Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +30,7 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 24 Lie 2024

Žirgų ristūnų lenktynės džiugino ir dalyvius, ir žiūrovus

2023/10/02


Rugsėjo 30 dieną visi žirgų ir žirgų lenktynių mylėtojai traukė į Ukmergės miesto hipodromą. Čia vyko tradicinės Žirgų ristūnų lenktynės. Jose dalyvavo vadeliotojai iš Ukmergės, Utenos, Vilniaus, Panevėžio, Širvintų, Zarasų, Lazdijų rajonų bei svečiai iš Latvijos.

Renginio dalyvius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorė Inga Pračkailė. Mero padėkos raštą už rajono garsinimą Lietuvoje ir užsienyje ji įteikė ilgamečiam žirgų sporto puoselėtojui, sporto meistrui, baigusiam sportinę karjerą, Kazimierui Trotai. Šiam sportininkui buvo įteiktas ir Lietuvos Respublikos Seimo kaimo reikalų komiteto pirmininko Viktoro Pranskiečio padėkos raštas.

Lenktynių metu vyko penki važiavimai. Pirmame (prizo steigėjas UAB „Atkočių agroservisas“, vadovas Gediminas Miliukas) laimėjo vadeliotoja Sandra Soikone (Latvija) su žirgu Daja Star, antrą vietą užėmė ukmergiškis Edvardas Vinskus su žirgu Gvazdikas, trečiąją – Ema Mosolkovaitė su žirgu Ukmergės Lunatiku.

Antrame važiavime Kazimiero Trotos įsteigtą taurę ir prizą laimėjo zarasiškis Antanas Juškėnas su žirgu Powerbydream, antrasis buvo ukmergiškis Vigimantas Perednikas su žirgu Vikingu, trečiasis – vadeliotojas iš Panevėžio rajono Algimantas Pamarnackas su žirgu Otello.

Trečiajame važiavime dėl UAB „ASSE“ įsteigtų prizų varžėsi keturi vadeliotojai. Laimėjo latvė Evelina Koleda su Ragazza Gracia, antroji – Sandra Soikone (Latvija) su Victory Boy T G., trečioji – širvintiškė Gedvilė Vinslauskaitė su žirgu Chanas Čingis.

Ketvirtame važiavime buvo kovojama dėl UAB „Natureka“ ir Dariaus Vinckaus įsteigtų prizų. Pirmąją vietą laimėjo Panevėžio rajono atstovas Alvydas Banėnas su žirgu Simaronu, antra buvo ukmergiškė Monika Vinskutė su Galatėja, trečias – ukmergiškis Mečislovas Radzevičius su Sakura.

Dėl Ukmergės rajono savivaldybės mero taurės varžėsi vadeliotojai su suaugusiais žirgais. Pirmąją vietą laimėjo latvis Maris Ežmalis su žirgu Fors Fortis Cass, antrąją – ukmergiškis Gintaras Radzevičius su žirgu Vincent Croft, trečiąją – vadeliotojas iš Širvintų Juozas Kvakšys su žirgu Miražas.

Administracijos direktorė padėkojo Ukmergės žirgininkams Edvardui Vinskui, Gintarui Radzevičiui, Vigimantui Perednikui bei žirginio sporto klubo „Širvintų žirgai“ atstovams už pagalbą organizuojant renginį.

Ristūnų žirgų varžybos Ukmergėje organizuojamos nuo 2011 metų.

žirgų lenktynės
Renginio akimirka.

 

Ukmergės r. savivaldybės informacija

Dainiaus Vyto nuotraukos

Dalintis
Verslas