namo ir garažo patalpose, neturėdamas tam išduoto VMVT leidimo. Paruoštų parduoti konservų dėžutės buvo laikomos netvarkingame garaže, kartoninėse dėžėse.

„Tokiomis antisanitarinėmis sąlygomis pagaminti mėsos konservai, gali rimtai sutrikdyti sveikatą. Konservuose, kurie yra paruošti nesilaikant maisto saugos ir higienos gali daugintis bakterijos, gaminančios mirtinus toksinus, sukeliančius botulizmą. Ši liga gali sukelti nervų sistemos sutrikimų bei kitų negrįžtamų pasekmių žmogaus organizmui. Pavojingiausia yra tai, kad ši bakterija paprastai nekeičia nei maisto skonio, nei kvapo. Raginame vartotojus prieš perkant tokią produkciją įsitikinti, kad jų gamintojas yra legalus, o produktas tinkamai paženklintas. Kitu atveju nedelsiant pranešti VMVT”, – sakė VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė.

Patikrinimo metu garaže aptiktas autoklavas, skirtas konservų gamybai, namų virtuvės patalpose rasta tuščių, konservų gamybai skirtų dėžučių, vakuumavimo aparatas. Patikrinimo metu nepateikti įsigijimo bei kiti dokumentai pagrindžiantys, kad konservams skirtos dėžutės yra saugios ir tinkamos mėsos konservams gaminti.

Pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas. Visa įranga, skirta konservų gamybai paimta, pasibaigus tyrimui bus konfiskuota. VMVT ir VDI už nelegaliai vykdomą veiklą piliečiui taikys administracinio poveikio priemones.

VMVT primena vartotojams, kad prieš įsigyjant mėsos konservus, prekybos vietose svarbu juos apžiūrėti, patikrinti, ar pakuotė nėra pažeista, ar ženklinimo etiketėje suteikta visa būtinoji informacija: t. y. pavadinimas, sudedamųjų dalių sąrašas, grynasis kiekis, tinkamumo vartoti terminas, specialios laikymo sąlygos, maistingumo deklaracija, gamintojo arba pardavėjo pavadinimas, adresas ir VMVT maisto tvarkymui suteiktas numeris.

 

VMVT fotoinformacija

Dalintis