Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

BNS

 

Vyžulionių dvarą už 0,5 mln. eurų įsigijo „Danhaus LT“

2023/10/02


Vyžulionių dvaro sodybos rūmus Vilniaus rajone už 515 tūkst. eurų įsigijo verslininko Dariaus Nedzinsko valdoma bendrovė „Danhaus LT“, rodo Registrų centro duomenys.

Nekilnojamojo turto registro duomenimis, rugsėjo 26 dieną įregistruota turto pirkimo-pardavimo sutartis, kuria „Danhaus LT“ iš Turto banko įsigijo centrinius dvaro rūmus su pastatais Vyžulionių kaimo pakraštyje, Vyžulėnų ežero pakrantėje.

D. Nedzinskas patvirtino įsigijęs rūmus, tačiau neatskleidė, ką planuoja su jais daryti.

„Galiu patvirtinti, jog mano valdoma įmonė įsigijo tą dvarą, o daugiau šiuo momentu nelabai ką turiu ir pakomentuoti. Kol kas ankstyvas laikas dar kažką sakyti, tiesiog reikia, kad viskas susigulėtų. Reikia padaryti visokius istorinius, architektūrinius tyrimus. Čia greitų sprendimų ir greitų atsakymų negali būti“, – BNS Plius teigė D. Nedzinskas.

Rugsėjį vykusiame aukcione pradinė rūmų kaina siekė 338 tūkst. eurų.

Skelbta, jog naujasis rūmų šeimininkas įgis teisę 16 metų išsinuomoti daugiau nei 8 ha ploto žemės sklypą su parku, trimis tvenkiniais ir pastatais. Naujieji dvaro savininkai prieš imdamiesi jo tvarkymo darbų turės atlikti istorinius fizinius tyrimus.

dvaras

20 a. pradžioje statyto dvaro šeimininkas buvo garsus baudžiamosios teisės profesorius Bronislovas Vrublevskis, 1925–1927 metais buvęs Vilniaus Stepono Batoro universiteto rektorius, ir jo žmona Kristina Vrublevska.

Po Antrojo pasaulinio karo dvare įkurta sanatorija nuo tuberkuliozės besigydantiems ligoniams, vėliau ligoninė, kuri 2003 metais prijungta prie Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinė ligoninės. Nuo to laiko dvaras liko tuščias ir buvo naudojamas nebent filmavimams ar fotosesijoms.

Nuo 1992 metų dvaro sodyba ir jos pastatai įtraukti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

 

Autorė Izabela Kuzmicka/BNS

Evarzytynes.lt nuotr.

Dalintis
Verslas