Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Ypatingas dėmesys – jauniesiems ūkininkams

2014/04/03

Gegužės mėnesį Lietuva Europos Komisijai (EK) turės pateikti savo kaimo plėtros 2014-2020 m. programą. Šiuo metu visose ES šalyse tebeverda aktyvios diskusijos dėl kai kurių priemonių ar veiklos sričių, numatytų šiose programose. Į Lietuvą atvykęs EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros direktorato generalinio direktoriaus pavaduotojas Mihail Dumitru susitiko su Lietuvos žemės ūkio ministerijos specialistais aptarti mūsų šaliai aktualių programos rengimo klausimų.

,,Mes norime kuo greičiau baigti rengti programą, tačiau dėl to neturi nukentėti jos kokybė”, - pabrėžė žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius. M. Dumitru nuomone, labai svarbu, kad programa nebūtų formali, o geriausiai atitiktų kaimo žmonių lūkesčius.

Susitikime buvo aptarta parama ma­žiau pa­lan­kioms ūki­nin­kau­ti vie­to­vėms, smulkių ūkių rėmimas, tačiau didžiausias dėmesys skirtas jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Tarp gausybės Europos Sąjungos finansuojamų priemonių ir veiklos sričių „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui" - bene populiariausia. Pasak M. Kuklieriaus, Lietuvoje tai labai jautrus klausimas, todėl būtina sukurti jauniems žmonėms tikrai patrauklų paramos paketą.

Kol kas vyksta diskusija dėl didžiausios paramos sumos jauniesiems ūkininkams. ES teisės aktuose, reglamentuojančiuose paramą kaimo plėtrai, nustatyta, kad didžiausia paramos suma jaunajam ūkininkui gali siekti 70 tūkst. eurų, tačiau kiekvienoje šalyje ji turėtų būti nustatyta  atsižvelgiant į tos šalies ekonominius  ir socialinius rodiklius. „Paramos norėtųsi didesnės, nes pradžia tikrai nėra lengva, reikia ir investicijų, ir pagrindo, ant kurio galima būtų įkurti ūkį“, - atkreipė dėmesį M. Kuklierius. Dar nežinia, ar bus leista paramos lėšomis įsigyti ūkinių gyvūnų – tai priklausys nuo derybų su EK vertinant kaimo plėtros programos projektą. Numatyta, kad paramą gavę jaunieji ūkininkai per 18 mėnesių nuo įsikūrimo datos turės atitikti „aktyvaus ūkininko“ sąvoką, dėl kurios tebediskutuojama ir ginčijamasi. Gera naujiena ta, kad paramos ūkiui dydis nebus siejamas su valdomos žemės plotu. O jei įsikuriant valda bus atidalijama, tokios valdos dydis turės būti ne mažesnis kaip 30 ha, išskyrus ūkio specializacijos keitimo atveju.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

VRK parodė pasiruošimo rinkėjų balsavimui užsienyje užkulisius

Pasiruošimas gegužę vyksiantiems Respublikos Prezidento rinkimams ir referendumui įsibėgėja. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parodė, kaip ruošiama rinkimų medžiaga, skirta balsuoti užsienyje paštu užsiregistravusiems rinkėj...
2024/04/13

IKMIS: pasėlių stebėjimas ir LŽŪKT konsultantų rekomendacijos

Šiuo metu prisijungę prie IKMIS sistemos galite stebėti kas valandą atsinaujinančių augalų ligų ir kenkėjų plitimo rizikos prognozavimo modulių informaciją iš 74 meteorologinių stočių, kurių tinklas išdėstytas visoje Lietuvos ...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...