Nėrinių ažūre – saulės spinduliai

Lengvi, perregimi, spalvingi ir įvairiaraščiai – štai tokie nepakartojami, idealiai šiltoms vasaros dienoms derantys vąšeliu nerti drabužiai.

Palaidinė
Įmantriais ažūriniais raštais žavinčiai berankovei 44–46 dydžio palaidinei nunerti reikės 250 g medvilninių siūlų, vąšelio Nr. 3. Iškarpa pateikiama brėžinyje. Nerkite skirtingais raštais pagal 1–4 schemas, kurių išdėstymas parodytas brėžinyje. Priekis Išnerkite 192 kilpelių pynutę, į 1 eilę pakilkite 3 kilpelėmis ir toliau nerkite 13 eilių pagal 1 schemą, paskui – 7 eiles pagal 2 schemą, toliau – raštą pagal 3 schemą. Kaspinėliui įverti skirtą eilutę nerkite pakaitomis 2 stulpeliais su 2 užmetimais į kiek­vieną lankelį ir 2 kilpeles. Detalę baikite nerti pagal 4 schemą: 16 eilių išnerkite tiesiai nuo krašto iki krašto, paskui pagal brėžinį formuokite kaklo iškirptę ir pažastis.

Nugara
Nerkite kaip priekį.

Apdaila
Susiūkite palaidinės šonus. Jos apačią apnerkite pagal 3 schemą. Kaklo iškirptę iki petnešėlių nugaroje ir priekyje apnerkite raštu pagal 5 schemą, pažastų iškirptes – eile žemų stulpelių ir eile pakaitomis 3 stulpeliai su užmetimu į kiekvieną pynutės kilpelę, 3 kilpelės; kitą stulpelių grupę pradėkite nerti praleidusios 3 apatinės eilės kilpeles. Nunerkite 25 cm (ilgį pakoreguokite pagal savo figūros ypatumus) petnešėles pagal 6 schemą ir sujunkite nugarą su priekiu. Įverkite kaspinėlį.

Žaismingas pončas, kurio dydis –76 x 65 cm, – išties universalus drabužis. Jį tiks vilkėti mieste, paplūdimyje, sportuojant, susiruošus pasivaikščioti ar į romantišką vakarėlį. Pončui nunerti reikės melanžinių medvilninių siūlų: 200 g oranžinės, po 150 g ryškios rausvos, raudonos ir violetinės spalvos, vąšelio Nr. 3,5 ir tokio pat numerio virbalų su valu.

Pončas

Pončą nerkite iš gėlių, vienos detalės dydis – 18 cm. Pirmiausia iš 20 kilpelių padarykite žiedelį, jį 1 eilėje apnerkite 30 žemų stulpelių, toliau nerkite pagal schemą. Kas antrą eilę nerkite kitos spalvos siūlu. Vieną gėlės detalę junkite su kita pagal brėžinį paskutinėje eilėje: vietoj „pumpurėlio“ išnerkite kilpelę, jungiamąja kilpele neriamą gėlę sujunkite su jau nunerta, išnerkite kilpelę ir toliau – pagal schemą.
Kaklo iškirptę apnerkite oranžiniais siūlais: siūlą pritvirtinkite gėlių sunėrimo vietoje, 3 kilpelėmis pakilkite į viršų, išnerkite 6 kilpelių lankelį, * jungiamąjį stulpelį įnerkite į pirmo žiedlapio iškiliausią vietą, 6 kilpelių lankelis, stulpelis su užmetimu į kitą tarpą tarp žiedlapių, 6 kilpelių lankelis, jungiamasis stulpelis į kito žiedlapio iškiliausią vietą, stulpelis su užmetimu į kitų dviejų gėlių sunėrimo vietą, 6 kilpelių lankelis, nuo * kartokite; nerti baikite taip: jungiamasis stulpelis į paskutinį žiedlapį, 6 kilpelių lankelis, stulpelis su užmetimu į tarpą tarp žiedlapių, 6 kilpelių lankelis, jungiamasis stulpelis į paskutinio žiedlapio iškiliausią vietą, 6 kilpelių lankelis, jungiamąja kilpele sujukite pabaigą ir pradžią.
Apykaklę megzkite virbalais stulpelių raštu (pakaitomis 1 geroji ir 1 išvirkščioji akis). Tam violetiniais siūlais iš kiekvienos apnertos apykaklės kilpelės išnerkite po atvirą akį, visas akis perkelkite ant virbalų su valu ir megzkite apskritai 12 cm.

Parengė Eglė Leonovienė