Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Žiauraus elgesio su gyvūnu atvejis Naujoje Akmenėje: negydomas šuo buvo pasmerktas kančioms

2024/05/11


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių apygardos priežiūros skyrius šią savaitę gavo pranešimą kad Naujojoje Akmenėje piliečiai laiko šunį, kuris yra išsekęs ir galimai yra marinamas badu. Atvykus į vietą, inspektoriai buvo išprašyti iš patalpų, todėl buvo iškviestas policijos ekipažas. Su pareigūnų pagalba inspektoriai pateko į patalpas ir apžiūrėjo gyvūną, kuris buvo apatiškas, akivaizdžiai sergantis, tačiau veterinarinė pagalba jam nebuvo teikiama. 

Patikrintas gyvūnas buvo neregistruotas ir neženklintas. Jo silpną būklę rodė išsišovę šonkauliai, juosmens slanksteliai, dubens kaulai, nebuvo matyti beveik jokio riebalinio sluoksnio, sunykę raumenys. Šuo buvo vangus, sunkiai bepajudantis. 

Bendradarbiaujant su Akmenės savivaldybės specialistais šuo buvo išvežtas į Šiaulių veterinarijos gydyklą. Veterinarijos gydytojai nustatė diagnozę – užsitęsęs gimdos uždegimas su išsivysčiusiomis gretutinėmis komplikacijomis.  

Gydytojų teigimu, gyvūnas sirgo jau ilgą laiką, o jei būtų buvus anksčiau suteikta veterinarinė pagalba, tokių komplikacijų būtų išvengta ir šuo būtų galėjęs gyventi visavertį gyvenimą. Taip pat veterinarijos gydytojų išraše teigiama, jog aptikto gyvūno būklė buvo labai bloga – kritinė. Gyvūnas buvo per daug nusilpęs, todėl pritaikyti gydymą jau nebuvo galimybių. Kraujo tyrimo rezultatai taip pat kritiniai – mažakraujystė, geležies trūkumas, mažas cukraus kiekis kraujyje, limfocitinė leukocitozė ir kt. Atsižvelgdami į tai ir siekdami sutrumpinti gyvūno kančias veterinarijos gydytojai nutarė gyvūną užmigdyti.  

Pradėtas administracinio nusižengimo tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnu. Gyvūno savininkui gresia bauda ir draudimas laikyti gyvūnus augintinius 2 metus. 

VMVT primena, kad veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, yra priskiriama žiauriam elgesiui su gyvūnais, ar jų kankinimui. Jei gyvūnas susirgo, reikia kreiptis į veterinarijos gydytojus dėl veterinarinės pagalbos suteikimo ir vykdyti jų nurodymus. Jei tokios galimybės pagelbėti gyvūnui nebeturite, privalote perduoti gyvūną kitam savininkui ar globėjui, kuris galės gyvūnui suteikti pagalbą, arba sprendimo ieškoti tariantis su veterinarijos gydytojais.

 

VMVT fotoinformacija

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius