Ashburn +31,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +31,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Žemės ūkio renginių sezonas buvo sėkmingas, ko tikėtis kitais metais?

2023/12/27


Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) vardas, rengiant nacionalines ir tarptautines parodas Lietuvoje, garsinamas jau daugelį metų. Akademijos padalinys Verslo ir socialinės partnerystės centras (VSPC) džiaugiasi sėkmingais 2023 m. ir informuoja, ko tikėtis 2024-aisiais.

Iššūkiai, skatinantys augimą

Pastaraisiais metais pasaulyje vykstančių įvykių kontekste ir specifinei auditorijai, ir plačiajai visuomenei skirtų renginių organizatoriai vis dažniau susiduria su įvairiais iššūkiais. Rengiant tarptautinių parodų, o kai kuriais atvejais – išskirtinai nukreiptų į konkrečias užsienio šalis, kaip karo draskomą Ukrainą, programas sunku prognozuoti jų trukmę ir apimtį. Užsienio svečiai, reaguodami į vyraujančią situaciją savo aplinkoje, vizitus planuoja iki paskutinės minutės.

Tokį išbandymą turėjo atlaikyti tarptautinio renginio „Cannabis Hub.LT 2023“ organizatoriai, ruošę pluoštinių kanapių verslo konferenciją, skirtą stiprinti Baltijos šalių ir Ukrainos bendradarbiavimą. Laimei, ukrainiečiams pavyko atvykti į forumą, kuriame dalyvavo pranešėjai iš 6 skirtingų pasaulio šalių, įskaitant ir tolimąją JAV.

Vienas problemas keičia kitos, tačiau VSPC komandos teigimu, 2023 m. pasižymėjo kaip metai, kai organizuojamuose renginiuose dalyvaujančių įmonių ir lankytojų skaičius patvirtino „sugrįžimą“ į laikotarpį, aktyvumu ir susidomėjimu būdingą buvusiam prieš pasaulinę COVID-19 pandemiją. Šiais metais VSPC surengtuose renginiuose Akademijoje apsilankė per 89 tūkst. lankytojų, savo paslaugas ir produkciją pristatė 584 įmonės. Vykdant mokslo sklaidą, perskaityta beveik 70 pranešimų, subūrusių 1,5 tūkst. klausytojų .

Didžiausia kada nors vykusi ūkinių gyvūnų paroda VDU Žemės ūkio akademijoje šurmuliavo rudenį, o išskirtinį klegesį kūrė per 700 skirtingų rūšių ir veislių gyvūnų. Anot VSPC Parodų organizavimo skyriaus vadovės dr. Rimos Pranaitienės, išskirtinis ekspozicijose buvusių ūkinių gyvūnų ir pastaraisiais susidomėjusių lankytojų skaičius, dvi dienas vykusi gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimui skirta konferencija ir unikalūs – realius žemės ūkyje vykstančius procesus atkartojantys – edukaciniai užsiėmimai puikiai išryškino renginio mastą: „Ši paroda subūrė tarpdisciplininiam bendradarbiavimui ir aktyviam informacijos keitimuisi – priemonėms, skirtoms vystyti gyvulininkystės sektoriaus plėtrą“.

Išskirtiniai renginiai

Be didžiųjų ir nemažai visuomenės daliai žinomų parodų, randasi savo bendruomenes vienijančių ir vis dažniau aplinkinių dėmesį patraukiančių renginių. Vienas jų – demonstracinis renginys „Atviras ūkis. Patirtys ir rekomendacijos“. Renginio išskirtinumas – galimybė ūkininkams ne tik įgyti teorinių žinių, išvysti gerosios praktikos pavyzdžių, bet ir realioje aplinkoje susipažinti su inovacijų taikymu Europos Žaliojo kurso iniciatyvų kontekste.

