Ashburn +14,2 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024
Ashburn +14,2 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 12 Spa 2024

Žagarės pieninė įsikūrė Joniškyje

2015/04/11


Ketvirtadienį Skaistgiryje (Joniškio rajonas) iškilmingai atidaryta Žagarės pieninė. Toks pavadinimas pasirinktas todėl, kad XX a. pradžioje Žagarės dvaro pieninė buvo viena moderniausių Baltijos šalyse, sakė pagrindinis įmonės akcininkas Vilius Kaikaris. Gražus sutapimas - Žagarė 2015 metais paskelbta Lietuvos kultūros sostine. Naujosios Žagarės pieninės pajėgumas – 240 t žaliavinio pieno per parą. Kol kas pieninė per parą perdirbs 15-20 t pieno, mažmeninei rinkai tieks pieną, rūgpienį, varškę, varškės sūrius, grietinę, grietinėlę, sviestą. Pieninės projekto vertė - 10 mln. eurų. Žagarės pieninės prekinį ženklą sukūrė dizaineris Sigitas Gužauskas.

Istorinis iškilmių momentas – įkurtuvių juostelę perkerpa verslininkas Vilius Kaikaris ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Istorinis iškilmių momentas – įkurtuvių juostelę perkerpa verslininkas Vilius Kaikaris ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Auginame savo kraštą Žagarės pieninės atidarymo iškilmėse dalyvavo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis, atvyko verslo partnerių iš Lietuvos ir užsienio, susirinko daug vietinių žmonių, ūkininkų. Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė, sveikindama naujosios pieninės savininkus ir visus susirinkusiuosius, džiaugėsi, kad Šiaurės Lietuvoje atidaroma nauja pieno perdirbimo įmonė. Nepriklausomybės metais Lietuvoje buvo uždaryta nemažai pieninių, o Skaistgirio žemės ūkio bendrovė ėmėsi iniciatyvos ir parodė pavyzdį – pastatė modernią pieno perdirbimo įmonę. Ministrė kalbėjo, kad žemdirbiai negali padidinti pieno supirkimo kainų, tad naujoji Žagarės pieninė tai padės jiems padaryti. Ji bus konkurentė penkioms didžiosioms pieno perdirbimo įmonėms. Ministrė linkėjo, kad pieninė gyvuotų, kad tokie verslo savanoriai būtų užkrečiantis pavyzdys ir kitiems, kurie kuria ir dirba krašto labui – augina savo kraštą.

Perdirbėjai negirdėjo žemdirbių Įmonės savininkas Vilius Kaikaris kalbėjo, kad poreikis statyti pieninę kilo dėl to, kad daugelį metų pieno perdirbėjai ir gamintojai nerado bendros kalbos, perfrazavus tautosakos žodžius, vienas buvo kurčias, kitas aklas. Pieno supirkimo kainos mažos, o pieno gamyba brangi. Keista, nors ir sumažėjo pieno supirkimo kainos, bet pieno produktai parduotuvėse neatpigo. Naujosios įmonės pagrindinis tikslas – pirkėjams tiekti kokybiškus, skanius pieno produktus. Laukia dideli išbandymai – rinkos paieškos Lietuvoje ir užsienio šalyse. V. Kaikaris sakė, kad pirmiausia savo produkciją pristatys tautiečiams, po to veš ir į kitas šalis – Lenkiją, Estiją, Baltarusiją, Kirgiziją, Kazachstaną, Azerbaidžaną, Tadžikiją. „Rinkos paieškoms, rinkodarai ir produktams populiarinti skirsime nemažai lėšų ir energijos. Projektas atsipirks per 5-7 metus“, - optimistiškai nusiteikęs tuzino įmonių Lietuvoje ir užsienyje strategas bei vadovas. Žagarės pieninė buvo pastatyta per 18 mėn. Vietoje sovietmečiu pradėtų statyti dirbtuvių buvo likę tik karkasai, o dabar čia puikuojasi moderni pieninė, kurios įranga produkcijai gaminti atgabenta iš Švedijos ir Lenkijos. Pieninės gamybos pajėgumai – 240 t žaliavinio pieno per parą. V. Kaikaris sakė, kad pieninę statė siekdamas pirmiausia perdirbti pačių primelžtą pieną. Per artimiausius trejus metus planuojama gaminti nuo 150 iki 180 t pieno per parą. V. Kaikaris su kitais akcininkais valdo 12 žemės ūkio bendrovių, per dieną primelžia 30 t pieno, turi 4 tūkst. galvijų, iš jų – 2 tūkst. melžiamų karvių. Jų bandą planuoja sparčiai didinti. Netrukus verslininkas Joniškio r. pradės statyti dar vieną ūkinį objektą. Pasak Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinio direktoriaus Jono Sviderskio, jei Lietuvos rajonuose būtų po vieną tokį Vilių Kaikarį, mūsų visas kraštas suklestėtų.

Subūrė patikimų specialistų komandą Žagarės pieninės vadovė Rasa Anilionienė, kuri rūpinosi naujosios įmonės statyba nuo pat pirmosios dienos, pasakojo, kad startui visi nusiteikę pakiliai, pavyko suburti gerų specialistų komandą. Iš pradžių pieninėje dirbs 50 darbuotojų, per parą perdirbs 15-20 t žaliavinio pieno. Nepertraukiamas gamybos ciklas, bus dirbama dviem pamainomis. Planuojama, kad po trejų metų įmonėje dirbs iki 300 žmonių. Produkcijai vežioti turi 40 įvairių automobilių. Žvali ir energingai nusiteikusi Žagarės pieninės vadovė pasakojo, kad pagamintos produkcijos pirmoji prekybos diena – balandžio 13-oji, pieną, rūgpienį, grietinę, grietinėlę, varškę, varškės sūrius pristatys Joniškio ir Šiaulių regiono pirkėjams.

Aldona SIREIKIENĖ „ŪP“ korespondentė

????????????????? Peržiūrėti visą numerį galite ČIA.

Dalintis