Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Zarasuose atidarytas naujas sveikatingumo takas padės pajusti ryšį su gamta

2024/06/20


Praėjusį savaitgalį Zarasuose vyko aplinkosaugos festivalis „Darom prie ežerų Zarasuose“. Renginio organizatoriai „Darom kartu su SDG“ pristatė sveikatingumo taką bei prikėlė legendomis apipintą Liepų salą naujam gyvenimui.

Birželio 14 d. į Zarasų ežero Didžiąją salą susirinko tvarumui neabejingi gyventojai. Pirmą kartą surengtas „Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalis siūlė įvairias pramogas ir aplinkosaugines iniciatyvas.

„Jau ketverius metus paskutinį vasaros savaitgalį organizuojame festivalį „Darom prie jūros“. Norėjosi, kad panašiu renginiu galėtų džiaugtis ir Rytų Lietuvos gyventojai, todėl atkreipėme dėmesį į Zarasus. Tai yra vienas gražiausių Lietuvos kampelių, kurį norisi išsaugoti ateities kartoms, – sakė aplinkosaugos iniciatyvų organizacijos „Mes darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Sveikatingumo takas – dovana miestui

„Darom prie ežerų Zarasuose“ festivalio generalinis rėmėjas šiais metais buvo Uždaroji akcinė bendrovė „SDG“. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Eduardo Jaso, siekis buvo miestui padovanoti ne tik šventę, bet ir sveikatinimo pramogą, kuria miesto gyventojai ir svečiai galėtų džiaugtis kiekvieną dieną.

„Mūsų  darbuotojai didžiavosi, kad ši prasminga veikla tradiciniame SDG vasaros sąskrydyje turi išliekamąją vertę ir džiaugėsi, kad vėliau, atvažiavę į Zarasus su šeimomis, galės kartu pasimėgauti Didžiojoje Zaraso ežero saloje sukurtu Sveikatingumo taku“ – savo mintimis dalijosi Eduardas Jasas. 

Tako idėjos autorius Vladas Sakalauskas pabrėžė, kad maršrutas buvo sukurtas atsižvelgiant į būtent šios vietos gamtinį unikalumą.

„Sveikatingumo takas įrengtas šiaurinėje didžiosios Zaraso ežero salos dalyje. Kartu sutvarkėme tako teritoriją ir 500 metrų ilgio atkarpoje įrengėme 11 stotelių, kuriose kviečiame tyrinėti gamtą. Pavyzdžiui „salos garsų tinklas“ padės išgirsti visus salos garsus, „apmąstymų gultuose“ galėsite nuraminti mintis, o „pojūčių miškelyje“ atrasti skirtingus gamtos raštus“, – sakė V. Sakalauskas.

Tako atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir pati jį išbandė Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė.

sveikatingumo takas Zarasai

Liepų salos prikėlimas

Kol vyko sveikatingumo tako įrengimas, kita dalis festivalio dalyvių plaustu kėlėsi į vietinių gyventojų legendomis apipintą Liepų salą. Keturios dešimtys SDG įmonės darbuotojų per tris valandas pavertė apleistą salą jaukiu gamtos kampeliu.

„Vietiniai gyventojai papasakojo, kad Zaraso ežere esanti Liepų sala daugybę metų buvo užmiršta, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių pradėjo joje lankytis. Su savivaldybės pagalba, žengėme pirmuosius žingsnius, kad sala taptų jaukesnė ir gražesnė visiems“, – teigė E. Glušokas.

Zarasuose sveikatingumo takas

Festivaliai orientuoti į praktines veiklas

Pasak festivalio organizatorių, Lietuvoje pastebimas nuolatinis ekologijos ir gamtos išsaugojimo diskusijų festivalių augimas. Tačiau, nepaisant įdomių ir naudingų diskusijų, realių veiksmų gamtos apsaugos srityje daroma nepakankamai, o kalbos dažnai nesulaukia praktinio įgyvendinimo.

„Visada stengiamės orientuotis į praktines aplinkosaugos veiklas. Mūsų festivalių dalyviai jau žino, jog atvykus reiks imti darbines pirštines ir savomis rankomis prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Žinoma, po gerų darbų, visada kviečiame ir į pramoginę dalį – koncertus, siūlome įvairias pramogas“, – pasakojo E. Glušokas.

Po šio festivalio tvarkymosi dalies, Zarasų gyventojai ir svečiai mėgavosi Baltojo Kiro ir G&G Sindikato koncertais. Jie taip pat turėjo galimybę susipažinti su „Darom kartu su SDG“ iniciatyvų platforma, atsiimti nemokamą tabakinę ir laimėti įvairių prizų. Vakarą dalyviai užbaigė mušdami būgnus, o drąsiausieji išbandė ėjimą per karštas žarijas.

zarasai sveikatingumo takas

Pavyzdys kitoms įmonėms

Generalinis festivalio rėmėjas Uždaroji akcinė bendrovė SDG, bendradarbiaudamas su VšĮ „Mes darom“, siekia įkvėpti kitas įmones savo pavyzdžiu, kaip mažais žingsneliais galima pasiekti didelių rezultatų.

„Tvarus verslas mums asocijuojasi su skaidrumu, ilgaamžiškumu, bendryste ir visko, kas gyva, saugojimu. Esame orientuoti į savo darbuotojus, klientus, bendruomenes ir aplinką, kuri mus supa, bei jos saugojimą ir puoselėjimą. Tam, kad darytume didelius darbus, ne visada reikia didelių investicijų – svarbiausia idėja, noras ją įgyvendinti ir pastangos“, – teigė E. Jasas.

sveikatingumo takas Zarasuose

 

Partnerio informacija

Dalintis