Pasak VSPC direktorės Ritos Petlickaitės, parodomieji renginiai, kuriuose naujausios technologijos ir technika yra demonstruojami realiomis sąlygomis, Akademijoje tampa vis populiaresni. „Atviras ūkis“, organizuotas bendradarbiaujant su VDU Žemės ūkio akademijos mokomuoju ūkiu, Agroekologijos centru ir verslo įmonėmis, subūrė skirtingus Lietuvos regionus atstovaujančius ūkininkus, neabejingus naujovėms ir nuolatos plečiančius profesinį akiratį.

Siekiant prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo, buvo suorganizuota beveik 80 skirtingų mokymų, skirtų su žemės ūkiu susijusiems asmenims, visuose Lietuvos regionuose. Daugiau kaip 1000 ūkininkų įgijo žinių, padedančių prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų, paklausos ir vartotojų poreikių. Šalies ateities vystymuisi labai svarbus mokslo, verslo, regionų savivaldų ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, kuris paskatintų teigiamus pokyčius, siekiant jų konkurencingumo, gyvybiškumo, inovatyvių sprendimų kūrimo ir pritaikymo. Siekiant minėto pokyčio, įgyvendintas tarptautinis renginys „Europos inovacijų partnerystės (EIP) veiklos grupių kontaktų ir patirčių mugė“ ir „Regionų ateities forumas 2023“.

Artėjančiais kalendoriniais metais VSPC ketina įgyvendinti jau minėtus žemės ūkio renginius – „Ką pasėsi… 2024“, „Gyvulininkystė 2024“, „Cannabis Hub.LT 2024“, kas antrus metus vykstančią mokslinę-praktinę konferenciją „Žemdirbio vasara 2024“, organizuojamą kartu su Akademijos Bandymų stotimi ir dar negirdėtas, Mokomojo ūkio ir VSPC inicijuotas – „AGRO dūzges“, kurių informacija susidomėjusiuosius pasieks jau netrukus.

Paroda, skaičiuojanti 28-uosius gyvavimo metus

VSPC turi senų tradicijų, besitęsiančių tris dešimtmečius. Didžiausia tarptautinė žemės ūkio paroda Baltijos šalyse „Ką pasėsi…“ 2023 m. vyko 27-ąjį kartą. Kaip per tiek metų neprarasti aktualumo?

Dr. R. Pranaitienė parodos sėkmę sieja su nenutrūkstamu įsipareigojimu tobulėti organizuojant parodą: „Mūsų prioritetas yra turinio kokybė ir įvairovė, patenkinanti dalyvių ir svečių lūkesčius, prisidedanti prie verslo plėtros, skatinanti inovacijų taikymą“.

Iki „Ką pasėsi… 2024“ liko 100 dienų, todėl VSPC ir būsimieji parodos dalyviai intensyviai ruošiasi šiam neeiliniam renginiui. Centro direktorė R.Petlickaitė atskleidžia, kad parodų paviljonuose įmonės jau rezervavo didžiąją dalį ekspozicinio ploto ir kiekvieną dieną sulaukiama naujų dalyvių paraiškų. Parodos organizatoriai žada padaryti viską, kad kovo 21–23 d. vyksianti paroda būtų įdomi ir turininga rengiama šviečiamąja programa, išskirtiniais dalyviais ir jų eksponatais, tad apsilankyti joje – pravartu ne tik ūkininkams, bet ir kitiems.

***

Artėjančiais kalendoriniais metais VSPC ketina įgyvendinti jau minėtus žemės ūkio renginius – „Ką pasėsi… 2024“, „Gyvulininkystė 2024“, „Cannabis Hub.LT 2024“, kas antrus metus vykstančią mokslinę-praktinę konferenciją „Žemdirbio vasara 2024“, organizuojamą kartu su Akademijos Bandymų stotimi ir dar negirdėtas, Mokomojo ūkio ir VSPC inicijuotas – „AGRO dūzges“, kurių informacija susidomėjusiuosius pasieks jau netrukus.

 

Partnerio turinys

expoacademia.lt nuotr.

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius