Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

VMVT prašymu atnaujinta galimai gyvūnus suluošinti leidusio laikytojo ikiteisminio tyrimo byla

2024/04/11


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų pastangomis, bendradarbiaujant su ikiteisminio tyrimo institucijomis, vėl atnaujinta 2021 metais visuomenę sukrėtusi byla, kuomet gyvūnų augintinius laikantis ir veisiantis L. S. galimai negrįžtamai suluošino augintinius.

VMVT specialistai siekdami ikiteisminio tyrimo bylos atnaujinimo dėl galimai gyvūnus augintinius suluošinusio laikytojo 2023 m. gegužės 18 d. kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūrą (prokuratūra), kurią informavo, jog Lietuvoje jau yra atsiradusi galimybė vykdyti gyvūnų DNR tyrimą. Atlikus tyrimą ir gavus rezultatus bei paaiškėjus esminėms aplinkybėms, turinčioms reikšmės bylai išspręsti teisingai, kurios nebuvo nustatytos priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, šių metų balandžio 9 d. prokuratūra priėmė nutarimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą.

Prieš daugiau nei du metus VMVT inspektoriai nustatė, kad gyvūnų laikytojo L. S. laikomiems šunims buvo atliktos draudžiamos veterinarinės procedūros – pašalintos balso stygos, dėl kurių šunys nebegali patenkinti savo fiziologinių poreikių: negali loti, cypti, ar kitaip išreikšti savo poreikių balsu.

Tyrimas ne kartą buvo nutrauktas dėl sudėtingai gaunamų įrodymų stokos. Paaiškėjus naujiems duomenims ikiteisminis tyrimas šiuo metu yra tęsiamas.

 

VMVT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius