Oninės Ounioje: pagerbtos varduvininkės ir pristatyti pokyčiai Alytaus rajone

Liepos 24 d. gausiai susirinkę puniškiai ir svečiai šventė tradicinę, daugiau nei dešimtmetį Punioje minimą šviežios duonelės šventę – Onines. Šių metų renginys pasižymėjo pramogų gausa. Vakaro koncerte išskirtiniu dėmesiu buvo pagerbtos varduvininkės Onos ir Onutės. Joms skirti Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojo Arvydo Balčiūno sveikinimai, paruoštas vaišių stalas, dovanotos gėlės.  

Sveikinimai Onoms, pagarba duonai
„Džiaugiuosi tradiciniu renginiu į kurį susirinko gausus būrys dalyvių ir žiūrovų. Onoms ir Onutėms perduodu mero Algirdo Vrubliausko sveikinimus būti sveikoms, laimingoms, mylimoms ir mylinčioms“, – kalbėjo rajono vicemeras. Šventėje dalyvavo administracijos direktorė Jolanta Kručkauskaitė, jos pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, tarybos nariai, kasmet atvykstantys svečiai iš Punkso valsčiaus (Lenkijos Respublika). Šių metų šventėje dalyvavo Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas su žmona Ona. LR Seimo narys Raimundas Markauskas sveikindamas puniškius ir svečius pasidžiaugė gražia švente, linkėjo gero derliaus ir stiprios sveikatos varduvininkėms.
Punios etnografinis ansamblis „Levandra“ ir Punios jaunimas atliko meninę kompoziciją, primindamas rugiapjūtės tradicijas, ypatingą dėmesį skiriant duonai pagerbti.
Vakaro koncerte gražiausias dainas, dovanojo puniškių mėgstama liaudiškos muzikos kapela ,,Punelė“, iš Šakių atvykusi Zyplių kaimo kapela ir Daumantų muzikantai iš Kėdainių. Savo dainomis džiugino keturiolikmetis solistas alytiškis Edvinas Lukšys, šokti kartu kvietė linijinių šokių kolektyvas.
Gerą nuotaiką ir skambias dainas dovanojo legendinis dainininkas Vitalijus Pauliukas, žinomos Lietuvos pop grupės „16HZ“ ir „DAR“. Šventę vainikavo  šventinis fejerverkas.  Jaunimas linksminosi diskotekoje.

Pramogos ir vaišės
Oninių šventė puniškiams ir svečiams dovanojo įvairiausių pramogų: pasivažinėjimą su vežimaičiu, išbandyti akies ir rankos taiklumą kvietė Alytaus lankininkų klubas „Žaliasis lankas“. Veikė šventinė prekyba. Mažiausieji šventės dalyviai dūko įvairiuose atrakcionuose, neaplenkė ir paukščių kiemelio, kuriame buvo galima išvysti įvairus dekoratyvinius paukščius.
Punios seniūnas V. Laukaitis šventės svečius ir dalyvius vaišino namine gira, duona ir pyragu. Jis padėkojo Oninių šventės rėmėjams ir visiems atvykusiems Onines.

Pokyčiai Alytaus rajone
Šventės dieną Punios seniūnijos kieme vyko Alytaus rajono vietos veiklos grupės  (VVG) projekto „Alytaus rajono kaimo vietovių plėtros strategija 2010-2013 m.“ baigiamoji konferencija, kurioje kaimo bendruomenių atstovai ir svečiai susipažino su strategijos rezultatais, įgyvendintais projektais, dalinosi patirtimi vykdant vietos projektus. Alytaus rajono VVG pirmininkė Vida Vrubliauskienė paskelbė konferenciją pradžią, o sveikindama susirinkusiuosius pasidžiaugė, kad Alytaus rajono bendruomenės sėkmingai  įgyvendino 69 vietos projektus, kurie pakeitė rajono veidą: atnaujinti bendruomenių namai, įrengtos ir rekonstruotos viešosios erdvės, stadionai, rekreacinės teritorijos, pagerinta vandens kokybė, puoselėjami amatai, vykdyti jaunimo projektai.
Mero pavaduotojas A. Balčiūnas padėkojo visai VVG komandai už sėkmingai įgyvendintą strategiją ir linkėjo gero naujo starto ateinančiame etape. Punios seniūnas G. Laukaitis pasidžiaugė, kad Punios seniūnijos bendruomenės buvo aktyvios teikiant ir vykdant projektus.
Gerąją patirtimi vykdant projektus ir organizuojant renginius  pasidalijo konferencijoje dalyvavęs Agrokoncerno grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis.
Konferencijos dalyviai ne tik klausėsi naudingų pranešimų, bet ir galėjo apsilankyti bendruomenių mugėje, kurioje daugiau kaip 10 Alytaus rajono bendruomenių ir svečiai iš Druskininkų, Birštonos pristatė įvairius savo gaminius, pasivaišinti kvietė pačių pagamintai skanėstais.

Alytaus rajono savivaldybės informacija