Ne visi prekybininkai išnaudojo galimybes importuoti daugiau elektros

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vasario mėnesį išliko tokia pati kaip ir sausį bei praėjusių metų vasarį – 14,8 cento už kilovatvalandę (ct/kWh).  Elektros paklausa Lietuvoje buvo 3 proc. mažesnė nei sausio mėnesį.
Dėl 5 laipsniais aukštesnės nei įprasta vidutinės oro temperatūros vasario mėnesį elektros paklausa šiek tiek mažėjo visoje Šiaurės Europoje, taip pat ir Lietuvoje. Skandinavijoje ir Estijoje vidutinės elektros kainos vasarį mažėjo atitinkamai 8 ir 15 proc.
Vidutinės elektros importo apimtys išliko tokios kaip ir sausio mėnesį, tačiau kito importo struktūra: vasarį 30 proc. mažėjo elektros importas iš Rusijos ir Baltarusijos, jį keitė 26 proc. augęs elektros importas iš Skandinavijos ir Estijos.
„Jau tampa įprasta, kad suomiška ir estiška elektra mažina elektros kainas biržoje. Efektyvesnis jungčių pralaidumų su Baltarusija ir Rusija išnaudojimas žiemą, kada elektros suvartojimas yra didžiausias, galėjo dar labiau didinti pasiūlą ir priartinti elektros kainą prie estiškos, tačiau elektros importuotojai  šiomis galimybėmis nesinaudojo. Vasarą dėl tinklų remontų tokių plačių galimybių nebus“, – sakė Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.
Lietuvos – Baltarusijos jungčių pralaidumai vasarį vidutiniškai buvo išnaudojami tik 14 proc., Lietuvos – Karaliaučiaus pralaidumai – 79 proc. Tuo pat metu Estijos – Latvijos elektros jungčių pralaidumai buvo išnaudojami 97 proc.
Kaip skelbta, kovo mėnesį prasidėjo tarptautinių elektros perdavimo linijų planiniai remontai, dėl to iki šio mėnesio pabaigos gali mažėti elektros importo į Lietuvą ir Latviją galimybės.

Litgrid AB
2014 kovo 17 d.