Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

VMVT uždraudė į kitą šalį išvežti apleistus ir išsekusius gyvulius

2024/05/10


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai uždraudė išvežti galvijus, kurie turėjo patekti į galvijų auginimo ūkį Lenkijoje. Praėjusią savaitę dvi įmonės kreipėsi dėl sertifikato išdavimo 2 galvijų siuntoms. Šiaulių apygardos paslaugų skyriaus specialistai nuvykę į gyvulių laikymo vietą Mažeikių raj. aptiko apleistus, neprižiūrėtus galvijus, kurie buvo laikomi itin blogomis sąlygomis. Sertifikatas įmonėms UAB „Hantera“ ir UAB „Ekoangus“ ketinusioms išvežti gyvulius neišduotas.

Atvykę į gyvulių laikymo vietą, VMVT inspektoriai apžiūros metu nustatė, kad išvežimui į Lenkiją skirti galvijai išliesėję, apskretę mėšlu, nuplikusiais šonais bei galūnėmis; nuplikusios ir kaklo sritys, kai kurie gyvūnai šlubuoja. Apleisti gyvūnai buvo priversti nuolat stovėti ant susikaupusio mėšlo. Tvarto prieigose ir aplinkoje neaptikta pašaro ir kraiko atsargų.

Dėl nepakankamo galvijų sveikatingumo, netinkamo ženklinimo ir gyvūnų gerovės pažeidimų priimtas sprendimas neišduoti vidaus prekybos sertifikato ir neleisti išvežti gyvūnų į kaimyninę valstybę. Informacija apie pažeidimus nedelsiant perduota Šiaulių apygardos priežiūros skyriui tolimesniam tyrimui.

Įmonių atstovams gresia sankcijos dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

apleisti gyvuliai
Apleisti gyvuliai – be kraiko, be pašaro.

VMVT fotoinformacija

Dalintis
Verslas