Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

VMVT užtiko ūkininką, nelegaliai gaminantį ir parduodantį lesalus

2024/05/02


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Telšių rajone aptiko ūkininką, nelegaliai gaminantį ir pardavinėjantį vištoms skirstus pašarus. Nustatyta ir tai, kad nebuvo laikomasi higienos reikalavimų ir saugos, todėl lesalas galėjo būti užterštas.

Praėjusią savaitę, gavę pranešimą dėl galimai nelegalios pašarų gamybos ir prekybos, VMVT inspektoriai atliko kontrolinį vištoms skirtų pašarų pirkimą. Patikrinus ir jų gamybos vietą, nustatyta, kad ūkininkas lesalus ne tik nelegaliai gamino, bet ir neužtikrino bent minimalių higienos reikalavimų ir saugos.

Pašarai buvo gaminami mechaninių dirbtuvių patalpoje. Aplink įrangą rastos žemės ūkio technikos padangos, sukrautos palaidos polipropileninės pakuotės (maišai), žemės ūkio technika bei įranga, išbėgę tepalai. Gaminant (traiškant) pašarines žaliavas, sudaryta grėsmė pašarą užteršti pašaliniais daiktais.

Patalpų, kuriose gaminti pašarai, nėra galimybės išvalyti ir dezinfekuoti. Dalis jau paruoštų pašarų laikomi tiesiog ant žemės, kiti – ant medinių palečių lauko teritorijoje. Pašarai neženklinami.

VMVT inspektoriai nustatė, kad ūkininko veikla neregistruota pašarų ūkio subjektų registre, taigi ji buvo vykdoma nelegaliai.

Priimtas sprendimas uždrausti veiklą ir neleisti į rinką tiekti 1993 kg traiškytų ir granuliuotų pašarų. Dar 7496 kg žaliavų sustabdyta, kol ūkininkas pateiks atsekamumą įrodančius dokumentus.

Pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą, gresia bauda.

nelegali lesalų gamyba

 

VMVT fotoinformacija

Dalintis
Verslas