Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Žemės ūkio ministerija

 

Žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2024“: kaip ūkininkauti daugiau su mažiau?

2024/06/19


Akademijoje, Kėdainių rajone, prasidėjo viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje „Agrovizija 2024“, skirta žemės ūkio verslo profesionalams ir entuziastams. Šiemet ji rengiama jau keturioliktą kartą.

„Šių metų parodos tema  – „Daugiau su mažiau“ – atliepia žemdirbių, o ir visos žemės ūkio politikos siekį produkciją gaminti taupant išteklius. „Daugiau su mažiau“ koncepcija, kuria nubrėžiama pagrindinė žemės ūkio plėtros kryptis, orientuota į racionalų išteklių naudojimą. O tarp tų išteklių, žinoma, yra ir dirvožemis, ir vanduo, ir oras, ir visa bioįvairovė, tad turime sekti tvarumo keliu, kad išsaugotume šiuos neįkainojamus resursus bei galimybę ūkininkauti ateinančioms kartoms“, - sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Birželio 19–21 d. vykstančioje parodoje „Agrovizija 2024“ pristatomos inovatyvios auginimo technologijos, žemės ūkio technika, naujausios augalų veislės ir žemės ūkio mokslo žinios.

Daug dėmesio bus skirta dirvožemiui, kuris yra maisto, pluošto auginimo ir kitų žiedinės ekonomikos išteklių pagrindas. Mokslininkai ir žemės ūkio sektoriaus atstovai diskutuos apie tvarias žemės ūkio sistemas, bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų taikymą žemės ūkyje.

„Mūsų žemdirbiai jau suprato, kad efektyvumas ir veikla darnoje su aplinka yra raktas į sėkmę, indėlis į ateities kartų ūkininkavimą, tačiau dirbant tik tradiciniais metodais to pasiekti sunku. Judėti progreso keliu įmanoma tik pažangiai ūkininkaujant ir taikant inovatyvius sprendimus. Pagrindinis žemės ūkio tikslas – išmaitinti žmoniją – tačiau svarbu ir tai, kokia kaina jo siekiame? Džiaugiuosi, kad ši tema tampa dažna žemės ūkio sektoriaus parodų ir renginių leitmotyvu. Su mažiau galima pasiekti daugiau“, - teigia žemės ūkio  ministras.

Dalintis