Pedagogės laisvalaikis – daržovių ūkis

Joniškio rajono Kriukų seniūnijos Blauzdžiūnų kaimo panoramą keičia pradedančiųjų ūkininkų veikla. Neseniai čia daržininkystės ūkį įkūrė pedagogė Dainora Danilevičienė. Ji sako, jog tai – avantiūra ir smalsumas.

Dainora Danilevičienė.

Iššūkis

Joniškio rajono švietimo centro metodininkė D. Danilevičienė save vadina entuziastinga laisvalaikio ir atostogų ūkininke. Ji pernai liepos mėnesį Blauzdžiūnų kaime įkūrė daržininkystės ūkį. Pradedančioji ūkininkė deklaruoja ir dirba 9 hektarus žemės. Kartu su vyru Audriumi, kuris Pakruojo rajone turi nemažą augalininkystės ūkį, nutarė pabandyti užsiauginti kokybiškų daržovių ne tik šeimos stalui. Patirties neturėjo, todėl Dainora savo ūkininkavimą vadina avantiūra ir smalsumo išbandymu.

Dainoros vyras žiemą laisvesnis,jo augalininkystės ūkyje mažiau reikalų, todėl padeda daržininkystės ūkį kuriančiai žmonai. Jis pastatė du nedidelius šiltnamius. Tuoj po Naujųjų metų pasodino nemažai svogūnų laiškams auginti. Dirbo visa šeima: vyras, dukra Agnė, padėjo anyta Vida, kurios sodyba yra šalia daržininkystės ūkio centro. Praėjusį pavasarį, kai šiltnamyje užaugo pirmieji svogūnų laiškai, sunku buvo juos parduoti, mat prasidėjo karantinas. Ūkininkavimo startas buvo su kliūtimis, bet Dainoros entuziazmas nedingo ir neišblėso. Pabandė užaugintą produkciją išvežti parduoti į Latviją, du kartus ten vežė svogūnų laiškus, paskui sienos užsidarė, prekiauti važiavo į Vilnių, svogūnų laiškus pardavinėjo įvairiuose Lietuvos miestuose, Joniškyje stovėdavo daugiabučių kiemuose. Sunkios buvo rinkos paieškos. Daug darbo ir rūpesčių, bet pajamos buvo menkos. Dainora sako, kad jų svogūnų laiškų paragavo pusė Lietuvos. Ji įsitikinusi, prekyba būtų daug sėkmingesnė, jei gyventų arčiau Vilniaus ar Kauno, mat didmiesčių gyventojai yra aktyvesni pirkėjai.

Aldona SIREIKIENĖ

ŪP korespondentė

 

Visą straipsnį skaitykite „Ūkininko patarėjo“ Nr. 112.